Witaj!

[Dor] Lucretia Lestrange
Ewka02
Czarodziej



Weryfikator

Posty: 240
Tematy: 8
Lut 2015
143
Ravenclaw
#1
[Obrazek: eZGEWZD.png]
Lucretia, a ściślej Lucretia Juliette Lestrange (ur. 14 lutego 2062 roku w domu rodziny Rosier) - pochodząca z Walii czarownica czystej krwi, od 11 roku życia uczęszczająca do Szkoły Magii i Czarodziestwa w Hogwarcie, gdzie została przydzielona do domu Salazara Slytherina. Najstarsza biologiczna córka zmarłej przed laty Juliette Rosier oraz nieżyjącego już Arona Lestrange, a co za tym idzie głowa rodu Lestrange. W wieku pięciu lat wprowadziła się do posiadłości swojego ojca, którą do dziś zamieszkuje wraz z nażeczonym i młodszym rodzeństwem, którym się opiekuje.
[Obrazek: mwDCP4m.png]
 
[Obrazek: JDGKu0j.png]
 
❃Wygląd❃
Lucretia to szczupła kobieta o wzroście nie wyróżniającym odrobinę niższym niż przeciętna mieszkanka Wielkiej Brytani. Ma zgrabną sylwetkę z rysującymi się kobiecymi kształtami. Jej palce są smukłe, zakończone zadbanymi paznokciami. Szczególną uwagę przykuwa lewa dłoń dziewczyny, na której to serdecznym palcu spoczywa pierścień rzeźbiony w kształt ptasiej czaszki, a zaraz koło niego wykonany z białego złota pierścionek zaręczynowy. Cera jej jest blada co kontrastuje z ciemnymi włosami powodując, że jej karnacja wydaje się jeszcze jaśniejsza. Pozbawiona piegów czy innych przebarwień skóry powstałych na skutek działania melaniny twarz jest owalna, z delikatnymi lecz niedziecięcymi rysami. Dominującym elementem są duże, spowite zasłoną gęstych, czarnych rzęs oczy o tęczówce w kolorze chłodnego szarego. Pod nimi znajduje się średniej wielości nosek. Usta kobiety są dość duże, pełne w kolorze wpadającym w róż. Kiedy jednak kobieta jest podenerwowana często zatapia swoje białe zęby w dolnej wardze powodując,  że ta zmienia barwę na krwistoczerwoną. Wracając do włosów kobiety, są one kruczoczarne. Kiedyś sięgające ledwie do ramion dziś uległy wydłużeniu kaskadami spadając do wysokości łopatek Lucretii. Jako dziecko miała zwyczaj wiązania ich w dwa kucyki teraz jednak odeszła od tego pozwalając im luźno spływać, pilnując jednak by zawsze były rozczesane i schludnie ułożone. Co ważne jednak kobieta obsesyjnie wręcz pilnuje, by zawsze zakrywały jej uszy. Spowodowane jest to pewnym mankamentem w wyglądzie dziewczyny - brakiem chrząstki prawego ucha.
Jeśli chodzi o garderobę kobiety to dominującym kolorem jest czerń. Zazwyczaj można ją spotkać w subtelnie zdobionych szatach. Dodatkowo do stroju dobiera delikatną, jednak niekonicznie tanią biżuterię.
 
❃Charakter❃
Kojarzycie te torty, które z zewnątrz wyglądają idealnie? Obłożone marcepanową masą, przyozdobione cukrowymi owocami wydają się być wspaniałe. Odkrajacie jednak kawałek i waszym oczom ukazuje okropne w smaku nadzienie, które zostało skrzętnie schowane w głębi ciasta. Tak właśnie przedstawia się charakter Lucretii. Z pozoru jest to spokojna kobieta, może nie najbardziej skora do rozmów, jednak znająca dobre maniery jak na członkinię rodu czystokrwistego przystało. Kiedy jednak pierwsze wrażenie minie zaczyna się dostrzegać ukryte pod tą cukierkową warstwą prawdziwe oblicze dziewczyny. Lu tak naprawdę nie obchodzi zbyt wiele poza zdrowiem i szczęściem jej przyjaciół, rodziny oraz siebie samej. Nie interesuje ją czy komuś zginał kot, rybka, został poturbowany przez wilkołaka czy spadł ze schodów łamiąc nogę- jak długo nie dotyczy to bezpośrednio jednej z wymienionych wcześniej osób pomoc zaoferuje jedynie z powodu, że wymaga tego od niej jej praca. Nie myślcie sobie jednak, że Lu jest pozbawionym uczuć psychopatą- owszem, stara się ich często nie pokazywać jednak w nielicznych momentach można zauważyć ją śmiejącą się lub płaczącą. Dla wybranych jest bowiem zupełnie inna. Potrafi normalnie porozmawiać, okazać odrobinę emocji, a nawet uśmiechnąć się. Cechą, którą można także dostrzec u Lucretii ogromna ambicja jak na ślizgonkę przystało. Pochodząc z rodu, którego członkowie osiągnęli już wiele nie chce ciągle stać w ich cieniu. Ta ostatnia cecha jednak nie jest już teraz tak widoczna, celem dziewczyny było udowodnienie, że to ona powinna zostać głową rodu - osiągając to zbyt wcześniej zwyczajnie straciła motywację do wielu rzeczy.
 [Obrazek: mwDCP4m.png]
 
Posady
Aktualnie Lucretia pracuje dla Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów jako pracownik biura do spraw zarządzania prawem magicznym. Zdecydowała się także wstąpić w szeregi aurorów oraz przejąć opiekę nad biblioteką Hogwartu.
 
❃Stosunek do mugoli i osób nieczystokrwisych❃
Temat mugoli w jej rodzinie był zawsze był neutralny. Z domu nie wyniosła nienawiści do niemagów. W Hogwarcie zaczęła obracać się jednak w środowisku osób czystokrwistych, które zasiały ziarno zwątpienia w doczesnych poglądach Lucretii. Decyzję w tym temacie musiała podjąć jednak w momencie, kiedy przejęła opiekę nad młodszym rodzeństwem, które próbuje nauczyć szacunku do czystości krwi wynikającej z tradycji rodu.
 
❃Ain Eingarp❃
W zwierciadle tym Lucretia widzi siebie siedzącą przy biurku pochylającą się nad kartką papieru. Obok kałamarza, pióra i dokumentu, można dostrzec leżącą odznakę aurora, która jednak nie jest centrum sceny. Uwaga skupia się na ręce kobiety, która macza pióro w atramencie i pewnym ruchem podpisuje dokument jako: prof. Lucretia Lestrange.
[Obrazek: mwDCP4m.png]
 
❃Aron Lestrange❃
Czas minął... Teraz umiem zdystansować się i ocenić cię jako osobę na sucho, bez emocji. I wiesz co? Wcale nie byłeś takim dobrym ojcem jak mi się wydawało. Zawsze miałeś czas dla innych, dla mnie okazjonalnie. Na to nakładały się jeszcze zasady, których nigdy nie zrozumiem, a które tylko ograniczały mi rozwój. Warto też wspomnieć, że robiłeś mi pod górkę kiedy się tylko dało - nie mogłam się nigdy wykazać, bo kierowałeś mnie do nieistotnych zadań. W Hogwarcie nie poparłeś mnie kiedy chciałam być prefektem, przez rok męczyłam się z Margelicą, mimo, że doskonale wiedzieliście, że nie macie lepszego kandydata. Po szkole nie mogłeś nawet podzielić się ze mną częścią swojej wiedzy...
Owszem, szanuję to, że dzięki Tobie przetrwał ród, ale, choć trudno mi to teraz powiedzieć- zaczynam cieszyć się z tego, że nie żyjesz. Parę lat więcej i, sądząc jak bardzo robiłeś mi pod górę, wcale nie jestem pewna czy to mi przypadłby tytuł głowy rodu.
 
❃Bella Dregtiv❃
W życiu nic mnie tak nie ucieszyło jak twoja śmierć. Na szczęście już cię nie ma na tym świecie, zniknęłaś z mojego życia na dobre. Tylko dlaczego nie zabrałaś ze sobą do grobu jeszcze tych trzech małych demonów?
 
❃Larissa Lestrange❃
Przez ostatnie lata stałaś się moją ulubioną siostrą. Owszem, miałaś koszmarną matkę, ale masz w sobie coś wyjątkowego i przez to cię polubiłam. Jako jedyna z rodzeństwa wydajesz się osobą, która ma dobrze poukładane w głowie. Wydajesz się mądrym dzieckiem, mam nadzieję, że wyrośniesz na zdolną czarownicę.
 
❃Vivianne Lestrange❃
Jesteś zupełnie inna od siostry i to chyba nie była tajemnica, że za tobą nie przepadałam. Z pewnością byłoby tak dalej, gdyby nie śmierć ojca, która spowodowała znaczne zmiany. W końcu jestem odpowiedzialna za opiekę nad tobą, a w pewnym sensie widzę w tobie odbicie osoby, którą straciłam.
 
❃Timothy Lestrange❃
Największe zaskoczenie tego roku. Z chłopca, który całe dnie przesypał stałeś się gwiazdą szkoły i, choć sama się dziwię, cieszy mnie to. Przez lata myślałam, że cię nienawidzę, jednak się myliłam. Teraz widzę, że nie wybrałeś sobie matki. Wiem, że nie jestem tatą, ale postaram się byście odczuwał ten brak w jak najmniejszym stopniu.
 
❃Atticus Lestrange❃
Zostawiłeś mnie samą - nigdy Ci tego nie wybaczę, że w momencie, kiedy ja siedziałam w Wielkiej Brytanii, robiłam co się da dla rodziny, ty jeździłeś po świecie nie interesując się nami. A kiedy się pojawiłeś? W dzień, kiedy dowiedziałeś się, że możesz uzyskać część spadku. Gdybyś nie był moim bratem bliźniakiem i gdyby ojciec przejrzał wcześniej na oczy nie miałbyś czego szukać w rodzinie. Tak się jednak nie stanie. Jeszce się nie stanie Chyba, że dasz mi powody do zmiany zdania.

❃Edric Lestrange❃
Nic nie trwa wiecznie, każdy musi kiedyś umrzeć... Tylko dlaczego musiałeś to zrobić w tak młodym wieku?
 
❃Cassiopeia Lestrange❃
Kolejny dowód na to, że wszystko co dobre kiedyś się kończy.  Czas pogodzić się z tym, że już nigdy więcej cię nie zobaczę. Pozostaje mi tylko wspominać nasze wspólne chwile jak najlepiej.
 
❃Rhenna Fillanore❃
Pierwsza osoba, którą poznałam w Hogwarcie i nie żałuję te decyzji. To ty jako pierwsza uświadomiłaś mi jak ważne są tradycje. Aż strach pomyśleć jaki stosunek miałabym do osób nieczystkrwistych... Pomogłaś mi przejrzeć na oczy. W ostatnich latach chyba jednak utraciłyśmy kontakt mimo wspólnej pracy. Może uda się jeszcze to naprawić.
 
❃Nephthys Shafiq❃
Kolejna ślizgonka, którą poznałam jednak dopiero podczas czwartego roku w Hogwarcie. Szkoda, bo wydajesz się niezwykle interesującą osobą. Nie wiem o tobie zbyt wiele- jedynie, że twój ród wywodzi się z Egiptu, a to już samo w sobie jest fascynujące. Liczę, że w przyszłości lepiej się poznamy.
 
❃Josephine Rosier❃
Poznałam cie przypadkiem na schodach przy Wielkiej Sali. Gdyby nie zbieg okoliczności nie dowiedziałabym się nawet, że mam krewną od strony mamy, która uczęszcza do Hogwartu. Wydajesz się miłą osobą i tak też się zachowujesz w stosunku do mnie. Twoje poglądy co do czystości krwi są dość radykalne, masz jednak pewną wizję, którą popieram i w której wcielaniu będę cie wspierać.
 
❃Sophia Gingerblade❃
Ostatnio dowiedziałam się, że to widać, że cię nie lubię... cóż... myślałam, że umiem to ukryć, ale najwyraźniej mi to nie wychodzi. Oczywiście jest to prawda, nie przepadałyśmy za sobą od początku Hogwartu, a teraz tylko pokazałaś jak bardzo wykorzystujesz rodzinne znajomości, by się wybić. Jakby tego było mało to spotykanie cię w domu mojego chłopaka też nie spowoduje, że będę tryskać entuzjazmem na twój widok.
 
❃Alekey Wright❃
Nigdy nie myślałam, że z własnej woli złamię cały szereg dekretów jednej nocy- wieczór w łazience prefektów na długo pozostanie jeszcze w mojej pamięci. Od tamtej nocy coś się zaczęło, choć wtedy nawet nie myślałam, że skończymy razem. W każdym razie kocham cię i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni.
 
❃Lilisya Craven❃
"Przedstawiłaś mi się jako koleżanka taty. Zdecydowanie fajniejsza niż Bella. Z resztą mówiłaś, że nie będziesz kolejną Bellą więc chyba mogę cię lubić...  Poza tym przyjemnie spędzało się z tobą czas kiedy nikogo nie było w domu, no i pieczesz przepyszne babeczki." Tak myślałam o tobie mając 12 lat. A dziś? Dziś już nie dbam o to czy będziesz kolejną Bellą czy nie. Dziś po prostu szukam kogoś z kim mogę przyjemnie spędzić czas, a ty wpisujesz się w to kryterium.
 
Postać na nicku Avia odrywana od 15.06.2019
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#2
Ojeju śliczna karta postaci! 
Yudka
Yudka




Posty: 158
Tematy: 12
Sie 2019
47
Ravenclaw
#3
Spoko karta
░░░░░▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄░░░░░
░░░░█░░░░░░░░░░░░░█░░░░
░░░█░░░░░░░░░░▄▄▄░░█░░░
░░░█░░▄▄▄░░▄░░███░░█░░░
░░░▄█░▄░░░▀▀▀░░░▄░█▄░░░
░░░█░░▀█▀█▀█▀█▀█▀░░█░░░
░░░▄██▄▄▀▀▀▀▀▀▀▄▄██▄░░░
░▄█░█▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀█░█▄░
Valturi
Czarodziej




Posty: 361
Tematy: 22
Sty 2018
257
Slytherin
#4
o to ta corka arona z lepsza kobieta czyli lolita lestrange a nie jakas bella dregtiv XDD repka
Grzesioer
Czarodziej




Posty: 83
Tematy: 9
Lut 2018
30
Gryffindor
#5
Piękne Heart
Primaverus
Gobliny pany



Pracownik Hogwartu

Posty: 107
Tematy: 14
Lis 2018
273
Gryffindor
#6
Wspaniała karta, a jej najlepszym elementem jest relacja z Bellą.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.