Witaj!

Zmiana opiekunów ogólnych
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#1
Nick oskarżającego:
Ophelia

Nick oskarżonego:
Wolf, IxuGaming, Blusimusic

Powód:
Rozumiem, że każdy ma swoje życie, sprawy prywatne i tak dalej, ale opiekun ogólny to jedna z ważniejszych funkcji, wymagająca aktywnego moderatora, z którym będzie dało dogadać się w pewnych sprawach. Przez długi czas zdążyłam zaobserwować całkowitą olewkę na ten dział, bo ci zamiast dbać o klimat panujący w świecie uczniów i dorosłych, starają się jedynie utrudniać pewne sprawy. Wiele razy spotkałam się z ich strony z tym, że po prostu wystawiono mi odpowiedź, która dotyczyła pojedynczego zdania w zgodzie. Jestem pewna, że nie czytają tego z taką dokładnością jaką powinni. Pełna olewka, już nie wspominając o długim czasie oczekiwania przez pewne osoby. W dodatku zbyt duża ilość opiekunów tego działu utrudnia jego pracę. Jeden z tych panów przyznał mi już kiedyś, że doradzają się w różnych sprawach, bo nie potrafią podjąć decyzji samodzielnie, przez co czas oczekiwania się wydłuża, gracz się niecierpliwi i nie może zacząć normalnej rozgrywki. Kolejna sprawa to to, że jako ogólni powinni promować pewne sprawy związane z rozgrywką, zachęcać, organizować, choć trochę próbować wnieść od siebie do świata w rozgrywce i panujących w nim zasad. Przez długi czas istnienia tego działu nie pojawiły się również żadne opisy świata magii. Do czego nowy gracz ma się stosować? Skąd ma wiedzieć, że śmierciożerców już nie ma, czystokrwiste rody nadal istnieją, stosunek do czarnej magii czy tez wróżbiarstwa jest taki i taki. Nic, dosłownie nic o tym, co mogłoby się naprawdę przydać w prowadzeniu akcji IC. Tym akurat sama się zajęłam tuż przed odejściem z ekipy. Podobnie było z wprowadzeniem nazwisk kanonicznych. To ja, choć byłam opiekunem stworzeń, przyczyniłam się do tego, że można tworzyć takie postaci. W skrócie - obecni ogólni nie zrobili dosłownie nic, nie licząc jakiegoś postanowienia utrudniającego grę w rodach.

Dowody (Wymagane Screenshoty):
W tej sytuacji jedynie świadkowie mogą potwierdzić (24 osoby dały łapkę w górę pod propozycją, która była skierowana w ich kierunku).

Proponowana kara:
Odsunięcie Wolfa, Ixa i Blusiego od funkcji opiekunów tego działu.


aha i wiem ze napsialam tak dziwnei ale mam depresje i jestem pijana i smutna i zalamana i pobita psychciznei dizekuej do widzenia brnaoc
Valturi
Czarodziej




Posty: 361
Tematy: 22
Sty 2018
257
Slytherin
#2
Ja tez
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#3
Sam przyznam, że przed banem więcej ograniczeń wprowadzili niżeli zalet i dodatnich rzeczy do rozrywki. Jedynie emil coś wprowadza jako opiekun gospodarki, a tak to oni nic nie widać aby coś robili. A jak (przynajmniej z obserwacji) jakaś osoba napisze propozycję przeciw ich postanowieniu od razu jest ono odrzucane lub ignorowane. Więc i tak bym był za zmianą opiekunów. Byle, aby to byli porządniejsi, a nie tacy co ignorują to co gracz ma do powiedzenia - czyli co dzisiejsza trójca moderatorów ogólnych.
Narreid
Weryfikator, dzień dobry



Weryfikator

Posty: 391
Tematy: 31
Sie 2018
388
Slytherin
#4
Fakt. Opiekunowie ogólni mają kompletnie gdzieś pracę swoją, a co gorsza, pracę graczy. Jest to dział, w którym najdłużej czeka się na odpowiedź, co raczej nie powinno mieć miejsca przy trzech opiekunach. Bardzo szybko sprawdza @Stella w systemie wilkołaków za co jestem bardzo wdzięczny. Jeżeli chodzi o ogólnych... kicha, kicha, kicha...
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#5
Ja tutaj bardziej do systemu opiekunów. Jak kolega wyżej wspomniał jedynie Em411 jako opiekun coś robi widocznego. Reszta moderacji nie za bardzo jak widać. Są tylko od zgód, ale nie starają się nic a nic rozwijać swojej dziedziny co jest lekko smutne, bo można to robić na wiele sposobów. Czasem opiekunowie wydaje się robią laskę że sprawdzają podania - odrzucają nie pisząc powodu. Słyszałam, że modno jako tako pisze sensowne powody z uzasadnieniem co należy poprawić. Myślę że ogarnięcie tego systemu by się przydało, albo całkiem usunąc i przywrócić MG lub ARP (tyle że nie 1 albo 2 tylko z 10) ;-; no i tyle chyba 
xjulkanulka
Czarodziej




Posty: 32
Tematy: 5
Sie 2017
83
Slytherin
#6
Vipera, z dziesiątką ARP byłby większy problem niż z trójką opiekunów ogólnych, wtedy to dopiero byłyby narady dot. zgód wysłanych przez graczy
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#7
Dwóch/trzech ARP wystarczyłoby vipera jak już piszesz o Administratorach RolePlay.
Kanalik
Pan Maruda



Weryfikator

Posty: 349
Tematy: 19
Lip 2017
147
Gryffindor
#8
Wszystko tylko nie powrót ARP. Nie karajmy graczy. Jak to dobrze określiła jedna osoba na discordzie - "Ktoś powie, iż komuna była dobra, to wcale nie znaczy, że tak było". A co do opiekunów - proszę nie przypinać jednej łatki do wszystkich. Są opiekunowie, którzy robią bardzo dużo - idealnym przykładem jest tutaj Stella, która po otrzymaniu władzy nad serwerowymi futrzakami, przeprowadza ogromną ilość zmian i bardzo angażuje się w te sprawy.
Yare, yare...
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#9
Tak, Stella dobrze sobie radzi, ale ta skarga nie dotyczy jej i innych opiekunów. Zastrzeżenia mam do ogólnych, więc prosiłabym was o wypowiadanie się na ten temat.
Kanalik
Pan Maruda



Weryfikator

Posty: 349
Tematy: 19
Lip 2017
147
Gryffindor
#10
To o innych opiekunach, było odwołaniem do słów Vipery. A co do ogólnych - również słyszałem od innych graczy, iż muszą między innymi długi czas czekać za prostymi zgodami. Jednak myślę, że ich zmiana to ostateczność. Lepiej by było, gdyby zostali zmobilizowani do działania w jakiś sposób, a jeżeli i to nie zadziała, to dopiero wtedy można myśleć o wrzuceniu na to stanowisko innych osób.
Yare, yare...



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 2 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.