Witaj!

Problemy Hapla.
LENIWIECHERE
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 51
Wrz 2016
354
Slytherin
#16
Popieram Adriana jednak widzę też jeden problem. 

Hapel to według mnie już stary dziadek, którego próbuje się faszerować lekami (czyt. skryptami, pluginami itd.) byle by zipał i kogoś może jeszcze zachęcił. Osobiście nie wchodzę za często z kilku prostych powodów. 

1. Rozwijana przez emila "technologia" jakoś nie za bardzo do mnie trafia. Dla mnie RP to powinien być czysty serwer z małym dodatkiem skryptów. Emil dodaje sporo nowych aktualizacji, jednak nie widziałem, żeby jakaś spowodowała zachęcenie u graczy. (mówimy o takim, które zaciekawi na dłużej, nie parę tygodni jak rybactwo.) 

2. Piszecie tutaj o tym, że u graczy umiera kreatywność w tworzeniu postaci. Tak szczerze, gracze zrobili to sobie sami. W końcu narzekali na to, że mają za mało postaci - no więc moderacja poszła wam na rękę zwiększając limit. Jednak zapomniano tu o ważnym skutku ubocznym. W momencie gdy zwiększa się limit na postacie graczom, zmniejsza się poświęcany wkład w jedną postać. W końcu ma się ich cztery, więc co mi tam, jedną odłożę - zajmę się kolejną. Gdyby moderacja ograniczyła limit, a gracz miałby do dyspozycji dwie postacie to na samą logikę więcej by włożył od siebie w te dwie, niż cztery. 

3. Pisałem o tym kiedyś w innym wątku - napiszę i tu. Kolejnym powodem dlaczego kreatywność w graczach umarła jest prosta. Każdy gracz na serwerze ma już tak na prawdę wszystko. Do niczego nie musi dążyć, bo po co. Kiedyś sugerowałem zaczęcie wszystkiego od nowa, oczywiście wyśmiali mnie Ci, którzy już byli ustawieni na serwerze. Dlaczego nie można pisać historii serwera od nowa? (Przywiązanie do postaci, no dobra fajnie. I jaką masz frajdę z tej postaci? Bo zgody Ci się zmarnują?) Jestem po prostu za tym by się cofnąć do początku.

4. Moderacja wyłączona z gry. Jestem i zawsze byłem za tym by moderacja nie brała udziału w rozgrywce serwera. Hapel i jego przeszłość pokazały ile razy moderator wykorzystywał swoje prawe tylko po to by jak najwięcej ugrać dla swojej postaci, czy dla ziomków z ekipy. Moją definicją moderatora jest gracz, który zostaje nim po to by graczom grało się lepiej, by im pomagać itd. Jednak no ciężko jest być moderatorem gdy twoja postać jest np; dyrektorem Hogwartu, gdzie więcej czasu wkładasz w szkołę niż graczy czy Ministrem Magii. W skrócie - moderacja nie bierze udziału w rozgrywce, jest jedynie jej obserwatorem. Jest od rozpatrzenia zgód, skarg, propozycji, założenia cuba itd. PS: Przydałby się w końcu ten zakaz dla moderacji, by ich postacie nie mogły zajmować wysokich stanowisk. Tyle lat to już trwa, że robi się nudne. Wink 

5. NUDA
Serwer nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Tworzysz postać od dziecka - poodwalasz - lecisz dalej jako uczniak, byle napisać egzaminy, gdzieś tam walnąć zgodę na cmk'e w 3OOC (bo przecież to tradycja xD) - a jako dorek objąć byle jaką posadę i sobie afk i HPP bić w trzech miotłach. No, nic ciekawego... I co najlepsze, to także wina graczy, którzy myśląc rozrywka na serwerze mają na myśli porwania, gwałty, napady, odwalanie. Ale żaden gracz nie wpadnie na wymyślenie czegoś unikalnego nie dla swojej postaci, ale dla innych graczy np; postawienie głupiej białej budki z kebabem! ;c (pecie u know what i mean)

6. Mapa
Nie wiem czemu gracze się spinają, że budowniczy olewają lokacje, skoro jedyne miejsca gdzie można spotkać gracza to Hogsmeade, Ministerstwo, Pokątna i Hogwart. Zwróćcie uwagę na to, że graczy nie ma zbyt wielu, macie prawie, że pustki. Więc po co wam jeszcze inne lokacje? Nie lepiej ograniczyć mapę tak by gracze byli zamknięci w czterech lokacjach i z nich zrobić centrum rozgrywki? Po co pchać inne miasteczka, które będą leżały puste + będą zagradzać serwer. 

7. Te same osoby
Pewnie nie jeden gracz zauważył coś irytującego. Skład moderacji niby się zmienia, ale nie do końca. Czemu nikt nie sprawdzi średniego gracza w roli moderatora, który widzi problem - tylko starego gracza, który już ten serwer ma głęboko w pupie? Wraca stella - dostaje moderatora - odchodzi na kilka miesięcy - wraca jako moderator. Tak samo było z erykiem, czy froxelem. Zamiast testować nowych graczy z świeżymi pomysłami i z ambicjami bierze się kogoś dawno wypalonego. Dlaczego nie można ustawić czegoś w stylu:

Wchodzi gracz na moderatora - dostaje 3 miesiące - działa sobie przez ten czas - gracze decydują czy ma być nim dalej czy nie.

bo moderatora nie powinna wybierać moderacja ani emil tylko gracze. Gracze którzy biorą udział w rozgrywce, znają tą osobę i wiedzą, że mogą mu powierzyć taką rangę. 



Najlepsze jest to, że cały ten wątek to jedynie powtórka z rozrywki. Ziela jakiś czas temu stworzył coś podobnego, wiele obietnic moderacji, zaufanie graczy i proszę kolejny kabarecik. 

Pisałem to na szybko, ale myślę, że większość zrozumie o co chodzi.




EDIT:

A no i ważna kwestia to nieumiejętność wczucia się graczy w rolę swojej postaci. Ja rozumiem, trudno jest grać dzieciaka, ale kurde. Trochę realizmu, skąd 11 latek może wiedzieć tyle o zaklęciach, czarodziejach, i wielu wielu innych rzeczach. Na haplu to w ogóle jest śmiesznie, dzieci plują na dorosłych i są od nich mądrzejsi. Twoja postać ma 30 lat i problem z rzuceniem zaklęcia? Idź do ucznia 1 klasy OOC, to chodząca hapelwikipedia jest! ;D
WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ



Wiadomości w tym wątku
Problemy Hapla. - przez FishFromSpace - 15.01.2020 19:36
RE: Problemy Hapla. - przez kubixgame - 15.01.2020 19:38
RE: Problemy Hapla. - przez Komishan - 15.01.2020 19:49
RE: Problemy Hapla. - przez merlin0 - 15.01.2020 20:02
RE: Problemy Hapla. - przez Jatina - 15.01.2020 20:19
RE: Problemy Hapla. - przez KapitanUkraina - 15.01.2020 20:48
RE: Problemy Hapla. - przez xjulkanulka - 15.01.2020 21:10
RE: Problemy Hapla. - przez Mapi - 15.01.2020 21:47
RE: Problemy Hapla. - przez em411 - 15.01.2020 21:48
RE: Problemy Hapla. - przez TestingNow - 15.01.2020 22:06
RE: Problemy Hapla. - przez em411 - 15.01.2020 22:33
RE: Problemy Hapla. - przez Kanalik - 15.01.2020 22:58
RE: Problemy Hapla. - przez KapitanUkraina - 15.01.2020 23:33
RE: Problemy Hapla. - przez Hallgraves_Family - 15.01.2020 23:42
RE: Problemy Hapla. - przez Adrian - 16.01.2020 00:19
RE: Problemy Hapla. - przez LENIWIECHERE - 16.01.2020 02:08
RE: Problemy Hapla. - przez em411 - 16.01.2020 04:00
RE: Problemy Hapla. - przez Narreid - 16.01.2020 09:29
RE: Problemy Hapla. - przez MrFrancuz - 16.01.2020 09:59
RE: Problemy Hapla. - przez Jatina - 16.01.2020 11:52
RE: Problemy Hapla. - przez Narreid - 16.01.2020 13:53
RE: Problemy Hapla. - przez KapitanUkraina - 16.01.2020 12:31
RE: Problemy Hapla. - przez KapitanUkraina - 16.01.2020 15:41
RE: Problemy Hapla. - przez CzarnaMoc - 16.01.2020 15:41
RE: Problemy Hapla. - przez LENIWIECHERE - 16.01.2020 16:44
RE: Problemy Hapla. - przez KapitanUkraina - 16.01.2020 17:19
RE: Problemy Hapla. - przez God - 16.01.2020 22:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 3 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.