Witaj!

Marvin Dippet | Uczeń
Magnesim
Pazur Żbika




Posty: 184
Tematy: 16
Lut 2017
140
Hufflepuff
#1
 [Obrazek: 0xEJ9UYAWwtQvTcTWj_bZ2aIt7U2RBojOtH6Wyah...q35ffvzk08]
‘68-’72
Większość rzeczy, nawet najpotężniejsze żywioły, ma początek w czymś niepozornym. Trzęsienie ziemi, które obraca miasto w gruzy, zaczyna się od wstrząsu, drżenia, szmeru. Albo chociażby muzyka - tak, ona też zaczyna się tylko i wyłącznie od wibracji. Tak też początek historii Marvina miał miejsce w rodowej rezydencji Dippetów, które znajdowała się na malowniczym wybrzeżu Kornwalii. Wtedy - środek spokojnych, rodzinnych wakacji został przerwany przez głośny płacz dziecka - Marvina. Była to dobra wiadomość, gdyż zapewniał on przedłużenie już wymierającego rodu Dippetów o kolejne pokolenia. Dzieciństwo młodego czarodzieja przez pierwsze lata było wyjęte jak z bajki - był jedynakiem i jednocześnie najmłodszym członkiem rodu, dlatego było małym oczkiem w głowie starszych, głównie swoich rodziców. Nie brakowało mu niczego, oprócz kontaktu z innym człowiekiem, który nie był jego krewnym. Tą pustkę zastąpiły magiczne stworzenia, których w jego otoczeniu było od groma. Mimo że Marvin mało pamięta z tych czasów, to dobrze je wspomina. Często marzy mu się, żeby na starość wybudować małą chatkę w Kornwalii i zamieszkać tam z rodziną. 
‘72-’79
Wszystko jednak kiedyś się kończy, żeby coś nowego mogło się zacząć. W jeden z jesiennych, pochmurnych wieczorów Marvin pobiegł do szklarni, żeby pomóc swojej mamie w codziennej pielęgnacji roślin. Widok jaki tam zastał został mu w pamięci aż do dziś - zobaczył on bowiem konającą rodzicielkę, której nie było można już pomóc. Przez kilka sekund Marvin stał w bezruchu, sparaliżowany nie odróżniając już czy to sen czy jawa. Nie potrafił wykrztusić żadnego słowa. Dopiero po chwili podbiegł do matki i w rozpaczy zacisnął dłonie w pięść, zmrużyć oczy i krzyknął ile miał sił. Te całe napięcie, skupienie ogromnej ilości emocji w ciele młodego czarodzieja spowodowało pewnego rodzaju “wybuch”. Wszystkie szklane elementy - okna, klosze, fiolki - pękły. Niektóre kawałki szkła pozostawały w powietrzu koło Marvina, zostawiając mu pięć i pół calową bliznę na prawym przedramieniu. Po chwili wszystkie emocje opadły, pozostawiając jedynie krople łzy, które spływały jedna za drugą po policzkach młodego czarodzieja. Ojciec chłopaka zareagował podobnie, przez bardzo długi czas w domu panowała żałobna atmosfera. Spięcia i kłótnie jedynie zamykały jeszcze bardziej chłopaka w sobie. Wtedy narodziła się nowa pasja Marvina - rysowanie. 

‘79
Po 10 urodzinach nastała oczekiwana przeprowadzka do Hogsmeade. Młody Dippet miał nadzieje, że tam pozna nowych ludzi, z którymi zaprzyjaźni się przed Hogwartem. Przez pierwsze miesiące nie umiał się jednak przełamać, więc pozostawał zamknięty w swoim pokoju, czytając różne baśnie, podręczniki do dziedzin, które go interesowały. Nastały 11 urodziny, na które wrócił do rodowego dworku, by spędzić je z resztą rodziny. Było to przecież ważne święto! Po zjedzeniu tortu do rąk Marvina trafił list z zaproszeniem do Hogwartu. Już parę dni później wraz z ojcem udał się na ulice pokątną, by zakupić wszystkie potrzebne rzeczy, między innymi różdżkę u Ollivandera. Na miesiąc przed rozpoczęciem nauki poznał dwóch chłopaków - Phoenixa i Felixa, z którymi bardzo szybko się zaprzyjaźnił. Prawie całe wakacji spędzili na wspólnym warzeniu eliksirów. 
[Obrazek: iaqvI29qhkwCLSTOLSe3r0cvOR1WR-nqI6T8Ll6Q...mCu6hPhd5s]
[Obrazek: 3o9m8jC6W2j_JqYppDj1LntsK1ymDjxodWrIFJDK...BqptvvbZ5O]
[Obrazek: 2dievb_5V5ENHHG2YvQw0borH3_lwLLIu0dbuUNf...BSfASZGq7s]
Abernathy Arcturus Dippet
Naszą relację trudno jest opisać. Jednego dnia śmiejemy się, opowiadasz mi legendy i historie z dzieciństwa, a drugiego kłócimy się i nie potrafimy dojść do kompromisu. Ten cały chaos, który co chwile przeplata się z harmonią został zapoczątkowany przez tragedie związaną z mamą. Mimo wszystko kocham Cię, bo gdyby nie twoje wsparcie, które okazywałeś mi przez wspólnie spędzany czas - nie wiem co by się aktualnie ze mną działo. Dziękuje, że jesteś, tato. 
Chciałbym umieć kochać jak ty.
 
Andromeda Leta Dippet
Do dzisiaj zadaję sobie pytania na temat tamtego wieczora. Dlaczego? Byłaś taką świetną matką, a nagle zniknęłaś, jakbyś nigdy nie istniała. Gdybym mógł, zrobiłbym bym wszystko, żeby móc przywrócić Cię do życia. Chciałbym jedynie, żeby ten cały koszmar okazał się nieprawdą i głupią iluzją, na którą wciąż daje się nabierać. Tęsknie za tobą.
Chciałbym, żebyś była.
 
Phoenix Basile Rosier
Szczerze mówiąc - nie zdziwiłem się, że trafiłeś do Ravenclawu. Jesteś bardzo oczytany i inteligentny, szczególnie zaimponowałeś mi swoją znajomością różnych języków! Kiedyś cię dogonię. Byłeś druga osobą, którą poznałem w Hogsmeade i mam wrażenie, że dosyć szybko się zaprzyjaźniliśmy. Bardzo się z tego ciesze, bo jesteś świetną osobą. Jednak po ostatnich incydentach mam wrażenie, że oddalamy się od siebie. "Tamtego" wieczoru zachowywałeś się... dziwnie? Coś ci się działo, jakbyś nagle zachorował. Czuje, że masz wiele tajemnic, które nie chcesz przede mną ujawniać. Nie mogę być przez to na Ciebie zły - to twój wybór. Mam nadzieje, że ty też możesz nazwać mnie swoim przyjacielem.
Chciałbym być taki mądry jak ty.
Lewa głowa...
 
Felix Lorcan Procter
Kolejna osoba, którą chyba mogę nazwać przyjacielem. Byłeś pierwszym rówieśnikiem, którego  poznałem w Hogsmeade, a na dodatek przy grze w kości! Szkoda, że nie jesteśmy razem w domu, tak jak się umawialiśmy przed Hogwartem! Ale to nic. Najwyraźniej tiara chciała inaczej. Uważam, że świetnie spędziliśmy wakacje na wspólnym warzeniu eliksirów, chyba chcesz pójść w ślady twojego wujka, czego serdecznie Ci życze. Oczywiście zawsze będę chętny, jeśli będziesz potrzebował jakiejś pomocy w czymś, co robisz.
Lewa głowa...
 [Obrazek: 7UrH9j03orgdYXeR4MFKVxJcq4wqzsdlaqOXnEAx...qlVVQGDLFR]
Fallon Rosier
Znamy się od wakacji. I nawet nie wiesz, jak trudno jest mi nazwać naszą relacje. Byłaś pierwszą osobą, na którą naprawdę się otworzyłem i przynajmniej spróbowałem pokazać, kim naprawdę jestem. Po "tamtym" wieczorze wiele się zmieniło. Często mnie przepraszasz, a ja nie mam pojęcia za co, bo nie jestem w stanie być na Ciebie w jakikolwiek sposób zły, nieważne co byś zrobiła. Nie spodziewałem się nigdy, że kiedy naprawdę będę miał coś do powiedzenia, tak trudno ciężko będzie mi znaleźć odpowiednie słowa. Chciałbym, żebyśmy porozmawiali jak kiedyś, chciałbym Cię rozumieć.
Prawa głowa...

Artemisia Dawlish
Wprawdzie - widzieliśmy się tylko raz. Ale co z tego? Wiem, że będzie to przyjaźń na długie lata. Nigdy nie spotkałem takiej osoby jak ty. Wszyscy są wyjątkowi na swój sposób - rzecz jasna, ale ty jesteś w stanie mnie zrozumieć i zaakceptować. Poza myślę, że jesteś osobą, której mogę spokojnie powierzyć moje najskrytsze tajemnice i czuć się przy tym bezpiecznie. Niestety tiara przydziału podzieliła nas, ale mam nadzieje, że to nie będzie większa przeszkoda - tak jak w przypadku innych osób. Zapamiętam na bardzo długo nasze pierwsze spotkanie, a tymczasem - do zobaczenia na szkolnych korytarzach i szklarniach! 
Chciałbym być wrażliwy jak ty.
Środkowa głowa...
 
Lydia Prewett
Nasza przyjaźń jest bardzo dziwna, różniąca się od innych. Ale zacznijmy od początku. Bardzo się ciesze, że poznałem Cię wtedy - w Hogsmeade. Wydawałaś się być taka mądra, może to dlatego, że jesteś od nas o rok starsza? Już sam nie wiem. W końcu w przeciągu kilku miesięcy bardzo się do siebie zbliżyliśmy. Wszystko przebiegało tak szybko, że już sam nie wiem na czym stoimy. Od "tamtego" wieczoru prawie w ogóle nie rozmawialiśmy, a ja naprawdę tego potrzebuje. 
Chciałbym być taki odważny jak ty.
Prawa głowa...
 
Corvus Meadll
Poznałem Cię dzięki Phoenixowi krótko po rozpoczęciu roku. Nie gadaliśmy nigdy w cztery oczy i to pewnie dlatego tak mało o sobie wiemy. Nie ukrywam, że chciałbym Cię poznać lepiej, bo wyglądasz na dobrego kompana.
Chciałbym umieć rozmawiać, jak ty.
Prawa głowa...
[Obrazek: FpgKzTGh3UHMrYGDiqs5sJ6Ifcb3xV7jHKQOVGqY...YAAZKSV2EE]
[Obrazek: Em_xlpN-Gez1e4arATQw-RAIOVsdArZtUYUMvHC5...TUdgbBIFJW]
[Obrazek: TONtdmQE6X1Oei2jlddS3ugzV5zHGN-lFzNwgjb3...g1V2gO7syH]

Ⅰ. Mówi biegle w trzech językach - angielskim, francuskim i hiszpańskim oraz zna podstawy łaciny. Większość języków nauczył go dziadek. Phoenix zaraził go nauką językoznawstwa, dlatego przy najbliższej okazji będzie chciał się nauczyć języka trytońskiego i goblińskiego. 

Ⅱ. Nauczył się latać na miotle w dość młodym wieku. Jest to zasługa jego taty, który w młodości był szukającym drużyny Quidditcha w Hogwarcie. Marvin poszedł w jego ślady i aktualnie pełni rolę szukającego w drużynie gryfonów. 

Ⅲ. Niedawno dostał nową miotłę od swojej ciotki na prezent z okazji rozpoczęcia nauki w Hogwarcie - Błyskawicę.

Ⅳ. Przez tragedie, którą przeżył w wieku 6 lat chłopak widzi testrale, chociaż jeszcze sam o tym nie wie. 

Ⅴ. Jedną z jego ulubionych potraw jest Merlin na Hawajach, zaś napojem jest piwo kremowe podawane na zimno, które zawsze bierze, gdy tylko wchodzi do Trzech Mioteł. 

Ⅵ. Jego rodzice nadali mu drugie imię na cześć sławnego przodka Marvina - Armando Dippeta. Jest to swego rodzaju autorytet i wzór do naśladowania dla gryfona.

Ⅶ. Tiara przydziału zastanawiała się nad nim ponad 5 minut, co uczyniło go hatstall. Ostatecznie przydzieliła go do domu Godryka Gryffindora.  

Ⅷ. Na pierwszym roku samodzielnie wyhodował dyptam i asfodelusa.
[Obrazek: EGAaZfpTV2nOVohEqNyCXZKGzMbUQojbPIhj6pN7...apzaGwHBUF]
Postać odgrywana od grudnia 2019 roku na nicku Thunderbird.
Jest to pierwsza moja kartka w takim stylu. Mam nadzieje, że wam się sposoba.
Kartę będę starał się edytować na bieżąco.
Gritti
Czarodziej




Posty: 7
Tematy: 2
Lut 2020
21
#2
Piękna karta pozdraiwam
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#3
Bardzo ładna karta Heart
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#4
fajna karta postaci
ola566
Pierwiastek



Pracownik Hogwartu

Posty: 433
Tematy: 20
Cze 2015
233
Ravenclaw
#5
ale ładne
ale piekne
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#6
@czarekPL czemu cię mają za zdjęcie postaci
Tenshi
abominacja



Weryfikator

Posty: 480
Tematy: 17
Lut 2015
554
Slytherin
#7
@czarekPL co ty tutaj robisz....
Magnesim
Pazur Żbika




Posty: 184
Tematy: 16
Lut 2017
140
Hufflepuff
#8
mala zmiana to zawsze jakas zmiana



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.