Witaj!

Prorok Codzienny #27 - Gobliny, żaby i rozrywka
ProrokCodzienny
Dziennik Czarodziejów




Posty: 227
Tematy: 228
Gru 2014
402
Gryffindor
#1
[Obrazek: 0ROS3bc.png]
 
Turniej magiczny w Hogwarcie!
 
WYWIAD ZE STELLĄ WHITE

R: Co pani sądzi o tegorocznym turnieju?
 
Stella White: Ten turniej jest wyśmienity, najwspanialszy, cieszę się, że tutaj jestem. Moja rodzina kibicuje naszej wnuczce, która może w nim zginąć. Chociaż najlepsze turnieje trójmagiczne to odbywały się w czasach, kiedy robiłam go z Lorcanem Procterem. Każdy turniej za naszej kadencji był boski i dopracowany. Mam nadzieję, że organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły i jest on bezpieczny.
 
R: Kto zatem jest organizatorem w tym roku, jak nie Hogwart i jego dyrekcja?
 
Stella White: Oczywiście nasza szkoła jest współorganizatorem, jednak główna inicjatywa w przygotowaniu turnieju leżała w rękach dwóch pozostałych szkół. My ogranizujemy go ze względu na idealne położenie na mapie. 
 
R: Szkoła nie ogłosiła nigdzie listy uczestników biorących udział w wyzwaniu. Zatem czy mogłaby pani określić bliżej kto w nim uczestniczy? Jaki podział na drużyny widoczny jest w tym turnieju?
 
Stella White: Mamy gości z dwóch szkół w turnieju. Ilvermorny i Szkoła Złotego smoka, a turniej odbywa się w wymieszanych drużynach z każdej szkoły. Z Hogwartu mamy wytypowane kilka osób, między innymi Delilah White, która jest moją faworytką całego turnieju. Oczywiście udział bierze jeszcze Avery III Dragovich z Gryffindoru, Heaven Yaxley ze Slytherinu, Delilah White z Ravenclaw oraz James Scott z Hufflepuffu.
 
Nie można zapomnieć, że każdy z nich jest prefektem domu w szkole.
 
OGÓLNY OPIS SYTUACJI

Niestety Profesor Stella White nie mogła skończyć tej wypowiedzi, ponieważ jak to na Hogwart przystało, kadra nie potrafi dopilnować swoich własnych uczniów, przez co rzekomo trójka podpalaczy zechciała nieco podnieść atmosferę całego labiryntu poprzez wzniecenie ognia. Nie wiemy niestety jak skończyła się ta sytuacja, ponieważ nie dane było zobaczenie tego przez redaktora.
 
Wracając do całej sprawy tego turnieju, drużyna druga, jako pierwsza zdobyła podpowiedź. Jeden z uczestników, jak widać, zapomniał nawet jak używa się drzwi.
 
Uczniowie szkoły uważają, że cały turniej magiczny, a przynajmniej w tym wydaniu, jest zbędny, a kategorie niezbyt dobre. Uczniom szkoły trudno jest nawet wybrać swoich ulubieńców. Czyżby to wydarzenie ogólnoszkolne pozostało czymś wyjątkowym i rozrywkowym tylko dla kadry?
 
Organizacja wyzwania była niezapomniana, oczywiście w sensie negatywnym. Pozostawiła naprawdę wiele do życzenia. Począwszy od niezorganizowania, kończąc na komentatorze, który w zasadzie sam nie wiedział, co dzieje się na arenie, a kiedy zauważył, że widownię zżera nuda, postanowił krytykować wygląd jednej z uczestniczek w sposób humorystyczny. Czy świat jest dalej taki, jak za młota na czarownice? Wiele osób mogących znaleźć się na trybunach wspominało, że nawet nie mogli podnieść uczestników na duchu, bowiem nie dało się ich dojrzeć.
 
Drużyna, w której znalazła się Delilah White, Yinging Bindu oraz Evron Keyshawn, zajęły pierwsze miejsce w turnieju. 
 
WYWIAD ZE ZWYCIĘZCAMI PIERWSZEGO ETAPU
Yiging: Byłam pewna, że inne drużyny są do przodu..
 
Evron: Na początku nam nie szło, ale później było tylko coraz lepiej.
 
R: Moglibyście opowiedzieć, jak to wyglądało z waszej perspektywy? Co dla was było największym wyzwaniem, co było proste.
 
Evron: Z początku mieliśmy problem z odnalezieniem się. Kiedy znaleźliśmy na to dobry sposób, wszystko było tak naprawdę na barkach dziewczyn.
 
Delilah: Największy problem sprawił chyba minotaur, który zablokował nam przejście.
 
Yiging: Nie wiedzieliśmy na początku co zrobić, stres był ogromny, bo doszły inne drużyny, gdy byliśmy na końcu.
 
R: Po pierwszym wyzwaniu, kogo obstawiacie za swojego najsilniejszego przeciwnika?
 
Evron: Trudno powiedzieć.
 
Delilah: Tak naprawdę, wszystkiego mogliśmy się spodziewać.
 
Yiging: Ciężko stwierdzić. Myślę, że szansę są dosyć wyrównane. Czara Ognia starannie dobierała drużyny według mnie. Raczej to się okaże przy kolejnym wyzwaniu.
 
Evron: Każdych będziemy traktować na równi, żeby nikim się później nie zaskoczyć.
 
R: Delilah, zwrócę do ciebie pytanie. Jak poczułaś się w momencie, kiedy prezenter zaczął komentować twój wygląd? Sądzisz, że było to na miejscu?
 
Delilah: Komentował mój wygląd? Musiałam nie zwrócić uwagi. Byłam zbyt zajęta zadaniem, a przysięgam, że utknięcie między krzewami a minotaurem, do tego ruszającym się, nie było przyjemnym przeżyciem. Nawet jeśli komentował mój wygląd, nie dbam o to, znam swoją wartość i tyle wystarczy.
 
 
[Obrazek: MYfhjyJ.gif]
 
Manifestacje goblinów!
 

Przed ostatnimi wyborami, dużo można było usłyszeć o manifestujących goblinach, które w pokaźny sposób przedstawiały swoją niechęć wobec władzy i osób przeprowadzających wybory. Dyrektor DPPC - Luke White, pod żadnym pozorem nie chciał dopuścić ich do głosowania, co wywołało sporo kontrowersji. W atrium ministerstwa rozpoczęły się kłótnie, a strony podzieliły się na tych, którzy stali po stronie goblinów oraz ludzi starających się udowodnić wyższość czarodziejów nad nimi. Finalnie jednak gobliny nie uzyskały prawa do głosu. Czy cokolwiek zmieni się w tej kwestii w przyszłości? Gobliny jednak zarzekają, że nie dają się sprowokować - oficjalnie oświadczyły, iż bank Gringotta dalej będzie funkcjonował po staremu, a nawet dodały kilka urozmaiceń do swoich ofert.
 
 
Więcej na temat manifestacji, będzie można usłyszeć w radiu "Prorok Codzienny"!
 
 
[Obrazek: HoML0RH.gif]
 
Najlepsze kremowe piwo czy mafia?
 

Niezwykłe poruszenie wywołały pewne, spadające ulotki z nieba ulotki wśród stałych bywalców Trzech Mioteł. Za pierwszym razem owe ogłoszenia informowały nas o porwaniu Luke, a następnie Olivera Whitów. Natomiast jeszcze wcześniej, na tablicach przed budynkiem, można było zauważyć rządania wywieszone przez porywaczy, zmieniajacych swoich zakładników w żaby. Wszystkim dobrze znany bar z jakiś powodów zawsze był miejscem, w którym zorganizowane grupy przestępcze zostawiały informację dla naszych ukochanych stróżów prawa. Niejednokrotnie właśnie w Trzech Miotłach najczęściej widywano poszukiwanych w całym kraju przestępców. Co sprawia, że głównie w tym przyjaznym dla rodzin i młodzieży barze, znajdowane są martwe ciała? Ostatnio znalezione przed wejściem do Trzech Mioteł zwłoki Olivera White, parafrazując od tego, czy było sfałszowane czy nie, wcale nie wywołały tak wielkiego poruszenia jak mogłoby się zdawać. ,,To nie pierwszy raz się tu dzieję. Jak ma się dziać coś złego, to tylko w Trzech Miotłach." - mówi przypadkowy klient. Właściciel baru stanowczo odmówił udzielania jakichkolwiek odpowiedzi na nasze pytania. Po tych wszystkich sytuacjach zdecydowanie mamy prawo podejrzewać, że coś złego dzieję się za szynkwasem Trzech Mioteł. Dlaczego właśnie tam, ścigani przez prawo czują się bezpiecznie i czy na pewno przełożony zarabia jedynie na kremowych piwach i przekąskach? Czy ma powiązania z aktualnie działającymi grupami przestępczymi? Nie wiemy tego, ale wszystkim bywalcom Trzech Mioteł polecamy mieć oczy otwarte na jego działania.
 
 
[Obrazek: IRInHLf.gif]
 
Jak nie dać się zrobić w żabę?
 
W ostatnim czasie wielu mogło usłyszeć o grupie przestępczej, która działając "dla dobra kraju", porwała kilka osób. Co najbardziej interesujące, do grupy tej należeli czarodzieje powszechnie znani i szanowani w społeczeństwie magicznym. Celem tego nieludzkiego zabiegu, było wymuszenie na władzy uwolnienia kilku innych przesetępców, którzy zostali złapani i uwięzieni w celach ministerstwa. Każdy z zakładników, tuż po porwaniu został zamieniony w żabę, a przywódcy organizacji, starali się spowodować chaos wśród społeczeństwa, dołączając do swoich żądań przepisy na żabie udka. Biuro aurorów bardzo długo zwlekało z odbiciem porwanych ludzi, przez co niezadowolenie wśród ludzi rosło. Próbowano nawet zniszczyć znany wszystkim klub nocny Lux, prowadzony przez rodzinę szefa BA. Na końcu udało się uratować zakładników - wszyscy z nich są już bezpieczni wśród swoich rodzin.


[Obrazek: w4K5vE5.gif]
Wizualizacja proroka codziennego:



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.