Witaj!

Ród Fox
LENIWIECHERE
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 51
Wrz 2016
354
Slytherin
#1
Ród FOX
purgat cruor est sordidum
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[Obrazek: apHDfRS.png]
Legenda herbu:
Korona - symbolizuje głowę rodu, która opiekuje się domem.
   
Czerwone szaty owijające herb - świadczą o trafianiu członków rodu do Gryffindoru
  
Lis - odwieczny patron rodowy
   
Rycerz na koniu - nawiązka udziału rodu Fox w walkach o Ministerstwo Magii podczas siania teroru w Wielkiej Brytanii przez Charlesa Wrighta
  
Niebieski kwadrat w Herbie - upamiętnia żonę George'a, która była wychowanką domu Roweny Ravenclaw
  
Trzy ozdobniki w czarnej oprawie - cechują trzy najważniejsze motta rodowe ,,Walcz dla siebie"/,,Po trupach do celu"/,,czyści z brudnej krwi"
    
Pochodzenie:
Brytyjsko-Fińskie
        
Główna siedziba:
Lokalizacja domu rodowego jest nie znana
    
Stosunek do mugoli:
Pozytywny
        
HISTORIA:
Według pamiętnika pozostawionego przez George'a Greya, początki rodu siegają IX wieku, kiedy to założyciel rodziny George, za czasów nauki w Hogwarcie, poznał swoją pierwszą i jedyną miłość, wychowankę Ravenclaw, Liv Hands. Para złączyła się po 16 roku życia utrzymując nazwisko “GREY” ówdzie po głowie rodziny. Dopiero w XXI wieku, gdy David Cristoffer Fox zagarnął krwawo głowę rodu mianował każdego członka, noszącego nazwisko dawnego założyciela Georga, Foxem, tym samym tworząc czystokrwisty ród, który istnieje po dziś dzień. Dzięki wysokim pozycją w Ministerstwie Magii, czy też niemałym majątkiem, Fox, nie odstaje niczym od pozostałych rodów żyjących w Wielkiej Brytanii. 
    
**Znaleziony zapis George'a w jego pamiętniku mówiący o poznaniu Liv.**
“...Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj... Obudziłem się rano, wyjrzałem za okno by podziwiać piękno Hogwarckiej przyrody. Tego dnia miałem bodajże oddać referat z Transmutacji. Nie byłem wtedy zbyt pracowity, szczególnie, że wielkimi krokami zbliżał się koniec siódmej klasy. Z bólem odszedłem wtedy od okna, ubrałem się i wyszedłem z dormitorium w celu skierowania się do kuchni by coś zjeść. Po śniadaniu udałem się na pierwszą lekcję, Historię Magii. Idąc korytarzem nagle zauważyłem krukonkę w moim wieku, która została okrążona przez dwóch gryfonów - krzyczała, prosiła o pomoc. Słysząc jej krzyki postanowiłem jej pomóc. Gdy napastnicy dostrzegli moją osobę - rzucili w moją stronę drętwotę, próbując mnie unieruchomić - jednak działając pod wpływem eliksiru zwinności uniknąłem zaklęcia. Wyciągnąłem różdżkę i zaczęliśmy się pojedynkować, trafiając gryfona zaklęciem, związałem go. Drugi widząc to, uciekł. Złapałem krukonkę i pomogłem jej wstać momentalnie odchodząc z nią jak najdalej z tego miejsca. Spokojnie czuliśmy się dopiero na błoniach, tam poprowadził nas los. Wtedy postanowiłem się zapytać ,, Wszystko dobrze? ". Dziewczyna przytaknęła dodając ,, Jestem Liv. " - Przedstawiła mi się.  Odwzajemniłem gest i odparłem. ,, Witaj, ja jestem George. " Stałem jak wryty wpatrzony w jej piękne lśniące blaskiem słońca oczy. ,, Idziemy pod salę Historii Magii? " - Rzuciła w moją stronę uśmiechając się ciągle. Zdrętwiały zgodziłem się, i tak poszliśmy. Jako, że profesor uczący Historii Magii zachorował, lekcje odwołano. Wolny czas spędziłem wraz z Liv w bibliotece szkolnej, w której napisałem wraz z nią referat z transmutacji.“
    
     
    
Rozdział I potyczka rodowa
Wraz z przejęciem siłą władzy przez Davida Foxa, lewa strona rodu postanowiła wyrazić swoje zdanie buntem polegającym na nie zjawieniu się członków rodu podczas uroczystości wręczania laski oraz pierścienia. Przez to zagranie głowa rodu zabrała im wszelkie posiadłości, co skończyło się kilkoma pojedynkami. Młodsze pokolenie zauważając do czego to wszystko dąży, postanowiło wyjechać. Do dziś nie wiadomo, czy któryś z nich wrócił. Lewa część rodu ustanowiła własnego rządzącego - jednak ten został szybko stłumiony przez Davida. Reszta Foxów widząc jakim tyranem jest ich głowa rodu postanowiła się do niego nie przyznawać i zmienić nazwisko, co także im się nie udało. Koniec końców w Foxach powstała wyrwa oddzielająca lewą i prawą część rodziny.
     
    
Rozdział II nagłe zniknięcie tyrana
Po piętnastu latach rządów znikąd przyszło Foxom wybrać nowego przywódce. Jak się okazało, David podzielił cały majątek na każdego Foxa i od tak zniknął. Głową rodu został Daniel II Fox, który  wraz z pomocą Carla Foxa zaczął zarządzać rodziną. Nie wiadomo ile czasu rządził, gdyż szybko przetrwonili majątek sprawiając, że ród upadł. Fox przeżywało swego czasu wielkie upokorzenie. Społeczność czarodziejska kpiła z czarodziejów noszących to nazwisko mimo, że wielu z nich pozajmowało wysokie stanowiska  czy to w Ministerstwie Magii,  czy też Hogwarcie.
   
    
     
Rozdział III odbudowa
W 2060 roku ponownie do brzegów Wielkiej Brytanii przydryfował David Cristoffer Fox. Ukrywał on swoje istnienie pod inną postacią oraz nazwiskiem by zapoznać się z panującą sytuacją. Gdy Daniel II Fox wyemigrował, ten ujawnił się by ponownie przejąć władzę. Podczas swoich rządów podniósł reputację rodu odbudowując majątek dzięki założonym firmom, które generowały niesamowite jak na tamte niepewnie czasy, przychody. David ustanowił nowe zasady, które przypadły do gustu pozostałym członkom i panują do dziś.
     
     
     
Rozdział IV śmiertelność
Rok 2070, niegdyś potężny pod ilością osób ród, dziś praktycznie wymarł. W Wielkiej Brytanii zostało dosłownie dwóch członków. David Cristoffer  Fox, oraz Stephan Fox. Chodzą  jednak plotki, że Fox odbudował się w Finlandii, czyli rodzinnych korzeniach. Ile w tym prawdy? Nie wie nikt.

      
       
   Cechy charakterystyczne członka rodu: 
[prawa strona]
-Chytrość
-Materializm
-Fałszywość
-Żądza władzy
-Samodzielność
-Wywyższanie się
-Trafianie do Slytherinu
-Krwawe wojowanie o głowę rodu
-Głowa do interesów

    
[lewa strona]
-Pomocna dłoń
-Powaga
-Samodzielność
-Komunikatywność
-Uczciwość
-Pracowitość
-Bezinteresowność
-Trafianie do Ravenclaw/Gryffindoru
           

Cechy wyglądu członka rodu:
-Brązowe włosy i oczy
-Sokoli nos
-Niski wzrost wraz z szczupłą sylwetką

        

[Obrazek: LFxWGqK.png]
     
Aktualna głowa rodu:
David Cristoffer Fox [Zamaskowany]
   
Członkowie rodu:
†George Fox [RP]
†Liv Fox [RP]
†Daniel Fox [RP]
†Eva Fox [RP]
†George Fox [FalszywyZiela]
†Marta Fox [RP]
†Luke Fox [RP]
Mia Fox [RP]
Stephan Fox [HD96PL]
Elizabeth Fox [RP]
David Fox [Zamaskowany]
†Lucy Fox [RP]
Matthew Fox [Jedi1337]
Alexander Fox [Patrykwwl]
Lorraine Fox [Valturi]
Daniel II Fox [Daniello26]
Finn Fox [Finnland_Seal]
Carl Fox [TestingNow]
Sirius Fox [MateVu]
Hope Fox [Hope]
George Daniel David Sirius Fox II [Zamaskowany]
Atte Fox [Atte]
Lorcan Fox [xLokson]
Venla Fox [Limuss]
Thorstein Arthur Fox [Thorstein]
          
Wyróżnieni Foxowie:     
Daniel II Fox
-wynalezienie soku z mandragory, który nawadnia organizm człowieka na dwa dni
-wieloletnie pełnienie funkcji głównego podsekretarza Ministra Magii
-długi staż jako nauczyciel zielarstwa w Hogwarcie
-otrzymał order ulicka gampa
-pełnienie funkcji Sekretarza Ministra Magii
   
David Cristoffer Fox
-wygenerowanie olbrzymiego majątku, który szacuje się na stotysięcy galeonów
-otrzymał order ulicka gampa
-pełnienie od kilkunastu lat posady dyrektora DTM
-podjęcie walki o Ministerstwo Magii u boku aurorów przeciw dyktaturze Charlesa Wrighta
   
Carl Fox
-Zostanie animagiem w wieku szesnastu lat
             
         
Oficjalny regulamin bycia głową rodu:
-Głowa rodu posiada rodowy miecz, którym dokonuje wydziedziczeń członków rodu, którzy zhańbili ród ośmieszając go bądź plamiąc brudną krwią.
   
-Gdy staż głowy rodu dobiegnie końca, ten zobowiązany jest rozdzielić po równo majątek rodowy, by następnie podzielić go na członków rodu.
   
-W momencie, gdy zmiany głowy rodu nie podobają się jego członkom, Ci są w stanie wnioskować o zmianę dowodzącego drogą dyskusyjną, bądź krwawą.
   
-Głowa rodu posiada prawa do zarządzania nieruchomościami wszystkich Foxów.
    
    
Ciekawostki rodowe:
-Każdy Fox przed wstąpieniem do szkoły potrafi latać na miotle.
   
-Członkowie rodu posługują się dwoma językami. Brytyjskim i Fińskim.
   
-David Cristoffer Fox jako pierwszy w historii rodu wydziedziczył własnego syna, zabierając mu nazwisko oraz prawa do testamentu.
   
-Carl Fox jako 15 latek pracował u boku ojca w Ministerstwie Magii, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora DTM.
   
-Sirius próbował zabić własnego brata w celu podbicia wizerunku u ojca.
   
-Stephan Fox jako jedyny członek rodu uczył się w Ilvermorny.
    
-Matthew Fox zwolnił się z Hogwartu by wyjechać do Francji i nauczać w Beaubexaton.
   
-George III Fox za czasów pełnienia funkcji głowy rodu przegrał cały majątek rodowy w karty. Został obalony, a ciało powieszone na drzewie znajdującym się na przeciwko domu rodowego.
   
-Lorraine Fox zabrała rodowy miecz dzięki któremu skróciła swojej kuzynce Hope Fox głowę. Ciała nie znaleziono, tak samo jak Lorraine Fox, która jest poszukiwana od kilku lat przez aurorów.
   
-Fox prowadziło siedem biznesów na raz, a wszystkie zyskane pieniądze przekazało na sierociniec dla dzieci w Hogsmeade.
   
-Po ataku na Hogwart głowa rodu sprzedała 3/4 posiadłości by wesprzeć finansowo szkołę.
   
-David Fox przegrał w wyborach na Ministra Magii. Do zwycięstwa brakowało mu 6%
  
-W latach osiemdziesiątych zostali wyrzuceni z spisu czystej krwi, do dziś nie znają powodu.

 
 
  
 [Ród powstały w 2016 roku]
WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#2
Najluźniejszy ród na serwerze, który nie wymusza wam dziwnych reguł prowadzenia postaci. idealny dla dopiero zaczynających grę na serwerze i wiele już takich osób właśnie się wprowadzało w tej rodzince. Nie spotkacie nigdzie indziej tak absurdalnych i patologicznych sytuacji jak tu, które zapewnią wam śmiech na wiele lat. Polecam, ale trzeba mieć głowę na karku by przypadkiem braciszek wam ck nie wbił. Buziaczki dla Foxów
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲
Valturi
Czarodziej




Posty: 361
Tematy: 22
Sty 2018
257
Slytherin
#3
ja pzodrawiam hope fox to jedyny czlonek tego rodu ktory cokolwiek ze mna odegral przez ten rok kiedy aktywnie gralem na postaci 

sory ze cie zabilem no ale probowalas mnie zlapac i dac aurorom sama wiesz samoobrona itepe
LENIWIECHERE
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 51
Wrz 2016
354
Slytherin
#4
TestingNow napisał(a): (28.04.2020 17:37)Najluźniejszy ród na serwerze, który nie wymusza wam dziwnych reguł prowadzenia postaci. idealny dla dopiero zaczynających grę na serwerze i wiele już takich osób właśnie się wprowadzało w tej rodzince. Nie spotkacie nigdzie indziej tak absurdalnych i patologicznych sytuacji jak tu, które zapewnią wam śmiech na wiele lat. Polecam, ale trzeba mieć głowę na karku by przypadkiem braciszek wam ck nie wbił. Buziaczki dla Foxów
Ród głównie powstał dla początkujących graczy którzy chcieli sobie pograć w czymś innym niż mała rodzinka. Naszym głównym zamysłem było wybijanie wyżej graczy. Wystarczy zerknąć na ziele czy matevu którzy dobrze sobie poradzili zaczynając od Fox. Tak samo było z innymi graczami. Także serdecznie polecam.
WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.