Witaj!

Czarownica #9 - Porady Miłosne Madame Stacey
TygodnikCzarownica
Redakcja Magiczna




Posty: 10
Tematy: 10
Wrz 2018
115
Gryffindor
#1
[Obrazek: WOUAQJP.png]
[Obrazek: qLWZusD.png]
PIĘKNA I PILNA – JAK ZNALEŹĆ PRACĘ ODPOWIEDNIĄ
Dawne trudności ze zdobyciem pracy jako kobieta przeminęły. Dowodem na to jest fakt, że wiele ważnych stanowisk obejmują czarownice, które dzięki swym wybitnym działaniom całkowicie zdominowały męską część społeczeństwa. Ten artykuł skierowany jest głównie do kobiet pragnących odnaleźć zajęcie odpowiednie dla osoby eleganckiej, aktywnej i marzącej o wysokich zarobkach. Skończyłaś szkołę i nie wiesz w jakim iść kierunku? A może masz dosyć obecnej pracy? Spróbujemy na to zaradzić.

PRACA BIUROWA
Praca w jednym z urzędów Ministerstwa Magii jest nudna – tak mogą powiedzieć tylko osoby, które jeszcze jej nie zasmakowały. Jeśli dobierzesz departament zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, możesz naprawdę pokochać swoją pracę. Już nie wspominając o wysokich zarobkach i możliwości otrzymania znaczącego awansu.

PRACA UZDROWICIELKI
Czarownice już od wieków słynęły z umiejętności leczenia. Chyba każda z naszych czytelniczek zna Morgane le Fay, potężną uzdrowicielkę, która aż do dzisiaj obecna jest w książkach od Historii Magii. Zielarstwo to jedna z przyjaznych nam dziedzin, dlatego o wiele łatwiej jest nam przyzwyczaić się do pracy w Mungu będącego jedynym szpitalem dla czarodziejów w Wielkiej Brytanii. 

PRACA W REZERWACIE 
Czarodziejscy uczeni udowodnili głębokie przywiązanie pegazów do płci pięknej. Nie bez powodu wszyscy (przynajmniej na chwilę obecną) pracownicy Brytyjskiego Rezerwatu Pegazów to właśnie kobiety! Stworzenia te są niebywale inteligentne, a samo jeździectwo uznawane jest za sport szlachetny. Piękne widoki, zajmowanie się stworzeniami i przebywanie w ogromnym skupisku magicznym – to wszystko wydaje się niemożliwe, aczkolwiek jest jak najbardziej prawdziwe!

WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ
Wiele rodów prowadzi własne firmy, które dobrze pielęgnowane prowadzą do sukcesu i zapełnienia skrytki w Banku Gringotta. Każdy kiedyś zaczynał, zatem jeśli chcesz otworzyć firmę kosmetyczną – zrób to. Możesz kupić fiolki, zebrać zioła i przygotować własne receptury. Wiele takich działalności osiągnęło triumf. Dla przykładu można podać dwie rodziny: Yrell i Shafiq. 

Jak mówią – bez pracy nie ma kołaczy, więc nie czekaj i zacznij już teraz. Ta lista to nie wszystko. Pamiętaj, że zarabiać możesz również na swoich talentach artystycznych, umiejętnościach kulinarnych, a nawet na pisaniu.

[Obrazek: E1PjGLM.png]
Anonimowa Czarownica pisze… 
Droga Glorio, 
już od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem. Od ponad miesiąca spotykam się z mężczyzną, którego poznałam na zlocie fanów Strzał z Appleby. Wszystko układało się po mojej myśli, aż do momentu, w którym zaczęłam czuć ten zapach. To stało się podczas naszego pierwszego pocałunku, kiedy tylko się zbliżył i musnął moje usta, poczułam się jak w siódmym niebie. Niestety było to tylko chwilowe uczucie. Po wszystkim nie opuszczał mnie odór martwej plumpki. Czuję go aż do teraz, za każdym razem jak zbliżam się do mojego chłopaka muszę udawać, że wszystko jest w porządku. Co robić? Jak mam mu o tym powiedzieć?

Gloria radzi...
Kochana Czytelniczko,
wyzbądź się strachu, wygląda mi to na zwyczajny przypadek niegroźnej klątwy! Prawdopodobnie masz za plecami jakąś zazdrosną koleżankę lub byłą partnerkę Twojej drugiej połówki. Bądź z nim szczera i postaw się w jego sytuacji – osoby, która nieświadoma przykrego zapachu, dzieli się nim z bliskimi rozmówcami. Wspólnie możecie udać się do uzdrowiciela lub łamacza klątw. Powodzenia!

Anonimowa Czarownica pisze…
Glorio, pomocy!
Po prostu wiedziałam, że tak się stanie. Jakiś czas temu zaczęłam pracować w jednym z urzędów w Ministerstwie Magii. Wszystko było idealnie, ale na jednym z wyjazdów służbowych poznałam wspaniałego czarodzieja, który wręcz zawrócił mi w głowie. Nie uwierzysz, kiedy tylko wróciłam, dowiedziałam się, że jest moim nowym szefem. Takie relacje są u nas w pracy niedopuszczalne, ale i ja, i on, naprawdę coś do siebie poczuliśmy. Powiedz mi, proszę, co mam robić w tej sytuacji?

Gloria radzi…
Kochana Czytelniczko,
przede wszystkim powinnaś ochłonąć. Jeśli faktycznie zależy Ci na Twojej obecnej posadzie – pracuj. W tej sytuacji nie wykonuj pierwszego kroku, bo istnieje ryzyko, że bardziej  na tym ucierpisz. Musisz lepiej poznać tego czarodzieja! Pamiętaj też, aby nie pozwolić mu na wykorzystanie tej wiedzy przeciwko Tobie. Nie znasz go zbyt dobrze, żeby ocenić, czy faktycznie jest taki dobry jak ci się wydaje. Jeśli się uda, musicie żyć z tym tajemnicy, przynajmniej do momentu, aż któreś z was nie zmieni posady.


SPOSÓB NA UROKLIWĄ KĄPIEL W ZIOŁACH
Każda czarownica powinna dbać o swoją cerę! Zapomnij, jeśli miałaś coś ważnego do roboty. Przecież po całym dniu ciężkiej pracy masz prawo do chwili relaksu, prawda? Prezentujemy przepis na urokliwą kąpiel w ziołach, która powinna sprawić, że poczujesz się jak nowonarodzona.

Zioła znajdujące się w poniższej mieszance mają działanie relaksujące i regenerujące, natomiast soda oczyszczona delikatnie usuwa toksyny, jednocześnie zmiękczając i nawilżając skórę.

POTRZEBUJESZ:
  • 2 części suszonego kwiatu rumianku
  • 2 części suszonego kwiatu lawendy
  • 1 części suszonego kwiatu lipy
  • 3 części suszonych listków mandragory
  • 1 części sody oczyszczonej
Wymieszaj wszystkie zioła ze sobą i trzymaj w szklanym, szczelnie zamkniętym pojemniku. Zawartość około jednej szklanki mieszanki najlepiej zawieś pod kranem kociołka w lnianej torebeczce, odkręć na nią strumień gorącej wody, a następnie wrzuć torebkę do wanny.

[Obrazek: 929cbe48dfd146c29aa8b780df2587dafcbf657a.gif]
[Obrazek: kT1xqxQ.png]
(OOC: Oczywiście przed wysłaniem krzyżówki należy zakupić gazetę, a więc wcisnąć pieniążka na specjalnym kanale Hapel-IC. Krzyżówki należy słać na discorda: Josephine0920)



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.