Witaj!

Maurice Dragovich | Dziecko
Vildan
Fanka kawusi



Weryfikator

Posty: 92
Tematy: 5
Mar 2019
87
Ravenclaw
#1
[Obrazek: HmJbhhI.png]

Ten dzień był wyjątkowo spokojny i można nawet rzec, że zdecydowanie zbyt nudny. Z tego powodu wybierasz się na małą wyprawę - tylko natura, ty i twoje własne myśli. O tak, to właśnie taka sceneria sprzyja przejściu w stan głębokiej zadumy. Spacerujesz po lesie, lecz po chwili zauważasz, że droga wysypana drzewami się kończy, a gdzieś w oddali stoi niewielki dom. Gdy robisz jeszcze kilka kroków do przodu, potykasz się o jakiś przedmiot, jakim okazał się być gruby, czarny zeszyt w skórzanej oprawie. Podnosisz go i oglądasz z każdej strony. Brak jakichkolwiek elementów charakterystycznych zupełnie nie zachęca cię, by zajrzeć do środka… więc dlaczego mimo tego właśnie to teraz robisz?!


❆ ❆ ❆

strona 1
Cześć.
Moja Mama Isabelle nauczyła mnie pisać. Powiedziała, że zbieranie wspomnień to całkiem fajna rzecz, dlatego właśnie stworzyłem pamiętnik. Cześć, pamiętniku, ja nazywam się Maurice Dragovich, a ty jesteś po prostu pamiętnikiem i od teraz będziesz moim przyjacielem. Musisz się mnie słuchać, bo jestem starszy - ty się urodziłeś teraz, a ja 13 lutego ‘76 roku. Nawet dobrze, że jesteś rzeczą, bo jakbyś był człowiekiem, to byś pewnie do mnie mówił, a ja nie lubię słuchać ludzi. Niektórzy za dużo gadają, na przykład moja siostra Samantha… Buzia jej się nie zamyka. Niby jest kilka lat starsza, a jakaś taka nie za mądra, no bo jak może nie wiedzieć, że jest przez to strasznie wkurzająca?

❆ ❆ ❆

To znowu ja. Moja mama pochwaliła mnie, że tak dużo napisałem, ale chyba nie spodobał jej się fragment o siostrze. Zresztą nie wiem, bo przestałem jej słuchać w pewnym momencie. Nie rozumiem, o co jej chodzi. Miałem pisać o tym, co myślę, więc tak zrobiłem i nagle jest jednak źle. Nie dość że Sam mnie wkurza, to teraz jeszcze mamy nie rozumiem… Chyba po prostu dziewczyny są dziwne. Dobrze, że jest tata - ma na imię Ethan. Westchnął tylko i powiedział, że nie pisze się “Mama” wielką literą, a ja tacie wierzę, bo tata jest mądry, więc od teraz piszę tak jak mi kazał. Napisałem tak wcześniej, bo myślałem, że ważne rzeczy tak się właśnie zaznacza, a mama jest dla mnie ważna. Trudno, dla mnie zawsze będzie mamą przez wielkie “M”!

❆ ❆ ❆

strona 2
Co za idiotka!
Wiesz co, pamiętniku? Powinieneś się cieszyć, że nie masz żadnego rodzeństwa. Ja mam siostrę i jej nienawidzę! Schowałem cię wczoraj pod poduszką, a jak wyszedłem z domu, żeby się pobawić, Sam znalazła cię i wszystko przeczytała, a potem zaczęła się ze mnie śmiać. Jak już mi cię łaskawie oddała, to odkryłem, że narysowała w środku gumochłona z moją twarzą! Wyrwałem tę kartkę, zgniotłem i rzuciłem w nią ze złości… szkoda, że to nie był kamień. Ale spokojnie, zemściłem się na niej. Zebrałem w pobliskim lesie kilkanaście gumochłonów i włożyłem je pod kołdrę Sam. Szkoda, że nie masz oczu, pamiętniku, bo jej przerażona mina była bezcenna. A jak piszczała! Dobrze jej tak, zasłużyła sobie. Może się nauczy, by trzymać się z daleka od cudzych rzeczy, jednak dla pewności od teraz będę cię zostawiał pod drzewem, na które lubię się wspinać i sobie tam po prostu siedzieć. Tata kiedyś na mnie nakrzyczał za łażenie po drzewach, więc staram się tego nie robić… w jego obecności.

❆ ❆ ❆

Spoglądasz na kolejną stronę, jednak jest ona pusta, podobnie jak cała reszta tego zeszytu. Najwyraźniej autor rzeczywiście dopiero zaczął w nim pisać. Uśmiechasz się do siebie po przeczytaniu tej zabawnej historii z życia dzieci, po czym odrywasz wzrok i widzisz przed sobą ciemnowłosego chłopca, który tak jakby wręcz wyrósł ci spod ziemi. Ze zmarszczonymi brwiami wlepił w ciebie wzrok pełen gniewu. Czujesz się dość niepewnie i już otwierasz usta, by coś powiedzieć, jednak chłopiec cię uprzedził.

Oddaj mój pamiętnik!wycedził przez zęby z wściekłością. Kim ty w ogóle jesteś i co tutaj robisz? Aha, i nie oczekuj, że będę mówić do ciebie “Pan” po tym, co właśnie zrobiłeś! Niektórzy nie zasługują na szacunek!
Cześć, chłopczyku, spokojnie!prędko podałeś pamiętnik w jego stronę, a drugą dłoń ułożyłeś w geście obronnym, aby zapewnić dziecko, że nie masz złych zamiarów. Chyba coś zgubiłeś, a ja tylko to znalazłem. Nie bój się mnie.
CHŁOPCZYKU?! krzyknął, jednocześnie wyrywając swój pamiętnik z dłoni intruza zanim zdążyłeś całkiem zbliżyć swoją rękę. Nie mów tak do mnie! I nie gadaj, jak nie masz o czymś pojęcia! Niczego nie zgubiłem, to jest MOJE drzewo i mam prawo przechowywać tutaj co tylko zechcę! A tamodwrócił się i wskazał palcem w stronę niewielkiego budynku jest MÓJ DOM i siedzi tam MÓJ TATA, który za moment cię skopie jak sobie stąd nie pójdziesz. Nie lubimy wpraszalskich.
Spokojnie, spokojnie, już odchodzę, wybacz…rozwarłeś szerzej oczy i odruchowo zrobiłeś kilka kroków do tyłu sam się sobie dziwiąc, że kilkuletnie dziecko może tak tobą wstrząsnąć.


Po tej sytuacji natychmiast odwracasz się na pięcie i odchodzisz w innym kierunku. Uśmiechasz się do siebie i kręcisz głową z rozbawieniem przypominając sobie tego chłopca i jego pamiętnik, choć tak naprawdę nie wiesz, co dokładnie cię tak rozbawiło. Dość wojownicze jest to dziecko jak na kilkulatka, potrafi walczyć o swoje, to wiesz na pewno. Tak na ciebie nakrzyczał, że wciąż ci trochę głupio po przeczytaniu pamiętnika, co jest aż zabawne. Dzisiejszy spacer kończysz rozmyślając nad napotkanym chłopakiem.

❆ ❆ ❆

Zalety za HPP
- To nie moja ręka!
- Lepkie ręce
- Jak Lew
- Twardy jak skała
- Siła umysłu
- Zdolny do zabijania
 
Wady za HPP
- Mandragora
- Ja już nie p-pije!
- Niedowiarek
- Psuja
- Nałogowiec
- Koszmary

❆ ❆ ❆

[Obrazek: 4baa31c1697b774e22a7df54f9b96bb6.gif]

Nick w grze: Yavuz
Postać odgrywana od: 24 lipca 2020 r.
Wyglądu użyczył: Timothée Chalamet
Izzy
Czarodziej




Posty: 32
Tematy: 7
Gru 2018
72
#2
Hej syn cudowny jesteś
Vildan
Fanka kawusi



Weryfikator

Posty: 92
Tematy: 5
Mar 2019
87
Ravenclaw
#3
Po mamie, wiadomo Heart
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#4
Fajny
Danon
Puchon




Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#5
Akceptuje.

Oczywiście grę możesz zacząć sama wiesz kiedy!

Karta sama w sobie przepiękna, cudownie się czyta, uwielbiam Twoje teksty...................

hpp odjęte!!
Primaverus
Gobliny pany



Pracownik Hogwartu

Posty: 107
Tematy: 14
Lis 2018
273
Gryffindor
#6
Znowu ten sam aktor... timothée chalamet na najpopularniejszego haplowicza 2020 bo co piąta postać ma go na wyglądzie.
Vildan
Fanka kawusi



Weryfikator

Posty: 92
Tematy: 5
Mar 2019
87
Ravenclaw
#7
Na przestrzeni swoich aż czterech miesięcy gry nie spotkałam u nikogo tego wyglądu, ponadto sama wyszukiwarka podpowiada, że jak dotąd jedyna taka sytuacja pojawia się u postaci martwej/nieaktywnej. Między innymi po to zapisuje się takie rzeczy w formie tekstu, by można było łatwo trafić do takiej informacji, a jeśli ktoś tego nie robi, to cóż - nie czuję się w obowiązku przetrzepywania setek kart postaci.  Wink
Primaverus
Gobliny pany



Pracownik Hogwartu

Posty: 107
Tematy: 14
Lis 2018
273
Gryffindor
#8
Nie chciałem być agresywny, zwracam tylko uwagę na fenomen samej postaci aktora, który stał się w przeciągu ostatnich miesięcy twarzą kilku kart postaci, w tym i, dla przykładu, Felixa Proctera.
Gritti
Czarodziej




Posty: 7
Tematy: 2
Lut 2020
21
#9
złodzieje
Jacob Farrel
Tak to Jacob Farrel




Posty: 89
Tematy: 20
Mar 2020
32
Slytherin
#10
Fajna karta mam nadzieje ze z tym eliksirem zrobi komus pranka Tonguep



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 2 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.