Witaj!

[Apelacja] Tyanowskyy
Jacob Farrel
Tak to Jacob Farrel




Posty: 89
Tematy: 20
Mar 2020
32
Slytherin
#1
Osoba nakładająca karę:tyke
Czas trwania kary: permban
Opis sytuacji:JaniseQ wysłał mi zdjęcie t00n, no i ja dokonałem tego samego w jego stronę. Zacząłem pisać, "ale gangster ja jebie XDDDDD", no a JaniseQ w sumie nie reagował w żaden sposób na te wiadomości. Później napisałem do modno jakąś głupią historyjkę, że dwóch stalkerów wysłało mi te zdjęcia, ponieważ się przestraszyłem i nie pomyślałem, jednak potem powiedziałem prawdę, no i na sam koniec tyke, dał mi bana na IP, ponieważ uważał on, że "naśmiewałem się z kolegi - t00n"

Argumentacja: Może nie wysłąłem dużo zdjęć, ale i tak musiałem ponieść konsekwencje mojego zachowania. Zostało to odebrane jako „Wyśmiewanie kolegów”, ponieważ nazwałem go „gangsterem”. Nie była to obraza z mojej strony, a po prosu zamiennik słowa „Cool”. No, a „XDDDD”, to tłumaczenie, że jest to troszkę śmieszne, aczkolwiek sam t00n, napisał mi, że ma w to wywalone. Nie było mnie na Haplu jakieś dwa dni i już tęsknię. Naprawdę żałuję, ale skoro ta osoba nie ma z tym problemu, to jaki sens ma, dawanie mi bana na IP? 


Każdy powinien dostać drugą szanse...

                                                                                                                                    Tyan#1621 mój discord jesli                                                                                                                   moderacja chce dostać ss' to niech tam pisze
Roilei
Czarodziej




Posty: 42
Tematy: 12
Sie 2019
11
Slytherin
#2
jestem na nie, tak samo jak przy janiseq, robiles to z pełną świadomościa czego zabrania i nawet polskie prawo. 
SubaRumaxx
maahi ve



Weryfikator

Posty: 218
Tematy: 6
Wrz 2016
203
Ravenclaw
#3
W teorii jeśli sama osoba "pokrzywdzona" nie ma z tym problemu, to nie widzę sensu permanentnego bana. Oczywiście, konsekwencje jakieś być muszą, ale to była jednorazowa sytuacja i wydaje mi się, że jakieś wnioski z tego zostaną wyciągnięte - że nie warto. Skrócenie bana byłoby jak najbardziej ok według mnie, chyba że dochodzą do tego jakieś mistyczne, inne powody o których nie wiemy.
Mosag
Czarodziej




Posty: 52
Tematy: 10
Sie 2017
281
Gryffindor
#4
Chcę tylko przypomnieć, że do wklejania swoich zdjęć macie Pokaż Swoją Twarz i tam możecie to robić. Tutaj jest tylko niepotrzebny spam, który nic nie wnosi. Tak samo proszenie o unbana dla manvypsa. 
To nie jest wątek do tego. 
Rotensztajn
Czarodziej




Posty: 2
Tematy: 1
Maj 2020
2
#5
Kolejny taki ban? Co to za samosądy? Jeśli to nastąpiło poza "jurysdykcją" serwera (a z opisu wynika raczej, że to były prywatne wiadomości lub nieoficjalne grupki) - sprawa nie powinna interesować nikogo poza złoczyńcą i ofiarami, które zdecydują, czy podjąć kroki prawne.
MrMajamiPL
Istota Wyższa




Posty: 239
Tematy: 21
Lut 2015
217
Gryffindor
#6
jakie polskie prawo, proszę się chwilę zastanowić i pomyśleć nad znaczeniem słowa "publiczny" jaki jest używany podczas wysyłania/udostępniania zdjęć na różnego rodzaju serwisach społecznościowych, i zastanowić się nad zmianą profilu na prywatny żeby takie sytuacje się nie powtórzyły, bo jest to karanie kogoś za winę osoby "poszkodowanej", która nie potrafi korzystać z serwisów społecznościowych.
"Ludzie są gotowi zrobić wszystko, jeśli tylko da się im coś, w co uwierzą."
Pingo
Czarodziej




Posty: 238
Tematy: 16
Gru 2014
307
Gryffindor
#7
Ale to nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia prawa czy ktoś ma ustawiony profil na publiczny czy prywatny.

Art. 81 z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych jasno mówi, że w celu rozpowszechniania wizerunku danej osoby wymagana jest jej zgoda. Mowa tu o zgodzie w znaczeniu zgoda, a nie po prostu zbywający komentarz właściciela wizerunku po fakcie jego rozesłania. W kwestii rozpowszechniania wizerunku przewidziano trzy wyjątki od wymagalności udzielenia zgody przez właściciela wizerunku, a należą do nich przypadki gdy:
1. Osoba jest powszechnie znana i wizerunek wykonano w związku z pełnieniem funkcji publicznych.
2. Osoba stanowi szczegół całości.
3. Osoba otrzymała zapłatę za pozowanie.

T00n chyba raczej nie spełnił żadnej z tych trzech przesłanek, dlatego też jego zgoda jest wymagana bez znaczenia czy miał profil publiczny czy prywatny(Udzielił zgody na rozpowszechnianie tylko Facebookowi, nikomu innemu).

Jeśli zaś chodzi o banowanie na płaszczyźnie Hapla, no to tu można odesłać do rozdziału VI punkt 3 z Regulamin Hapel.pl "Zabrania się publikowania danych osobowych bądź też naruszania jakichkolwiek sfer prywatności innych osób, bez ich wyraźnej zgody". Ma to rzecz jasna wydźwięk bardziej w kierunku nie robienia tego na forum, discordzie i w grze niż prywatnie między sobą, jednak należy zauważyć, że skoro sprawa jest teraz publicznie omawiana, to jednak w jakiś sposób wizerunek wyszedł poza to grona prywatne, dlatego też kara została wymierzona na płaszczyźnie Hapla.

Tak tylko wyjaśniam żeby głupot nikt nie gadał!!
MANVYPS2
Czarodziej




Posty: 14
Tematy: 3
Wrz 2019
55
#8
Prawnie tutaj wszystko gra, bo zdjęcia są z publicznego profilu, który jest łatwo dostępny. Nie były tutaj nielegalnie zdobywane dane czy coś w tym stylu. Wyglądało to na zasadzie "-O patrz zdjęcie t00na -o faktycznie bk" **Ban**. Nie było to rozpowszechnianie w stylu @everyone patrzcie zdjęcia t00na, na pw piszcie podam dane i link do konta, a po prostu wysłanie znajomemu czyjegoś zdjęcia imo.
Tyke_
Czarodziej




Posty: 28
Tematy: 10
Gru 2018
124
Ravenclaw
#9
Tak o, unban za darmo?
Mozesz wejsc i pograc



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.