Witaj!

Io Lovegood
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#1
[Obrazek: latest?cb=20181214041659]

Już pierwsi ludzie uznawali że wielkie znaczenie mają imiona. Ponieważ ten kto zdobył informacje na temat czyjegoś imienia, odczytywano jako możliwość posiadania nad kimś lub czymś władzy. Spotkałem w Egipcie gdzieś za czasów panowania Kleopatry Wielkiej, pewnego uczonego który studiował gwiazdy. Podczas jednej z nocnych rozmów natrafił na dziwną gwiazdę która go zafascynowała. Ja posiadając swoją wiedzę na temat aktualnej astrologii od razu rozpoznałem że jest to jeden z księżyców Jowisza. Zaproponowałem mu aby nazwał ją Io, bo tak brzmiało moje imię. Io Lovegood, syn Odysa i Oaklynn. Kiedy dokładnie przyszedłem na świat? Już mi się to zatarło, bo czas jest tak dziwnym zjawiskiem że nie do końca jestem tego pewien. Na pewno było to w XXI wieku, ale dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć. Kiedyś postanowiłem zobaczyć swoje narodziny w Londynie, gdzie przez szpitalne okno podglądałem jak moja matka z wielkim bólem wypuszcza swe dziecko na świat. Kilka lat później widziałem też narodziny mojej siostry Narcissy. Ja jestem księżycem, ale ona jest gwiazdą która bije mocnym światłem jak Słońce. Oboje pochodzimy z wielkiego rodu Lovegoodów. Nephthys wspominała że powinienem zawsze pamiętać o moich przodkach, ponieważ należymy do czystokrwistego rodu i powinniśmy to kultywować. Nie jestem aż do końca tego przekonany, ponieważ historia wspomina o wielu osobliwościach które dokonały wielu czynów, a nie do końca byli o ni najczystszej krwi.

[Obrazek: 102219-24-History-Industrial-Revolution-...-Labor.gif]

Podczas rewolucji przemysłowej natknąłem się na ogłoszenie dotyczące dobrowolnej pomocy w rozwijaniu dziedzin nauki. Zawsze lubiłem się uczyć dlatego skierowałem się tam z lekkim podekscytowaniem. Na miejscu mężczyzna zadawał mi kilka pytań o tym jaki uważam że jestem a później kilka pytań kontrolnych, aby sprawdzić czy nie kłamie i moje słowa pokrywają się z jedną z szesnastu osobowości które opisał. Jakież było jego zdziwienie kiedy nie pasowałem do żadnej z nich. Nigdy nie pasowałem do końca do ram które szyli mi ludzie. Od zawsze uważałem że świat w którym się urodziłem był nudny i nie pasował do mnie. Z czasem odkryłem że w pewien sposób mam racje. Jestem przeklęty, ale w tej klątwie znajduje się chociaż odrobina ulgi, ponieważ niekiedy teraźniejszość mnie przytłaczała. Po śmierci moich rodziców zostałem postawiony przez faktem, w którym musiałem szybko dorosnąć aby zaopiekować się siostrą. Jednak kiedy ona poszła do Hogwartu a w naszym życiu pojawiła się ciotka z wujkiem, odczułem ze co raz mniej mnie potrzebuje. Straciłem jeden z najważniejszych dla mnie elementów życia. Sens który trochę trzymał mnie w tym świecie. Strzelam że to właśnie wtedy po raz pierwszy zacząłem znikać w odmęty przeszłości. Boje się jednak do teraz że pewnego raz zniknę na zawsze i nikt o mnie nie będzie pamiętać. Że zniknę bez pożegnania z siostrą, która tak wiele dla mnie znaczy. Jest ostatnią która mi pozostała z najbliższej rodziny na tym świecie.

[Obrazek: Old-Paris-World-of-Wanderlust.jpg]

Dlatego postanowiłem odnaleźć w swoim życiu kotwicę, która w jakiś sposób mnie tutaj zakotwiczy. Aby chociaż jedna osoba na świecie pamiętała kim był Io Lovegood i mogła wspomnieć o mnie w dobrym lub złym znaczeniu. Nigdy nie miałem przyjaciół. Jedyną osobą która była mi bliska była Nephthys. Poznałem ją za dzieciaka i od razu ją polubiłem. Była jedną z niewielu osób która mnie rozumiała, a później kiedy już w czasach dorosłości przyszedłem do niej, dodała otuchy i wsparła mnie. Pomogła mi zakotwiczyć się w tym świecie, nauczyła jak dbać o siebie, czasem zabierała na jakieś atrakcje. Wiele jej zawdzięczam, więc jest dla mnie bardzo blisko.
Nie wiem czy ktoś mi uwierzy ale zaprzyjaźniłem się jeszcze jedna osobą. Ekscentrycznym czarodziejem który w renesansowych Włoszech postanowił mi pokazać kilka swoich dziwnych projektów. Od razu odkryłem że ten człowiek to ogromny geniusz, a w jego projektach wskazałem kilka błędów logicznych które pozwoliły zapobiec ogromnej katastrofie, gdyby jednak kiedyś Leo postanowił skończyć jakiś swój projekt. Kibicuje mu i często odwiedzam go w jego pracowni, a ten z uśmiechem wita mnie gorącym napojem i opowiada o swoich nowych pomysłach.

[Obrazek: d1f993a7d75bd4f9a7d0b97ab7c70a53.jpg]

Błąkając się po świecie, w różnych czasach Leonardo zaproponował mi abym wziął notatnik i wypisał w nim rzeczy które chciałbym aby zostały skończone nim zniknę na zawszę. To była dobra rada. Kiedy wróciłem do teraz, wziąłem notatnik i zapisałem kilka spraw, a następnie postanowiłem podjąć się ich realizacji. Zacząłem od tych najprostszych, a kiedy je wykonałem spojrzałem na kolejne, "Pomścić mamę i odnaleźć Całun". Nie byłem pewien czy dam samemu radę z czymś tak wielkim, dlatego po kolejnej radzie Leo, napisałem do przypadkowej osoby która mogłaby mi udzielić więcej informacji na temat tego egzotycznego stworzenia. W ten sposób poznałem ją, niby z przypadku, ale jednak odkryłem że jest bardzo podobna do mnie. Pierwszy raz otworzyłem się tak przed kimś kto pochodzi z naszych czasów. Co pewien czas szczypie się, myśląc czy to nie jest jakiś chory sen.
Nie wiem do końca po co to piszę. Pewnie dlatego że tak wiele czasu spędziłem w kartkach papieru, że postanowiłem zostać w nich już na zawsze. Papier i pismo to świetne odkrycie, pozwala nas przechować na zawsze. Jeśli kiedyś ktoś znajdzie ten zeszyt i przeczyta moje bzdury, niech nie myśli że pisał to jakiś obłąkaniec, a ni w żaden inny sposób mnie nie ocenia. Niech zamknie ten zeszyt i odłoży na miejsce w którym go znalazł, a następnie uda się czym prędzej do osób na których mu zależy. Nie wiemy do kiedy stąpamy po tym świecie i fajnie by było, jakby jednak ktoś o nas po śmierci pamietał. Non omnis moriar.
Danon
Puchon




Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#2
Io, oj Io. I gdzie ty znowu zniknąłeś.... 
Fajna, karta. Oddaje klimat postaci! Tak trzymaj! Cool



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.