Witaj!

Haplowa teoria spiskowa - Herpon
Yosuto
Pan Malte




Posty: 136
Tematy: 40
Sty 2015
140
Gryffindor
#1
Ostatnio natrafiłem na pewną postać z uniwersum Harrego Pottera. Bardzo ciekawa i tajemnicza. Jest to Herpon Podły, czyli pierwsza osoba, która stworzyła horkruksa. Co ciekawe Rowling nigdy nie wspomniała, aby horkruks był zniszczony co otwiera furtkę do dalszych domysłów. Jak możemy się dowiedzieć, Herpon Podły żył w starożytnej Grecji i był pierwszą osobą, która stworzyłą bazyliszka. Władał też mową węży. I tutaj na myśł przyszło mi jedno. Czy nie wydaje wam się, że równie tajemniczą postacią może być serwerowy Herpon Margel (minister magii)? Czy Herpon Margel nie jest przypadkiem zmartwychwstałym dzięki horkruksowi Herponem Podłym? Wiemy, że Margel był ślizgonem co pasowało by do Herpona Podłego. Co ciekawe jest prawowitym dziedzicem Salazara Slitherina... hmmm a może odwrotnie? Może to slyterin jest potomkiem Herpona? Istnieją podejrzenia, że Herpon Margel również może władać mową węży. Należy zwrócić tu uwagę na wyjątkowe zdolności Herpona Margela mimo rzekomych 32(?) lat. Ktoś w tak młodym wieku mógłby w pełni opanować tajniki czarnej magii, kontrolować szatańską pożogę i zapewne znać jeszcze kilka innych sztuczek? Są jeszcze argumenty, świadczące o podobieństwie charakterów postaci, ale tych argumentów niestety zdradzić wam nie mogę. Zrobił bym MG.
Kolejnym argumentem jest bogin Herpona Margela. Jest nim stary zegał z kukułką, który staje w płomieniach. Czyżby stary zegar symbolizował jego samego? Starego, niemodnego czarnoksiężnika sprzed kilkudziesięciu wieków? Bojącego się swojej śmierci, swojego końca? PAtronusem Herpona Margela jest wąż, a jak wiemy Herpon Podły stworzył pierwszego bazyliszka. Stworzenie takiej postaci zapewne było by dla Eryka nie lada gratką i kto wie, czy tak nie jest?

Chciałbym poznać waszą opinię i rozważania na ten temat. Może ktoś z was znalazł jeszcze jakieś podobieństwa pomiędzy postaciami?
Zachęcam do dyskusji.
C4mp3r
Czarodziej




Posty: 815
Tematy: 53
Gru 2014
899
Hufflepuff
#2
"- jest wyjątkowo zaradny finansowo i dzięki swojej rozsądnej gospodarności pieniędzmi dorobił się samodzielnie ogromnego majątku i licznych przedsiębiorstw generujących spore zyski,"

Najwidoczniej również ukrył część swojego majątku by w razie śmieci móc sobie jakoś poradzić.

A z historii "Dość szybko zaczął chodzić, o dziwne - pomijając raczkowanie, zdumiewająco dobrze zaczął też mówić w tak młodym wieku."

Mogło być również tak, że po prostu za czasów kadencji Petera Margela pojawiły się takie dzikie plany wskrzeszenia Herpona oczywiście prawy i szanowany czarodziej Ivan Gingerblade dowiedział się o tym szatańskim planie i próbował jakiś zaradzić tej katastrofie! Jednak umarł a właściwie został zamordowany przez Margeli i  nikomu nie wyjawiając tego sekretu.

Bez wątpienia Anna Margel w tym czasie (okres ciężkiego bicia Gingerblade vs Margel) postanowiła dopiąć swego i przy pomocy Departamentu Tajemnic znaleźli  horkruksa. Użyła ciała dziecka i podmieniła go z prawdziwym synem Rebastiana (Zmienili mu imię na Simon) który został wysłany do Rosji (A myślicie dlaczego rzekomo "Szukali" ostatnio gracza na postać dorosłą?!) Zaraz po tym zajściu ówczesny minister nagle zrezygnował z owej funkcji, bo właściwie po co miał walczyć skoro jakby wygrał?

Co do pierwszej żony Herpona prawdopodobnie postanowił jej wyjawić swój największy sekret. Pewnie nie spodobało jej się to wszystko i wszyscy wiemy, jak skończyła Podejrzane jest również, że ojciec i matka Herpona są uznani za zmarłych i dawno nikt ich nie widział... Czyżby się czegoś domyśli?

I te kurczowe trzymanie się stołka, byle by nikt się o tym nie dowiedział. Poprzednicy nie skończyli za dobrze, Al Bundy - Zabity, Hubcyk Meaddl nagle oskarżony o kradzież ze skarbca - też pewnie nie żyje. Już nie mówię o tych wszystkich sekretarzach, Olaf Malte, Jon Gingerblade oraz inni...
Nawet Mario Lestrange (Moja postać h3h3) umarła bo widocznie była zagrożeniem dla tej ściśle tajnej tajemnicy.

A co do Departamentu Tajemnic to możecie sie zapytać byłego szefa Ephraima Fella, a nie też nie żyje. To zawsze jest Marcus Maxim... A nie, on też zapadł się pod ziemie z dnia na dzień.

+Do tego wszystkie można dodać, że po tym jak Harry Potter odnalazł się i wrócił do Wielkiej Brytanii słuch o nim zaginął... Ciekawe dlaczego?

DLATEGO MARGELE TO ZŁO!
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#3
Czytając wasze domysły postanowiłem dokonać pewnego ciekawego eksperymentu i to co odkryłem
przeraziło mnie:

Przyjrzyjmy się ich wyglądowi:
Herpon Podły:
[Obrazek: WfThxnv.jpg]
Herpon Margel:
[Obrazek: x9deRIg.jpg]
Już na pierwszy rzut oka widać liczne podobieństwa. Podobna postura, Gdyby włosy Herpona Podłego były młodsze napewno wyglądałyby tak samo. A co najwazniejsze. Spójrzcie na układ dłoni. Czy to nie ten sam układ? Czy nie to:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQdEPODfidhT4JCREYvxfR...rvdlXH5ZyA]
Toż to znak Szatana, czystego zła...
Jeszcze dla pewności nałożyłem na siebie dwa obrazki i wyszło naprawdę niespodziewane zjawisko. Wnioski wyciągnijcie sami.
[Obrazek: tzxHD6K.jpg]
Yosuto
Pan Malte




Posty: 136
Tematy: 40
Sty 2015
140
Gryffindor
#4
Zachęcam do dyskusji i szukania szczegółów.

Zwróćcie uwagę na zainteresowania Herpona.
- lubi czytać stare dokumenty i prowadzić swoje własne badania dotyczące zazwyczaj zgłębiania przeszłości, pradawnych artefaktów i innych cennych przedmiotów,
- jest autorem wielu prac i dzieł dotyczących run

No niech mi ktoś powie, że to nie pasuje do starożytnego czarnoksiężnika.
Daniel
Czarodziej




Posty: 326
Tematy: 28
Maj 2015
186
Slytherin
#5
Dla mnie to tylko wykorzystywanie przywilejów przez Administratora xD Wątpię, żeby Eryk odgrywał akcje całe tygodnie i miesiące, a nawet lata, żeby uzyskać jakieś wirtualne moce xD
"To ten od bletek, lufek, stów, połówek"


merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#6
Uwaga, w ostatnich dniach dostałem pewien list który został poproszony o udostępnienie. Wydaje mi się że wnosi bardzo ważne rzeczy do sprawy. Oto on:

"Tak więc czytając domysły przedmówców dochodzę do wniosku iż Herpon Margel to tak naprawdę Herpon Podły, i tak to prawda. Kilka lat temu zostałam poproszona o wzięcie udziału w projekcie "Sługusy Herpona Podłego" w IC wzięto dwanaście dzieci z sierocińca, które zostały przedstawione jako dzieci Herpona Margela, miały być wychowywane na potężnych czarodziejów, którzy mieli potem pomóc mu przejąć świat. Jednak plan gdzieś miał luki i już na początki najstarszy z synów postanowił się zbuntować przeciwko przybranemu ojcu i został za to zabity z zimną krwią. W ostatnim czasie mieliśmy przykład próby realizacji planu "Herpon Podły is coming to town" przez jednego z uczestników projeku (Simon Margel) moja postać wykruszyła się z projektu i wielokrotnie sprzeciwiała się mu nawołując za sobą rodzeństwo. Dlatego Herpon Podły wykorzystywał funkcje Ministra Magii by Katniss była sądzona. Jedyna osoba, która może powstrzymać Herpona Podłego jest niekto inny jak Salazar Slytherin. Mimo tajemnic skrywanych od lat na serwerze i J.K.Rowlnig tak na prawdę istnieje jego Horkruks, dzięki któremu możemy wskrzesić naszego bohatera, który powstrzyma go przed zawładnięciem świata! Więc drodzy haplowicze wyruszcie wraz z nami na wyprawę poszukiwawczą duszy najpotężniejszego czarnoksiężnika! Do boju!

Jeszcze nawiąże tutaj do obrazków, które "przypadkowo" znalazły się w moich łapkach.
Otóż pierwsze zdjęcie, które jest bardzo podobne do tego z Karty Postaci Ministra Magii ( http://vignette2.wikia.nocookie.net/Hape...-prefix=pl - zdjęcie aktualne, ocenzurowane):
http://img07.deviantart.net/8e6e/i/2014/...830w4r.jpg
Czy to nie jest młody Herpon Margel a raczej jego odbicie z przeszłości, czyli Herpona Podłego? Taki sam ubiór, taki sam układ dłoni, takie same spojrzenie, takie same włosy i co najciekawsze, takie same oczy. Czyż to nie jest podejrzane?"


Jakby ktoś jeszcze nie zauważył wszystko ma charakter humorystyczny.
We współpracy z Nightmare



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.