Witaj!

Jedzonkowe Wsparcie
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#1
Big Grin 
Droga Administracjo, drodzy Gracze,

                Wychodzę dzisiaj z propozycją dodania nowej komendy "/Jedzenie". Po użyciu takiej komendy dostalibyśmy 64 sztuki jakiegoś jedzonka. Owa racja żywnościowa mogłaby być całkowicie OOC i służyłaby jedynie do "skontrowania" nieprzyjemnego sytemu głodu w minecrafcie.

Argumentacja:
                [1] Oczywiście można iść do kuchni w Hogwarcie czy kupić jedzonko w którymś z licznych sklepów, są jednak sytuacje w których odgrywamy jakąś przedłużająca się akcje i powoli jedzenia zaczyna brakować wszystkim jej uczestnikom. Nie jest to przyjemne przerywać taką akcje i dygać do kuchni czy sklepu, zwłaszcza kiedy droga jest długa! Taki zabieg ułatwiłby
graczom życie w stopniu wysokim *Moim skromnym zdaniem* , a wykonanie tego samo w sobie nie jest skomplikowane.

                [2] Ktoś też może powiedzieć,że zdobywanie jedzenia to akcja IC. Dlatego zadam tylko pytanie. Czy kiedy idziesz pobiegać w swoich nowych sportowych bucikach w celu zredukowania swojej wagi, zatrzymujesz się co 3 minuty bo zaczynasz umierać z głodu, musisz zjeść przynajmniej 4 bochenki chleba?. Cóż nie sądzę. Tak jak wspominałem, owe jedzonko byłoby 100% OOC i nie zwalniałoby to z obowiązku odgrywania takich akcji jak kupowanie jedzonka w celu jego konsumpcji  czy śniadanie w wielkiej sali.

A wy drodzy Gracze i Administracjo? Co sądzicie o takim pomyśle? Pozdrawiam. JA Wink
Pecie
Częsty bywalec



Donator

Posty: 310
Tematy: 23
Cze 2015
282
Slytherin
#2
Da się zrobić, żeby pasek głodu nie spadał w ogóle. Jakiś czas temu dla uczniów była podobna komenda ale nawet po masie zmian nie znalazła miejsca w plikach.

Jednak czy to będzie takie dobre? W końcu już teraz gracze nie mają na co wydawać pieniędzy i trzymają tysiące galeonów w portfelach Confused
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#3
Pecie napisał(a): (23.07.2017 11:28)Da się zrobić, żeby pasek głodu nie spadał w ogóle. Jakiś czas temu dla uczniów była podobna komenda ale nawet po masie zmian nie znalazła miejsca w plikach.

Jednak czy to będzie takie dobre? W końcu już teraz gracze nie mają na co wydawać pieniędzy i trzymają tysiące galeonów w portfelach Confused

   Tutaj zwrócę jeszcze raz uwagę na Argumencje [2] "owe jedzonko byłoby 100% OOC i nie zwalniałoby to z obowiązku odgrywania takich akcji jak kupowanie jedzonka w celu jego konsumpcji  czy śniadanie w wielkiej sali."

Prawda jest taka,ze każdy gracz w sposób bardzo prosty może ominąć odgrywanie akcji kupowania jedzenia (jest za darmo w kilku miejscach) czy jego konsumpcji. Ograniczając dostęp do jedzenia wcale nie zmuszamy takich graczy do odgrywania takich akcji, a jedynie zniechęcamy graczy, którzy takie akcje odgrywają.
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#4
Były już różne sposoby zaradzenia systemowi głodu.

1. Usunięcie systemu głodu, co realizacji chyba do dziś dnia się nigdy nie doczekało
~~Byłaby to najwygodniejsza funkcja, moim zdaniem.
2. Komenda /Jedzonko, które o konkretnych godzinach w jednej z lokacji w Hogwarcie umożliwiała dostanie 10 mięsek (bodajże)
~~Czego głównym problemem był fakt, że nikt nie ma czasu wbić po te jedzonko o 9, 14, ani 18, czyli o standardowych godzinach. Spanie, praca, szkoła, haplowe lekcje. Sam zasób jedzenia starczał na zaledwie jeden dzień. Ja przykładowo, mając dwie postacie w Hogwarcie, gdzie jedna chodzi na lekcje, a druga je prowadzi, nie miałem czasu by zbierać jedzenie ani na jednej, ani na drugiej. Pomysł był durny i przeze mnie hejtowany.
3. Jedzenie pozyskiwane w kuchni poprzez stack, bądź tak jak teraz, po 10.
~~Opcja dość wygodna, jednakże nie rozumiem dlaczego teraz zniesiono to do 10, zamiast 64. I tak kończy sięto w ten sposób, że ktoś wchodzi do kuchni, bierze te 10 sztuk, a potem biegnie prze cały korytarz i zawraca, by ponownie móc je dostać, Jedynie utrudnia to i zajmuje czas.

Jak dla mnie sam system głodu powinien zostać usunięty, bądź w przypadku niemożliwości dokonania tego, ustawić więcej miejsc, gdzie można zdobyć takie jedzonko (Mamy w końcu wielką salę, gdzie moglibyśmy dostawać placki, a także kuchnie, gdzie mogły by być to mięsa i chlebki oraz sad, gdzie mogłyby być to jabłka) i zwiększyć jego ilość do 64.

--
Warto zaznaczyć także, iż itemkowe jedzenie uznaje się za obiekty czysto OOC wg. regulacji Stelli.
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#5
Tak tylko opieracie się też troszeczkę o problematykę IC. Ja uważam,że problem natury OOC powinien być rozwiązywany drogą OOC. Zmuszanie graczy do chodzenia gdzieś, czy wykonywanie kilkukrotnie takich czynności o których mówisz w punkcie 3, jest po prostu niesprawiedliwe. Nie karajmy graczy za niedoskonałości gry. Myślę,że powstanie komendy "/jedzenie" której można użyć w dowolnym miejscu i czasie, jest jedyną słuszną drogą.

" (Mamy w końcu wielką salę, gdzie moglibyśmy dostawać placki, a także kuchnie, gdzie mogły by być to mięsa i chlebki oraz sad, gdzie mogłyby być to jabłka) " 

Moim zdaniem to jest sprawa IC, nikt nie broni Ci odegrać akcje, że zrywasz jabełko z drzewa w sadzie i je zjadasz, ale nijak się to ma do głodu OOC.
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#6
@Refresh
Coralina
Czarodziej




Posty: 201
Tematy: 7
Kwi 2017
128
#7
popieram
Dovemi
Azkaban




Posty: 55
Tematy: 12
Gru 2014
Ravenclaw

#8
Moim zdaniem pasek głodu jest kompletnie na serwerze niepotrzebny i jeżeli staramy się skupiać na tematyce Role Play a nie na mechanice Minecrafta to najlepszym rozwiązaniem byłoby go usunąć
Calek
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 7
Kwi 2017
39
Hufflepuff
#9
Jestem zdecydowanie za kompletnym usunięciem głodu OOC.
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#10
Też jestem za usunięciem paska głodu, ale mam nadzieję, że jedzenie ic (np. befsztykowe lizaki) zostanie.
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.