Witaj!

Absurdalna propozycja w dobrej wierze
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/




Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#1
Każdy z nas ma inny stosunek do fabuły hapla, nieliczna część uważa że jest dobrze reszta ma jakieś zastrzeżenia większe mniejsze. 

Chciałbym zadać do każdego retoryczne pytanie.

Czy fikcja poprowadzenia fabuły Harrego Pottera w stronę powtarzalnych wydarzeń, walki aurorów z organizacjami przestępczymi tworzących się bez jakiegokolwiek wcześniejszego odgrywania. Miliarda wszechpotężnych zaklęć autorkich których niepowstydziłby się sam Lord Voldemort. Patologii wśród uczniów Hogwartu czyniącą Hogwart szkołą specjalną, nauczyciele którzy zachowują się cześciej gorzej niż uczniowie oraz dyrektor który IC nie ma żadnych predyspozycji do takiego stanowiska używającego starożytnych zaklęć z byle powodu. Nieudanych animagii... I wymieniając tak dalej.

Czy uważasz że taki obrót fabuły jest dobry?

Oczywiście można się od każdej z tych wad odizolować i grać w gronie osób z którymi ta gra jest dla ciebie czystą przyjemnością, ale sam wiem z własnego przykładu że nie jest to proste. Zdaje sobie także że wielu osobom jest szkoda postaci oraz przygód które przeżyli podczas tych 60 lat fabuły, jednak jak wiadomo wszystko ma swój koniec. Fabularnie mamy rok 2054/6 przez co całość rozjechała się nam tworząc niespójną całość. Zdaje sobie także sprawe z pracy podkreślonych nicków nad mapą, skryptami, laucherem i ogólnie nad całością, jednak to co chce zaproponować wcale nie przekreśli tejże pracy. Wspólną pracą moglibyśmy rozpisać punkty umiejętności na wszystkie dziedziny i stworzyć z nich trwały wyznacznik umiejętności naszych postaci, co by dawało super możliwości przy ponownym starcie fabuły. Proszę każdego gracza który spędził tutaj rok, dwa lata a może i dłużej aby przemyślał pomysł rozpoczęcią całej fabuły na nowo. Zaczynając wszystko od nowa możnaby uniemożliwić byt tak bezsensownych wydarzeń oraz postaci jakie miały do tej pory miejsce. O to o kogo mi chodzi w poprzednim zdaniu niech sobie sam odpowie. Ja mogę zadeklarować ze swojej strony każdą pomoc w takiej zmianie.

Przyjemność w grze według definicji roleplay powinna płynąć z samej gry, nie z osiągnięć jakie zdobędziemy podczas niej.

Otóż moja propozycja jest taka aby usunąć wszystkie postaci, przekreślić wszystko co miało do tej pory miejsce i zacząć fabułę gry od nowa, od wydarzeń kończących drugą bitwę o Hogwart 1998 roku.

[Obrazek: HLKwfXD.jpg]
tomek011
Czarodziej




Posty: 345
Tematy: 17
Gru 2014
416
Gryffindor
#2
Soraski, ale jestem za bardzo przywiązany do 4 letniej postaci nie chce tak
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#3
To mogłoby zachęcić wielu starych graczy.
Jako wieloletni odwalacz, skur*ysyn cekacz, mroczny lord umawianego na skype zła i organizacji bez wcześniejszego odgrywania - jestem na tak.
Jakby nie patrzeć, na haplu zbyt wiele już rzeczy poszło nie tak jak powinno. Cofnięte zgody rzutujące na całe tygodnie rozgrywki likwidowane z kart historii, kompletny chaos powodowany pięciokrotnym wracaniem zza grobu niektórych postaci, nierówne bitwy 5v1 toczone jak równy z równym bo *unik unik*, które mogłyby zostać rozwiązane w sekundę przy użyciu systemu punktowego.
Mamy dziesiątki argumentów na TAK, i tylko jeden na NIE - postacie i historię, lecz nie zapominajmy o tym, że każdy z nas tworzył już nowe postacie i zaczynał historię od nowa, więc nie jest to problem nie do obejścia.
Pozdrawiam, God
Xaroyu
do końca lipca mam wakacje i mnie nie ma




Posty: 216
Tematy: 9
Sie 2015
Ravenclaw

#4
Oczywiście na tak. Mimo, że byłoby mi szkoda postaci, nawet jeśli nie są zbyt stare to byłby to moim zdaniem dobry krok.
Zygfryd
Czarodziej




Posty: 309
Tematy: 28
Gru 2014
810
Slytherin
#5
Jezu tak. Tylko mapę poproszę starą ;-; Albo przynajmniej niech ją gdzieś udostępnią. Przez ten czas co istniał hapel wyjaśniło się wiele niedogodności odnośnie fabuły i sposobów odgrywania, więc rozpoczęcie wszystkiego od nowa byłoby łatwiejsze.

Pewnie administracja uzna to za komizm najwyższej klasy, ale według mnie można, jak najbardziej. Jeszcze jak.
Skacz jak ci każę, będę patrzył jak skaczesz.

DC: Patryk #6537
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#6
Z jednej strony jestem za, ale usunięcie historii hapla, oraz wszystkich postaci nie jest za fajne. Zważywszy na fakt, że po takim resecie co najmniej 1/2 graczy zacznie tworzyć 1:1 kalki swoich wcześniejszych postaci... No niezbyt.
modno
Nauczyciel Eliksirów




Posty: 513
Tematy: 71
Gru 2014
704
Ravenclaw
#7
"Patologii wśród uczniów Hogwartu czyniącą Hogwart szkołą specjalną, nauczyciele którzy zachowują się cześciej gorzej niż uczniowie oraz dyrektor który IC nie ma żadnych predyspozycji do takiego stanowiska używającego starożytnych zaklęć z byle powodu. "

Cóż za uroczy cytacik

Serwer tworzy swoją historię już od bardzo długiego czasu, ale nie jest to powód żeby ją resetować, nigdy nie było idealnie i nigdy nie będzie idealnie, poziom klimatu zależy tylko od samych graczy, reset tu w niczym nie pomoże, bo nie zmieni on zachowań graczy. W tym też jest rola Administracji jak i graczy żeby na serwerze powrócić do klimatu, a trzeba powiedzieć że obecnie jest znacznie lepiej aniżeli parę miesięcy temu, a guzik reset to całkowite poddanie się i pójście na łatwiznę.
Wielu twierdzi że postacie historyczne to jedyny argument przeciw, jest ich więcej, ale już nawiązując do tego warto uświadomić sobie jak istotny on jest.

Zmieńmy zachowania graczy, zmieńmy sami siebie, naprawdę odpowiedni klimat serwera możliwy jest bez poddawania się w formie resetu.

Odwołując się do roku, że niby zrobiła się z niego kosmiczna liczba, rok na serwerze jest jedynie liczbą, nie wyznacznikiem jaka technologia powinna być, i tak pozostać powinno

Ogólnie rzecz biorąc NIE
You have nothing to fear,if you have nothing to hide
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#8
Dodatkowo bardzo fajne byłoby ograniczenie (nie zakaz) postaci o narodowościach spoza WB i ogólnie spoza Europy, bo w haplowym Hogwarcie skończyło się to widać jak - uczniowie z ojczystego kraju tej szkoły to 20%.
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#9
Przykro mi to mówić, ale nie podejmę się tego. Taka czystka nigdy nie nastąpi, w czasie mojej kadencji.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.