Witaj!

[Podanie] Starożytne Runy
Sigths
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 62
Gru 2014
301
Ravenclaw
#1
[IC]

Imię i nazwisko:
Bruce Cromwell

Wiek:
19 lat

Miejsce urodzenia:
Wielka Brytania, Bristol

Wykształcenie:
ukończona Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie (tj. wykształcenie podstawowe)

Posada, na którą aplikujesz:
nauczyciel Starożytnych Run

Dlaczego właśnie Ty powinieneś otrzymać tą posadę?:
Szanowna Pani White,
w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone na tablicy ogłoszeń w wiosce Hogsmeade, tudzież w innych wioskach zamieszkanych przez społeczność magiczną, proszę o rozpatrzenie mojej kandydatury na stanowisko pracownika Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie - nauczyciela Starożytnych Run. 
Aktualnie posiadam jedynie wykształcenie podstawowe, ukończyłem Hogwart dwa lata temu. Od tamtego momentu nie podjąłem pracy, po szkole opuściłem Wyspy Brytyjskie i podróżowałem. Wynikało to z tego, iż nie byłem pewny, co zamierzam robić w przyszłości. Podczas podróży zapoznałem się z wieloma księgami i kilka aspektów mnie zaciekawiło. Dlatego ostatnim celem mojej 'wycieczki' stały się ziemii Normandii, które utwierdziły mnie w przekonaniu, co jest ważne dla mnie w dalszym życiu. Do kraju powróciłem około trzy miesiące temu, a gdy zobaczyłem, iż Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie potrzebuje pracowników - postanowiłem się zgłosić. Samym pismem runicznym zacząłem się interesować w ostatnich latach mojej edukacji, należy wspomnieć, iż to nie była jakaś fascynacja, ale już pojawiło się ziarenko nowego hobby. Na Okropnie Wyczerpujących Testach Magicznych otrzymałem ocenę Zadowalający, nie jest ona jakaś szczególna, ale może ona wynika z tego, iż wcześniej nie uczęszczałem na ten przedmiot. Jednakże dwuletnia podróż rozwinęła u mnie wiedzę z tej dziedziny - antyczne książki, mitologia, a także obecność na terenach Normandii mi w tym pomogły. 
W tej części listu chciałbym przedstawić moją sylwetkę. Podczas nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie uczęszczałem do domu Salazara Slytherin'a. Raczej nie sprawiałem problemów, bynajmniej nie wchodziłem w zbędne rozmowy z kadrą nauczycielską - zajmowałem się swoim życiem (nauką i spędzaniem czasu ze znajomymi). W tamtym okresie można byłoby mnie określić takim pojęciem jak "zabawa", a także innymi synonimami, czy homonimami. Podróż, którą odbyłem zmieniła u mnie postrzeganie świata o niemalże 360 stopni. Jeśli udałoby mi się otrzymać tą posadę, chciałbym swoje wykłady opierać nie tylko na programie zaprezentowanym przez podręczniki, ale także na podróży, którą odbyłem - bo jednak moim zdaniem nie liczy się sama wiedza o piśmie runologicznym, ale także ważne są kwestie kulturowe (tj. historia związana z ziemiami Normandii, a co za tym idzie z Waregami). Oprócz samych wykładów chciałbym oprzeć lekcje na pracy z materiałami źródłowymi, czy z atlasami, dzięki takim zajęciom łatwiej będzie zrozumieć istotę rzeczy tego przedmiotu. 
Myślę, że nie ma sensu dalszego rozpisywania się w liście, a także, że moje umiejętności i zapał do pracy pozwolą mi sprostać oczekiwaniom dyrekcji. Będę wdzięczny za możliwość przedstawienia swojej kandydatury w trakcie bezpośredniej rozmowy.

Z poważaniem,
Bruce Cromwell

Oceny z SUMów i OWUTEMów:
Standardowe Umiejętności Magiczne = nie przystąpiono do egzaminu
Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne = Zadowalający

[OOC]

Nick:
Fear

Czy masz jeszcze inne konta?:
Tak.

Czy masz już jakieś doświadczenie?:
Owszem, na postaci Bena Proctera oraz Scotta Invgara wykładałem przedmiotu, którego dotyczy to podanie.

Argumentacja OOC:
Jeśli chodzi o znajomość przedmiotu to nie mam nic do zarzucenia sobie, uczyłem już tej dziedziny na dwóch postaciach. Trudno określić, czy dobrze nauczałem, czy też nie - zależy to od środowiska osób, czy preferowali ten przedmiot; znalazły się osoby, które polubiły runy i chwaliły tok nauczania, a także były osoby, które zajęły przeciwstawne stanowisko. Ważnym zagadnieniem tego podania jest powód, dlaczego zrezygnowałem i z jakiego powodu chciałbym ponownie wykładać przedmiotu pod nazwą Starożytne Runy. Przyczyn odejścia nie jest dużo dla osoby, będącej w drugiej klasie szkoły średniej; mój powód można powiedzieć jest klasyczny - natłok nauki oraz wysokie ambicje. Jednak od tamtego momentu minęło już dużo czasu i poukładałem sobie wszystko; w tym momencie mogę stwierdzić, że dysponuję odpowiednią porcją czasu, aby regularnie grać i cieszyć się z gry. Myślę, że tyle wystarczy w tej rubryce, bo dyrekcja posiada wiedzę, jak wygląda moja gra jako nauczyciel przedmiotu, którego dotyczy to podanie.

Nazwa Skype:
Dyrekcja posiada.
Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.

Winston Churchill
Stella
Dyrektorka Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 975
Tematy: 164
Gru 2014
827
Ravenclaw
#2
**Przyleciała do Ciebie śnieżnobiała sowa, która trzymała w nóżkach kopertę z widocznym logo Hogwartu, a na dodatek zapieczętowana na odwrocie. W środku koperty znajduje się poniższa wiadomość/list napisany bardzo starannie oraz czytelnie.**

Drogi Bruce,
W odpowiedzi na twoje zgłoszenie na nauczyciela Starożytnych Run, zostajesz zaproszony do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu wakacji. Na rozmowę kwalifikacyjną proszę przygotować proponowany program nauczania na zajęciach, zaświadczenia o zakończonych kursach i kierunkach na uczelniach wyższych oraz nie zapomnieć głowy i wiedzy z danej dziedziny, gdyż zostanie ona oczywiście sprawdzona. Dodatkowe materiały mogą pomóc w uzyskaniu posady.

Dyrekcja szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie
Stella White
Lorcan Procter



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.