Witaj!

Margellanum No. 2
Margellanum
Głos prawdy w Twoim domu




Posty: 11
Tematy: 7
Cze 2017
Gryffindor

#1

KTO BOHATER, A KTO ZDRAJCA
- wywiad z Herponem Margelem -

Redaktor: Dobry wieczór panie Ministrze. Otrzymaliśmy wiele sów od naszych Czytelników, z prośbą o kolejny wywiad. Będzie pan tak łaskaw i udzieli odpowiedzi na trzy pytania?
Herpon Margel: Oczywiście. Jestem zawsze otwarty na takie propozycje. Z przyjemnością podzielę się moimi przemyśleniami. O czym tym razem mam mówić?

Redaktor: Dziękuję panie Ministrze. Gdzieniegdzie porozrzucano plakaty, które stawiają pana w niekorzystnym świetle. O co chodzi?
Herpon Margel: Jest zamieszanie, powszechny nieład. Bój trwa, póki co chyba tylko propagandowy i oby tak zostało. Nie dziwię się, że powstały takie plakaty. W ferworze walki łatwo zapomnieć kto jest bohaterem, a kto zdrajcą. Nie czuję urazy. Grunt, to w porę się opamiętać i przyznać, że nie miało się racji. Ludzie chcą w końcu poczuć ziemię pod nogami. Chcą stabilności, nie zmian i chwiejności. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.

Redaktor: Jak pan Minister ocenia interwencję Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów? Potrzebujemy jej?
Herpon Margel: Wiem, że na pewno potrzebujemy czyjejś interwencji. Wielkiego Mediatora. Skoro Najwyższa Szycha uznał, że zaangażuje się w konflikt, to chwała mu za to. Obrót spraw pokaże, czy działania kogoś z zewnątrz będą owocne. Wysłałem do MKC list, w którym wyraziłem swoje poparcie dla działań mediatorskich.

Redaktor: Czy nie uważa pan Minister, że takie walki są okropne i gubią nasze społeczeństwo?
Herpon Margel: Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem rozwiązań siłowych. Wolę dialog. Zauważyłem, że każda ze stron zapomniała o swoich obywatelach, którzy najwięcej na tym sporze tracą. Zwłaszcza dzieci i starcy. Dlatego też, zorganizuję pomoc dla ofiar - wszystkich, bo jako Minister Magii byłem Ministrem wszystkich - moich popleczników i przeciwników. Każdy ranny otrzyma niezbędną pomoc, ciepły posiłek i dach nad głową. Zupełnie za darmo. Jeśli ktoś stracił dom - użyczę im którego ze swoich. Za mało jest tych czynników które nas łączą, a za dużo tych, które nas dzielą. W tej sprawie także wysłałem telegram do MKC.

Redaktor: Serdecznie dziękuję za wywiad. Życzę zdrowia.
Herpon Margel: Dziękuję, a życzenia chętnie przyjmę. Co jak co, ale zdrowia nigdy nie za dużo (śmiech).



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.