Witaj!

[Apelacja] MrKarMal, Abderyta
MrKarMal
Donator



Donator

Posty: 134
Tematy: 16
Gru 2014
119
#1
Na wstępie informuje, że nie jest to druga apelacja, a otwieram jedynie tamtą apelację, która od razu została zamknięta przez Froxela, nawet nie dając nam odpowiedzieć, a są rzeczy, które trzeba jeszcze omówić. Jako, że złamano wobec nas zasadę uczciwości, to my złamiemy zasadę weryfikacji apelacji po miesiącu.

Osoba nakładająca karę: Froxel
Powód nałożenia kary: ck
Czas trwania kary: nieokreślony.
Opis sytuacji: ten punkt pominę, ponieważ zawsze można przeczytać go w poprzedniej apelacji, a ważniejsza jest nasza odpowiedź na słowa Froxela.

Argumentacja: Może zacznijmy od tego, że na samym wstępie muszę stwierdzić, iż Abderyta wcale nie łże w żywe oczy i wszystko pokazują logi, na których widać akcje rzucania Kameleusa (umieściłem je w jakimś momencie apelacji, na dole). Jeśli screeny ze skype (ukazujące chęć wykonania MG) są niebrane pod uwagę, to śmiało mogę mówić, że mi się to nie podoba. W tym wypadku jakiś gracz może sobie odjaniepawlać na skype co chce, zdradzać wszelakie informacje IC, a i tak nie poniesie za to kary... A mówią, że wykonywanie MG jest karalne.

Zaczynamy!
Zadam proste pytanie. Jak mieliśmy wstawić logi całej narracji, skoro już bodajże po pierwszej zostaliśmy zbanowani za ck? Niestety, jeśli mnie nie ma na serwerze, to w moich logach się nie pojawia to, co jest pisane w grze. Ale dlaczego wstawiliśmy tylko jedną linijkę narracji? Nie tylko dlatego, że po prostu innej nie doświadczyliśmy przez banicję, ale z innego powodu. Eryk napisał akcję - "[21:48:46] [L]Dorosly [prof.HerponMargel] Eryk: *wyczarował bazyliszka z pożogi i rzucił ją w lokomotywę i peron, jak i w sam budynek*", gdzie najpierw wspomina o lokomotywie oraz peron, natomiast w narracji piszą, że pożoga zaczęła trawić od razu budynek PKP, w którym nasze postacie stały. Nie interesuję nas gdzie stał Eryk rzucając tą pożogę, interesuje nas co napisał w akcji. Tam wyraźnie widać, że najpierw ujął lokomotywę i peron oraz, że wyczarował jednego bazyliszka z ognia. Więc naturalnie, najpierw powinien zacząć trawić peron i lokomotywę, a potem przejść do budynku PKP - a to dałoby nam już cenny czas na ucieczkę, albo podjęcie walki z oponentem. Nie interesuje również nas to, że Eryk podczas rzucania znajdował się na miotle. Liczy się to, co napisał w akcji. Ty natomiast napisałeś, że rzucił pożogę w budynek, a o reszcie napisałeś dopiero po szybkim zbanowaniu nas. Dalej piszesz o tym, jaką to Eryk ma silną postać oraz, że ma ją aż cztery lata OOC. Pomińmy fakt, że przed jego śmiercią zniszczona została mu totalnie pamięć i powinien leżeć w Mungu jak Lockhart, ale cóż. 

Dalej piszesz o niemożliwości ucieczki. Piszesz, że pożoga strawiła momentalnie całe pomieszczenie i nawet nie mieliśmy najmniejszej szansy uciec, ani nawet pewnie drgnąć ręką bo umysł ludzi nie działa natychmiastowo. Przyjrzyjmy się jak to wyglądało w Harrym Potterze...
https://www.youtube.com/watch?v=E8x_ml8-bo0
Zajmować się będziemy tym filmem. Włącz sobie moment od 3:02  i zauważ odległość, jaka dzieli Syriusza i Pottera ze śmierciożercą. Jest ona niewielka, a jednak ich mózgi zdążyły przetworzyć informację o tym, że przeciwnik rzuca zaklęcie i nawet zdążył Syriusz się od tego zaklęcia wybronić. Pisałeś - "praktyka czyni mistrza", a lata zawodu Orivinna w aurorach i wiele testów na pewno mogły sprawić, że ma dużo lepszy refleks. Przejdźmy do innego momentu w filmie, a mianowicie - 3:24. Widać tam moment, w którym dochodzi do pojedynku Syriusza i Pottera z Lucjuszem i drugim śmierciożercą. Odległość między nimi jest jeszcze mniejsza niż wcześniej, a jednak obie strony są w stanie odbić zaklęcie - a więc ich mózg jest w stanie szybko przetworzyć informacje i wysłać impulsy, dzięki którym mogli zareagować. Może łazienki w Hogwarcie są większe niż ten przedsionek, ale odległość między osobami w pojedynku w filmie, który wysłałem, jest na pewno mniejsza niż ten przedsionek. 

Idziemy dalej. Zająłem się teraz trzecim punktem argumentacji, to teraz przejdę do pierwszego - poinformowania o CK. Na początku piszesz, że dobrze wiesz, iż trzeba informować graczy o zgodzie na CK, zanim takową akcje się wykona. Nie wiem dlaczego piszesz o tym, że takie poinformowane osoby zazwyczaj potem przestają regularnie wchodzić na serwer. Gdy zostaliśmy poinformowani o zgodach na nasze CK, prawie żaden pracownik MM nie przestał wbijać regularnie. W przeciwieństwie do Pinga, który nie wbijał gdy mieliśmy dla niego groźną akcje, a przykładowo Abderyta siedział całymi dniami.

Cytat:Skoro organizacja nie musiała informować ponownie innych osób o tym, że mają zgodę na ich CK przed zabójstwem to dlaczego Wy macie być wyjątkiem i organizacja ma obowiązek informowania Was o tym indywidualnie przed odegraniem akcji?
Zanim postać Mapiego została zabita przez organizację, poinformowali go na czacie OOC o posiadaniu zgody na CK i że jest obustronna. Zanim ja zabiłem Campera, też go poinformowałem. Więc, nie bylibyśmy żadnym wyjątkiem, gdyby Eryk nas poinformował, a jedynie zostałoby to rozegrane w pełni fair.  Wspominasz również, że organizacja Pingo posiada zgody na CK pracowników Ministerstwa. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale niestety muszę was zawieźć, mówiąc, że moja postać - Orivinn Margel - została zwolniona przez nowego Ministra Magii ze stanowiska Szefa Aurorów, co raczej nie czyni jej już pracownikiem Ministerstwa, a co z tym idzie - zgoda nie powinna już działać. W końcu, dotyczy ona pracowników, nie zwolnionych ludzi. To samo z postacią Abderyty, nie był on już Ministrem Magii, a więc i pracownikiem Ministerstwa. Jako dowód, wycinek logów przedstawiający patronusa od Gellerta, który informuje mnie o zwolnieniu mojej postaci z pracy:

Cytat:[21:27:02] [L] * Przyleciał do Ciebie patronus - Hiena - i odezwał się głosem [GellertKaeden] **
[21:27:02] [L] * Przy [OrivinnMargel] zmaterializował się patronus - Hiena - i powiedział: **
[21:27:02] [L] Patronus: Zostaje Pan zwolniony z funkcji Głównego Aurora. Z poważaniem, Gellert Kaeden.
Tak więc pracownikiem Ministerstwa nie byłem już od dwudziestu minut, nawet zdjęli mi rangę!

Przechodzimy do drugiego punktu argumentacji, czyli skąd Eryk wiedział, gdzie się znajdujemy. Jak sam napisałeś, wasze postacie nie wiedziały gdzie jesteśmy. Na ślepo latały po Hogsmeade, o ile rozumiem i nas szukały. Okej, może być - jednak najgorsze to, że Twoja postać zauważyła nasze postacie, kiedy my się przygotowaliśmy na tą sytuację. Otoczyliśmy się zaklęciem Muffliato, ja miałem niewidkę a Abderyta miał Kameleusa. Nazywanie mojego współpracownika kłamcą nie wchodzi tutaj w grę, ponieważ wcale nikogo nie okłamał, a akcję rzucania Kameleusa odegrał! My nie mieliśmy zadania postawić w złym świetle Eryka ani Ciebie, ale ubiegamy się o cofnięcie akcji, która ma w sobie dużo niedomówień. Nikogo chamsko nie okłamał, wszystko było pisane w apelacji, tak jak było. Po co mielibyśmy okłamywać w tak ważnej sprawie? O to i dowód w postaci logów, które prezentują moment rzucenia przez Abderytę Kameleusa:

Cytat:[21:31:52] [L]Dorosly [EmmanuelBygrave] Abderyta: Co działo się po mojej deportacji?
[21:32:12] [L]Dorosly [OrivinnMargel] MrKarMal: Nie wiem, *****em.
[21:32:18] [QUIZ] Miotła to słynna choć nie zbyt szybka i choć nią nie po zamiatasz to ma coś ze sprzątania w nazwie.
[21:32:18] Odpowiedzi wysyłamy przez komendę /odpowiedz <tekst>
[21:32:24] [QUIZ] Gracz Dovah poprawnie odpowiedział na pytanie konkursowe!
[21:32:35] [L]Dorosly [OrivinnMargel] MrKarMal: Rzuć na siebie tego ***** kameleusa.
[21:32:43] [L] * [EmmanuelBygrave] rzucił na siebie Kameleusa. *

Więc widać moment, w którym Emmanuel rzuca na siebie Kameleusa, co raczej nie czyni go łatwo zauważalnym. Nawet jeśli, to przecież ludzki mózg nie działa natychmiast i twoja postać musiałaby się nieźle przypatrzeć, żeby dojrzeć cokolwiek - a to trochę by potrwało, a my już moglibyśmy dawno zareagować. Dodatkowo zlokalizowanie nas po patronusach było niemożliwe, bo ostatni pojawił się o 21:39, a wy opuściliście dom i pytaliście Herpona dopiero o 21:46

Nie wiem jak też te logi wyciągałeś, ale chyba nie wyciągnąłeś wszystkiego co trzeba. Jeśli wyciągałeś moje logi, to brakuje w nich takiej rzeczy jak np. dostanie patronusa od Gellerta. Jak pisałeś, logi wyciągnąłeś od godziny 19 do godziny 21:48, a właśnie w tym przedziale czasu otrzymałem tego patronusa. Jeśli brakuje tego w logach, to skąd mam mieć pewność, że wszystko jest okej?

Na sam koniec mogę przyczepić się do jeszcze jednej rzeczy. 
Cytat:Zgodnie z III. 5. regulaminu uśmiercenie postaci innego gracza jest możliwe w momencie, kiedy na serwerze znajdują się wszystkie strony, których akcja ma dotyczyć. Zakazuje się uśmiercania postaci, których nie ma na serwerze i nie mogą brać czynnego udziału w akcji.
W tym momencie nie byłem czynny na serwerze, gdyż byłem na afku, o czym wspominaliśmy w tamtej apelacji. Jednak to już mogę odpuścić, ale rzeczy, które wypisałem wyżej (w tym nazwanie Abderyty kłamcą) już nie odpuszczę.
.
Leinad
...



Donator

Posty: 364
Tematy: 37
Sie 2015
170
Slytherin
#2
Od siebie dodam tylko, że logi serwera nie uwzględniają akcji napisanych poprzez /me i /do, co widocznie zostało przeoczone.
Deleted
Mugol


 
#3
Nie odniosę się do żadnych treści merytorycznych, bowiem uważam, że @Froxel wyłożył wszystko jasno i klarownie w poprzedniej apelacji. Pozwólcie jednak, że zwrócę uwagę na jeden drobny szczegół.

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że w poprzedniej apelacji złamano prawo. Nie przypominam sobie, abym apelującym zezwalał na upublicznienie moich danych osobowych. W oparciu o art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i art. 51 Konstytucji RP, żądam ich usunięcia.

Dziękuję.

+20% warna za spam pod apelacją. Nie jesteś wyjątkiem, a mogłeś załatwić to przez PW. Następnym razem lepiej coś dodać. ~ Leinad
nitala02
Azkaban




Posty: 189
Tematy: 29
Mar 2016
Slytherin

#4
A ja chciałabym zwrócić uwagę na jeden szczegół. @Froxel napisał cytuje:
21:00:27 - Udajemy się wraz z Erykiem do wioski Hogsmeade przy pomocy Kominka Fiuu.
Więc nie powinni się tam dostać do Hogsmeade, gdyż kominki fiu wszędzie są wyłączone, a sama byłam
upominiana. Nawet gdyby próbowali się dostać przez Kominek Fiuu to by im się nie udało i nie byłoby całej tej akcji.

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązany z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania daruj sobie następnym razem
ola566
Pierwiastek



Pracownik Hogwartu

Posty: 433
Tematy: 20
Cze 2015
233
Ravenclaw
#5
"W przypadku apelacji prawo pierwszeństwa w kwestii jej weryfikacji ma osoba z rangą wyższą od osoby nadającej karę. Członek ekipy, który nadał karę ma za zadanie ją uzasadnić, jednak werdykt ostateczny podejmuję osoba z wyższą rangą."
Jest to punkt regulaminu, który sam ustanowił froxel. Teoretycznie oboje mają te samą range, jednak sądzę, że to  Emil jest postawiony wyżej.

Regulamin:
https://hapel.pl/forum/showthread.php?ti...4#pid63944


Chwilę temu przypomniała mi się pewna sytuacja. Jeżeli na Skypie możemy pisać o czym chcemy i nie będzie za to kary na forum czy w grze, to dlaczego straciłam weryfikatora za całą tą kłótnie z byłą Panią moderator iLavender? Wszystko co z nią związane było na Skypie, jednak jedynym poszkodowanym byłam ja. Dlaczego ludzie dostają lub dostawali bany za to co robią na tym właśnie komunikatorze, a teraz jest powiedziane, iż nie ma za to kary?

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązany z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania daruj sobie następnym razem
Veniqui
Fałszywy Odmieniec



Donator

Posty: 683
Tematy: 39
Gru 2015
1,005
Slytherin
#6
Cytat:Nie interesuję nas gdzie stał Eryk rzucając tą pożogę, interesuje nas co napisał w akcji. Tam wyraźnie widać, że najpierw ujął lokomotywę i peron oraz, że wyczarował jednego bazyliszka z ognia. Więc naturalnie, najpierw powinien zacząć trawić peron i lokomotywę
Nawet jeżeli strawiłoby wpierw lokomotywę to gaz, który prawdopodobnie w niej jest sprawiłby ogromny wybuch co jedynie podsyciłoby pożogę rzuconą przez Eryka oraz zniszczyłoby też ten budynek, w którym jesteście. No i dodatkowo skoro stał bliżej budynku to trudno mi jest sobie wyobrazić, że wąż z sprytnie wyminął najpierw budynek aby prześlizgnąć się do lokomotywy, peronu a potem wrócić specjalnie do budynku. Na moje oko jest to zwykłe czepianie się słówek.

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązany z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania daruj sobie następnym razem
Oliver
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 28
Tematy: 5
Sie 2016
75
Slytherin
#7
No więc, skoro komunikator skype, nie jest oficjalnym komunikatorem który wspiera serwer i również nie możemy wykorzystywać wiadomości w apelacjach czy skargach, to dlaczego gracze są karani za to, co się na nim dzieje?

Przykład pierwszy: Kilkanaście miesięcy temu, była sytuacja, w której jedna z użytkowniczek hapla, zaczęła wyzywać drugą osobę właśnie na komunikatorze skype. No więc, ta osoba dostała bana, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba emil go nadawał. No cóż, ale przecież "Nikt z ekipy nie kara za pogwałcenia regulaminu dokonane na skype..." No tak, oczywiście. I nie, nie jest to sytuacja ola566 z iLavender, to całkiem odrębna sytuacja.

Przykład drugi: Eryk nie został ukarany za to, że wypytywał o lokalizację bodajże Abderyty. No tak, bo pytał na SKYPE, rozumiem. Niedawno, miała miejsce akcja, w której dostałem bana od Yuki za "przedłużanie akcji", no to mówiłem jej, że miałem problem z komputerem, ale ona stwierdziła, iż zaraz może mi tego bana zwiększyć, za zdradzanie swojego położenia innemu graczowi. 

Więc, jeśli już banujemy za sytuacje zaistniałe na skype, wyzwiska, zdradzanie swojego położenia i tym podobne, to powinni zostać ukarani wszyscy, a nie tylko pojedyncze jednostki, tak jak ekipie będzie wygodniej. Zacznijcie traktować graczy na poważnie, a nie z wyższością, bo ostatnio traci się przyjemność z gry, a gra właśnie ma dawać przyjemność.



Kilka słów od @PrawdziwyZiela
Otóż Pecie pewnego dnia usunął mi avatar na forum. Napisałem do niego na skype'ie dlaczego to robi i w zasadzie też go zwyzywałem od "idioty". Chwilę później zauważyłem bana na 14 dni za tylko to słowo. Potem szczerze powiedziawszy zacząłem go już cisnąć za to co zrobił i ten po chwili powiększył mi bana do miesiąca. Starałem się właśnie o unbana gdyż sądziłem, że za sprawy na prywatnym komunikatorze nie będą brane pod uwagę jednakże nic nie wskórałem. Froxel potwierdził słowa Peciego i uznał powierzonego mi bana.

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązany z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania daruj sobie następnym razem
ReseT
Czarodziej




Posty: 34
Tematy: 7
Mar 2016
25
#8
Famir moim zdaniem nitala dorzuciła coś do apelacji. Dodała, że kominki nie działają i Froxel z Erykiem nie mogli się dostać do Hogsmeade. Więc możne by nie trafili na lambde i karmala XDDD ogólnie to śmieszne bo nitala w jakimś stopniu jest z tym związana. 

A no i dostała ostrzeżenie.

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązany z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania daruj sobie następnym razem (PS: na Twoje przekonania w tym wątku nie ma miejsca, jeśli sama nitala uważa, że warn został nieprawidłowo nadany, ma prawo zgłosić to do wyższych rangą)

XDDD nie no dobra, jak wy chorzy. ,,DARUJ SOBIE NASTĘPNYM RAZEM" - daruj to ty sobie te [cenzura] ostrzeżenia.


//Fear: Ze względu na wulgarne słownictwo zawarte w Twojej wypowiedzi, został Twój post edytowany, nie wspominając, że została na Ciebie nałożona kara w postaci 40% ostrzeżenia.
tomek011
Czarodziej




Posty: 345
Tematy: 17
Gru 2014
416
Gryffindor
#9
Wnoszę tutaj kluczowy post dla wyjaśnienia sprawy,  proszę nie dawać warna.
Cytat:Dalej piszesz o tym, jaką to Eryk ma silną postać oraz, że ma ją aż cztery lata OOC. Pomińmy fakt, że przed jego śmiercią zniszczona została mu totalnie pamięć i powinien leżeć w Mungu jak Lockhart, ale cóż.

Przecież postać Eryka nie ma 4 lata OOC, byłem już chyba dyrektorem jak Eryk na postaci Nicolas Anderson latał za użytkownikiem KoxMinecraftPL i zrobił jego postaci dziecko w Hogwarcie, w wieku bodajże 14 lat IC przez co tam miałem problemy. Herpon Margel powstał z dwa i pół roku temu, maksymalnie 3 lata temu, w czasie kadencji ówczesnego ministra magii Aleksandra Bundego. Pisanie, że jego postać ma 4 lata OOC jest więc kłamstwem.
Dziękuję, pozdrawiam.

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązany z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania (tj. wiedza dotycząca zajścia tej całej sytuacji), daruj sobie następnym razem
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#10
"Jeśli screeny ze skype (ukazujące chęć wykonania MG) są niebrane pod uwagę, to śmiało mogę mówić, że mi się to nie podoba. W tym wypadku jakiś gracz może sobie odjaniepawlać na skype co chce, zdradzać wszelakie informacje IC, a i tak nie poniesie za to kary... A mówią, że wykonywanie MG jest karalne."

Nie? W (chyba) poprzednim roku cała kadra dostała warny za to co było na konfie Hogwartu (podobno ukazujące chęć wykonania MG). Tak samo było z Olą, ponieważ dostałam informacje, że można karać za to co jest na skype. 

//Fear: +20% ostrzeżenia, Twój post nic nie wnosi do sprawy; nie jesteś powiązana z tą apelacją, dlatego jeśli nie masz merytorycznej wiedzy do przekazania daruj sobie następnym razem



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.