Witaj!

Margellanum No. 3
Margellanum
Głos prawdy w Twoim domu




Posty: 11
Tematy: 7
Cze 2017
Gryffindor

#1

KANDYDAT NA MINISTRA MAGII
- wywiad z Morganem Yrellem -

Redaktor: Dzień dobry Panie Morganie, czy mógłby Pan udzielić krótkiego wywiadu dla gazety Margellanum?
Morgan Yrell: Pewnie, zawsze jestem otwarty na takie propozycje.

Redaktor: Zacznijmy więc od pierwszego pytania. Z tego co wiem był Pan kiedyś Szukającym oraz Ścigającym a następnie trenerem klubu Arctic Wales, co Pana zaciągnęło do polityki, dlaczego obrał Pan właśnie ten kierunek?
Morgan Yrell: Cóż, moje zamiłowanie do sportu narastało z biegiem lat, jednak pierwszy raz gdy wystąpiłem na scenie było to w barwach Slytherinu, pamiętam ten mecz jakby to było wczoraj, wygraliśmy a ja strzeliłem najwięcej bramek dla swojego zespołu, w ostatniej klasie zostałem zauważony przez klub Arctic Wales, bez wahania podpisałem kontrakt i zostałem ich zawodnikiem, z czasem najlepszym szukającym na świecie, bo tam też zmienili moją pozycję. Gdy już lat przybyło postanowiłem zakończyć swoją karierę zawodnika i zostałem trenerem, jednak coś ostatecznie skusiło mnie do powrotu do rodziny, a jako iż od zawsze interesowałem się polityką to od razu gdy zobaczyłem ogłoszenie o pracy na Młodszego Podsekretarza bez wahania się zgłosiłem. Następnie awansowałem na Starszego Podsekretarza a finalnie na Sekretarza, gdzie znajdowałem się do dzisiaj. Mam ogromne pole popisu ponieważ wiem czego potrzebują obywatele a sam mam predyspozycje do bycia Ministrem, wierzę iż dzięki mnie zmienimy ministerstwo na lepsze.

Redaktor: Skoro zgłosił się Pan na kandydata na Ministra Magii musi Pan mieć jakieś hasło wyborcze, jakie ono jest i czy zdoła ono przekonać wyborców do zagłosowania na Pana?
Morgan Yrell: Moje hasło wyborcze wyraża więcej niż tysiąc słów, brzmi ono Ministerstwo Dla Obywateli. Dlaczego tak a nie inaczej? Liczę się z waszym zdaniem, z zdaniem wyborców, ze zdaniem Obywateli! To właśnie wy w głównej mierze tworzycie ministerstwo! Bez was ono nie istnieje, i to dla was ono jest i pracuje. Fakt faktem iż Minister bez odpowiednich predyspozycji nie jest w stanie pomagać społeczeństwu, ale ja Morgan Yrell jestem w stanie zagwarantować spokój, naprawę gospodarki, oraz nasz rozwój!

Redaktor: Dlaczego uważa Pan, że ma predyspozycje do bycia Ministrem? Nie chciał bym Pana oczywiście w żaden sposób urazić.
Morgan Yrell: Najważniejsze to doświadczenie oraz świadomość tego co się dzieje w państwie, ja jestem w pełni świadomy czego potrzebują obywatele, oraz jakich reform potrzebuje Ministerstwo. Mogę teraz pana jak i czytelników zaskoczyć ale te lata w klubie Arctic Wales również mają tutaj znaczenie. Dzięki temu jestem teraz pewny że jestem w stanie zrobić wszystko, niektóre rzeczy to tylko kwestia czasu, ale nie puszczam słów na wiatr.

Redaktor: Mówi Pan, że jest w stanie zrobić wszystko. W takim razie czy podoła Pan w wypełnieniu wszystkich obietnic wyborczych? Gdy czytałem je na plakatach wydały się być bardzo praco i czasochłonne.
Morgan Yrell: Jestem pewien, że moje obietnice wejdą w życie. Jak wspomniałem nie puszczam słów na wiatr. Podołam choćby najtrudniejszemu zadaniu, jeśli gra jest warta świeczki. To fakt reformy które chcę wprowadzić nie są proste w wykonaniu, ale ja się nie poddam. Dla mnie najważniejsze jest dobro obywateli, i to dla nich zrobię wszystko co w mojej mocy.

Redaktor: Właśnie a propo obietnic, na jednym z Pańskich plakatów można zauważyć, że chce Pan spisać prawo na nowo. Czyli uważa Pan że z obecnym prawem jest coś nie tak?
Morgan Yrell: Na plakacie jasno pisze, że spiszę na nowo prawo w jasnej i jednolitej formie, co to oznacza? Obecne prawo ma nie tyle co kilka niedociągnięć jak i braków co jest napisane bardzo że to tak nazwę "plątliwie". Kiedyś nawet ja miałem problem ze zrozumieniem niektórych podpunktów, gdy ja przepiszę prawo będzie ono napisane takim językiem iż nikt nie będzie miał wątpliwości. Zastanawiam się jeszcze nad Konstytucją ale to są tylko plany które nie koniecznie wejdą w życie, Konstytucję pozostawię obywatelom, jeśli będą jej chcieli to z wielką przyjemnością ją stworzę.

Redaktor: Na tym samym plakacie obiecuje Pan powołać Departament Rozwoju Magicznego. Czym konkretnie zajmował by się ten Departament?
Morgan Yrell: Tutaj nie będę się długo rozwodził, Departament Rozwoju Magicznego miałby za zadanie projektowanie, wymyślanie, wytwarzanie sprzętów których aktualnie nam brakuje, będzie to trudna praca, ale bardzo istotna w celu dalszego rozwoju czarodziejów.

Redaktor: Czy są może jeszcze jakieś plany, o których pan mógłby opowiedzieć a nie koniecznie zawarte są na plakatach wyborczych?
Morgan Yrell: Mam wiele planów, kolejne trzy jeszcze się pojawią na kolejnym plakacie, aczkolwiek na plakatach ukazuję to co spełnię. Plany o których nie mówię otwarcie jeszcze dokładnie przemyślam. Nie chcę wprowadzać ostatecznie czegoś co nie przyniesie żadnych efektów, dlatego rozważam nad nimi. Gwarantuję jednak że to co znajduje się na plakatach to nie wszystko co zrobię, to jedynie "przystawka".

Redaktor: Mam nadzieję, że więcej dowiemy się z kolejnych plakatów oraz z spotkań z wyborcami. Dziękuję Panu za wywiad i życzę powodzenia w wyborach.
Morgan Yrell: Ja również dziękuję, i liczę drodzy obywatele że wybierzecie mądrze!



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.