Witaj!

Możliwa przyszłość hapla.
THEPawcio
Azkaban




Posty: 18
Tematy: 5
Lip 2017

#1
Witajcie
Dzisiaj chciałbym przedstawić zmiany które niedługo Mojang i Microsoft wprowadzą do Minecrafta. Jako iż hapel jest server RP na silnku tej gry wypadalo by was o tym poinformować bo nie są to zmiany tupu nowe blocki czy mieczyki. Przedstawie te które *mogą* dotyczyć hapla ale wcale nie muszą, zresztą żadne nie musi dotyczyc hapla. Bo server moze nie zostac z ''abdejtowany''.

E3 ? Jestem w stanie uwierzyć że są osoby które nie wiedzą co to jest. Otóż jest to impreza ( niektórzy mowią że święto graczy) organizowana co roku gdzieś w USA. Na tej imprezie najwieksze firmy zajmujące się grami: Sony, Microsoft , Nitendo, EA, Ubisoft, Bethesda  ( ci od skrymia), organizują konferencje gdzie przedstawiają swoje gry i sprzety które wyjdą w najbliszym czasie. Wspominam o tym bo wiekszość ludzi zamiast grać w dobre gry z fabula itp. gra w lola i cs.
Ja osobiście mam ps4 i czekałem na konferencje sony by zobaczyc pare gierek od nich.

Jak wiecie Minecraft należy do Microsoftu wiec na konferencji pokazano nam duże zmiany które zostana wprowadzone do tej gry.

1. Micro płatności

Za prawdziwy hajs będzie można kupywać skiny, texturpacki i (mody) ?? Niestety zaniedlugo być może trzeba będzie płacić za mody. Ale jest szansa że będą mody płatne i bezpłatne. Te płatne byly by oficjalnie wspierane przez Mojang a te nie ofcjalne funkcjonowały by jak dzisiejsze mody. Ale jest też dobra wiadomość niektóre gry które otrzymują micro płatnosci przestają być płatne. Czyli ofcjalny mc i laucher może byc darmowy.

2. Za micro płatnosci kupimy także server bezposrednio od Mojang. Nie wiadomo jak bardzo będzie można z nim kobinować by stworzyć hapla ale jezeli będzie można to fajnie bo pewnie będą tanie i stabline.

3. Wiecej fps ? Minecraft jest oparty na javie i jest bardzo slabo z optymalizowany i wygląda slabo. Cs chodzi mi lepiej niz minecraft, wiedzmin 2 chodzi mi mniej wiecej tak samo jak minecraft.

Jest coś takiego jak Minecraft Windows 10 Edition, ta wersja chodzi na lepszym silniku ( nie wiem jakim). Minecraft działa  lepiej i pozwala na rendering na 54 ''czanków'' a zwykly na 16, mysli ze przy takim renderingu z hogsmead zobaczylibysmy Hogwart. Mozliwe ze zwykly minecraft dostanie ten sam silnik co W10Edition i będzie działał lepiej (o wiel lepiej)

4. Punkcik trzeci to jedyny punkcik który nie byl ofcjalnie zapowiedziany jednak nastepna zmiana która zmienia grafike sprawia ze Minecraft wyglada lepiej niż na ''szejderach''. A szejdery potrafia duzo zerzeć i raczej niemozliwe żeby na wersje java wprowadzic taka grafike. Zreszta niechcielibyscie zobaczyc Hogwartu w takich barwach ?

https://www.youtube.com/watch?v=Nq_Q77bJ3H0



5. Hapel na telefonie !!! Kolejna nowoscia jest to że gracze na komputerach, tabletach, telefonach, xbox'ach czy nintento switch (to ostatnie mamy wszyscy w domu Big Grin) moga grać razem na jednym serverze. Wszystkie te wersje minecraft beda mialy ta sama wersje i te same rzeczy. Granie na telefonie na haplu jest moim zdaniem bez sensu bo raz ze dlugo sie pisze, dwa ze problemy ze sterowaniem, trzy ze mody moga nie byc wspierane przez telefony. Ale jezeli macie tableta do którego mozna podlaczyc myszke i klawiature i wasze rodzenstwo zajmuje kompa, mozecie sobie wejsc na hapla i pograc co jest ''zajefajnym'' bajerem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Te zmiany nie musza zostać wprowadzone bo po prostu niemusimy aktulalizowac servera do najnowszej wersji.
Moze byc tak ze dedykowane servery niepozwola na to by stworzyc server taki jak hapel.

To tyle, przedstawiłem wszystko chaotycznie i moze nie dokladnie ale nie jestem informatykiem, technikiem. Nie umiem nawet plugina wstawić. Wiec zmian szczegółowo nie omowie ale chcialem poinformować was jak za jakis rok może wygladać nasz server.

Co wy o tym sądzicie?  hapel na telefonie?
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#2
Serwer dalej stoi na 1.7.3 mamy kilka poważnych aktualizacji przed sobą w razie czego.
Zaha
Azkaban




Posty: 63
Tematy: 9
Sie 2016
Gryffindor

#3
W przeciwieństwie do poprzednich wersji, Windows 10 Edition jest napisany w języku programowania C++, a nie Java. Gra wykorzystuje teraz znacznie mniej pamięci RAM, dzięki czemu użytkownicy nie odczują spadków wyświetlanych klatek na sekundę albo znanego większości graczom problemu "Out of memory!".

Więc z wiki można się dowiedzieć, że silnikiem a raczej językiem MC na win 10 jest C++
Ps: Minecraft nie ma silnika graficznego, cały świat jest wygenerowany przez specjalny kod na którym to się opiera MC.
THEPawcio
Azkaban




Posty: 18
Tematy: 5
Lip 2017

#4
@Odświeżam
THEPawcio
Azkaban




Posty: 18
Tematy: 5
Lip 2017

#5
@Reff
Deleted
Mugol


 
#6
Nie rozumiem. Nie rozumiem meritum wątku.

Mody z których korzysta serwer działają na licencji CC BY-NC-SA i są dziełem prywatnych osób i naszych techników. Zmiana polityki Microsoftu niczego nie zmieni w tej kwestii. Nie mogą oni bowiem ingerować w cudze modyfikacje, nie mając do nich praw autorskich.

Ten system mikropłatności o którym wspominasz dotyczy wyłącznie usług Microsoftu. Serwery korzystają z innego oprogramowania. Zmiana wersji serwera może być problematyczna, bo jak wspomniał już @merlin0, sporo modyfikacji i pluginów nie jest dostosowanych do szybkiej ścieżki aktualizacyjnej.

Graficzny aspekt Minecrafta to trochę złożony problem, bo jego budowa przeczy wszystkich dzisiejszym normom i standardom. Mimo wszystko po przeskoku na Windows 10 sporo się zmieni, bo sposób implementacji kodu źródłowego zostanie bardziej uproszczony i upłynniony. Unikniemy cięć i innych nieprzyjemnych doświadczeń.

No i przeczytałem całość i wiem, że nic nie wiem. Bo jedyne co znajduję to kalkę zapowiedzi, bez konkretnej propozycji na zasadzie "zróbmy to i to".
THEPawcio
Azkaban




Posty: 18
Tematy: 5
Lip 2017

#7
To nie jest propozycja.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.