Witaj!

Łatwiejsze podania na Dorka
THEPawcio
Azkaban




Posty: 18
Tematy: 5
Lip 2017

#1
Witajcie dzisiaj chciałbym wam przedstawić propozycje by ułatwić trochę podania na dorosłego dlaczego ? Cały czas słychać teksty typu: W świecie dorosłych nie ma nic do roboty ! , Tam nikt nie gra !, Tylko w hogwarcie jest co robic. Świat dorosłych moim zdaniem jest lepszy, jest inny od tego co widzieliśmy na kartkach HP. Zresztą z punktu widzenia IC to świat doroslych jest tym głownym. Zreszta widze ze wymaga wiecej pracy i wiecej narracji od administracji RP. Moim zdaniem świat doroslych jest już gotowy by sprawic nam ciekawsza rozgrywke niż w Hogwarcie. Jednak przydalo by sie go zapelnic tymi dorkami. Widzialem troche podan na doroslego odrzuconych  osob ktore ogarniaja RP a nie umieli poprostu napisać podania. Nie bede ukrywal tego sam chcialbym napisać podanie na Doroslego mam plan na ciekawa postać. Ułatwienie podan dalo by klucz duzej częsci graczy do swiata doroslych.

Oczywiscie nie ma tak łatwo, zlozyc takie podanie na doroslych mialy by gracz które np. skonczyly Hogwart na jakies postać, dostały zgode od administracji RP.  Bo przecież jak ktoś skończyl Hogwart i grał już dorkiem to czemu miałby pisać mega długo podanie gdzie pytaja go o znajomosc RP ?

Byly propozycje w trakcie fali Sid Potterow zeby utrodnic podania na ucznia, administracja odpowiedziala na to że nie ma to sensu bo jedni pisza podania dobrze, drudzy nie. Drugim argumentem bylo to ze po co mamy utrudniać dostep do servera, gracze sie w koncu naucza.
Dlaczego nie pujść tym tokiem myślenia w sprawie Dorkow ?

I tutaj konczy sie moja propozycja, administracja mogła by sama stwierdzić co zmienic , ja przygotowalem rzeczy które ja bym zmienil/wywalił:

Aktualny wzór podania na doroslego: https://hapel.pl/forum/newthread.php?fid=64

1.Pytanie o IC i OOC- Jezeli sie skonczylo Hogwart/ uzyskalo zgode od administracji RP to pewnie sie ogarnia takie rzeczy.
2.Skad dowiedziales sie o serverze ?- Po co nam to, kazdy kto jest dorkiem mial kiedys ucznia , na ktorego pisal podanie  i tak bylo juz to pytanie.
3. Napisanie Akcji na 16 zdan-  Po co to ? Chcecie sprawdzic czy ktos umie odgrywać ? Skoro macie wątpliwość to nie ma sensu dopuszczać takiej osoby do podania na dorka.
4. Wygląd postaci- E  skin w minecraft, po co mam pisac wyglad na aż 12 zdan ? Co mi to da ? Jak i tak wiekszosc dorkow nie ma opisu w grze na 10 zdan ( chociaz sa tacy i szanuje i podziwiam) jednak po co to jest ? Moim zdaniem zamiast 12 zdan powinno byc ich 6 by opisac: włosy, rysy twarzy, oczy, posture, wzrost i tyle, znamia i inne.

Wyglad:
.png   skin_2017080118460996672.png (Rozmiar: 1.15 KB / Pobrań: 278) Big Grin

5. Jeszcze bym troche skrocil opis charakteru.

6. Dodał bym pytanie w podaniu : Jaki masz plan na gre postacia ?

To tyle opisalem wszystko chaotycznie jednak mam nadzieje ze administracja mnie wyslucha.
Tradycyjnie prosiłbym by napoczatku wypowiedzieli sie gracze, potem administracji. By nie bylo sytuacji ze w piewszym poscie wypowie sie admin RP zamykaja watek.

Pozdrawiam
Joanne
Czarodziej




Posty: 185
Tematy: 11
Paż 2016
85
Ravenclaw
#2
Jak dla mnie obecny wzór podania na dorosłego jest w porządku. Żeby takie coś napisać nie musisz być Stephenem Kingiem, tylko musisz się postarać.
Rocky
Czarodziej




Posty: 171
Tematy: 16
Kwi 2017
218
Slytherin
#3
Pomysł beznadziejny,w swiecie doroslych jest bardzo duzo postaci, niekiedy na raz jest ich na serwie wiecej niz uczniow przy ilosci graczy wynoszacej wtedy ok.50. Latwiejsze podania to klucz dla tych ktorzy nir chca poswiecac czasu na edukacje postaci tym samym omijajac glowny cel gry na haplu czyli gra w Hogwarcie, przyznajmy szczerze jakby nie bylo uczniow nie byloby co robic. Podania na doroslych maja byc wymagajace, bo sa to postacie bardziej rozbudowane od typowego ucznia.
Xahias
Czarodziej




Posty: 109
Tematy: 10
Lip 2016
65
#4
Łatwiejszych podań się nie da
PWWP
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 211
Tematy: 62
Lip 2017
76
Ravenclaw
#5
Przeciw!
Właśnie o to chodzi ze trzeba się postarać a nie iść na łatwiznę
Kugacz
Czarodziej




Posty: 39
Tematy: 2
Mar 2016
60
Slytherin
#6
Liberum veto! 

Wzór jest dobry taki jaki jest nic dodać nic ująć.
1. Jeżeli to takie łatwe pytanie to czemu na nie, nie odpowiesz ?
2. Drugi raz napisać nigdy nie zaszkodzi. ;/
3. A co jeżeli Weryfikator ma wątpliwości ? Kiedy nie przyszło mu widzieć gry osoby która złożyła podanie?
4. Dokładniejszy opis wyglądu rozwiązuje niektóre niedociągnięcia które pojawią się na skinie.
5. Żeby łatwiej podanie zostało zaakceptowane ? Hę?
6. Jeżeli plan jest potrzebny Weryfikatorowi to przesyła się go na PW. 

Podsumowując = A komu to potrzebne ? A dlaczego ?
Mikowskyy
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,105
Tematy: 60
Gru 2014
172
Ravenclaw
#7
Wypowiem się i ja. zacznijmy od tego co zaobserwowałem po zniesieniu zgód na MK Po prostu na dorosłych postaciach zaczynają grać osoby które rozgrywki nie ogarniają, tym samym pogarsza się poziom świata dorosłych, spotkałem się z takimi przypadkami. Co do samych punktów które podałeś sprawdzają twoją wiedze na temat postaci, rozgrywki i czy poradzisz sobie z odgrywaniem akcji. Tutaj dokładniej jest sprawdzany poziom RP. Podania na Ucznia pamiętam że wyglądały bardzo podobnie tylko były mniejsze wymogi, też była do napisania akcja, czym jest IC i OOC. To są podstawy Serwerów Role Play jak się mylę mile widze krytyke tego. Co do punktu 6 możesz to wysłać na PW weryfikatorowi lub wpleść w same podanie po co dodawać punkt? By było łatwiej? Nie. Ekipa serwera pewnie zgodzi się z większością. Tylko ściągniemy na świat który wymaga większych umiejętności RP ludzi którzy mało potrafią. Przy okazji gdzieś widziałem że aby mieć postać dorosłą to trzeba mieć i postać Ucznia, tym samym łatwiej jest sprawdzenie czy napewno można dopuścić takiego gracza do tej postaci. Propozycja jest cała bezsensu. Jestem poprostu na NIE.
Deleted
Mugol


 
#8
Zależy wszytko od polityki, jaką w tej sprawie się przyjmie. Kiedyś rozważaliśmy dwie skrajne opcje - w ogóle usunąć podania na rzecz systemu kreowania postaci w grze, albo - ni mniej, ni więcej nadać im kształt taki jak w 2012 roku. Wydaje się, że zastosowaliśmy złoty środek i idziemy drogą rozsądnego rozwoju.

Nikt nie karze komukolwiek pisać podania o długości i złożoności pracy licencjackiej, ani nikt od nikogo nie wymaga bycia pisarzem. Po prostu trzeba pokazać, że umie się to i owo, zna się trochę ten język polski i ma się nieco kreatywności by rozwijać swoje pomysły.

Umieć grać RP, to znaczy umieć pisać to podanie, które wcale takie kosmiczne nie jest. Likwidacja zgód na multikonta pozwoliła zlikwidować jedną barierę - subiektywną ocenę administratora, a pozostawiła więcej w garści weryfikatorów.

Jak inaczej można rozwiać wątpliwości dotyczące umiejętności grania, jak nie przez przeczytanie akcji w podaniu? Co innego pisać, że nasz Henry jest piękny i młody, a urodził się w pałacu, a co innego zobaczyć jak tenże Henry wykopuje chwasty z ogródka. A znowuż dla kogoś kto to RP rozumie napisane krótkiej akcji nie powinno być nie wiadomo jakim wyzwaniem.

Na skinie mamy ograniczoną ilość kratek, które możemy kolorystyczne zdefiniować. Nie zrobisz gdzieś małego pieprzyka, bo będzie on wielkości oka. A długa szrama na ręce zajmie ci połowę jej szerokości. Takie są ograniczenia techniczne i tego się nie zmieni. Ponadto, w przypadku wątpliwych akcji RP, bardzo często czynnik decydujący mają podania i karty postaci, w których bardzo często jest to samo i stanowią one niewzruszony wskaźnik tego jaka ta postać jest faktycznie.

Zresztą, jeśli podanie pisze doświadczony gracz, które rozumie o co chodzi, to już po pierwszych zdaniach widać, że to rozumie i wtedy nikt nie każe mu dodatkowo udowadniać swoich umiejętności, tym bardziej, że każdy wie kto ma jakie konto i doskonale zdaje sobie sprawę z tego kto jak gra.
Zamaskowany
Czarodziej




Posty: 139
Tematy: 26
Lip 2016
91
Ravenclaw
#9
Nie jestem w stanie uwierzyć, że napisanie 16 zdań w Historii sprawia komuś problemy. Podanie na dorosłego było trudniejsze i jakoś i nikt się nie skarżył. Teraz wygląda łatwiej a sam wzór jest dobry.
Froxel
Czarodziej




Posty: 247
Tematy: 29
Gru 2014
352
Gryffindor
#10
Propozycja spotkała się z negatywną opinią większości.
Przykro mi jednak ją odrzucam.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.