Witaj!

[Propozycja] Stworzenia XXXX +
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#1
Propozycja dotyczy graczy odgrywających stworzenia magiczne.

Mam małą propozyję, która trochę może upłynni rozgrywkę i ułatwi pracę osobom, które odgrywają stworzenia.

A więc, moją propozycją jest , aby stworzenia z klasyfikacją Ministerstwa Magii XXXX i wyżej, a których siedliska nie wchodzą w skład miejsc w których można otrzymać ck (np. 
Jezioro) miały możliwość trwałego okaleczenia gracza, bez zgody.
Działa to w obydwie strony. Nie znaczy to jednak, że każdy będzie mógł ranić ile  chce, nie nie. Posłużmy się przykładem:

Normalnie
Kelpia (klasyfikacja XXXX) mieszka w jeziorze. Pewnego dnia, pod jezioro podchodzi gracz. Zauważa on kelpie i próbuj do niej podejść, drażni ją. Jako że nie ma ona zgody na jego okaleczenie, mamy tu do czynienia ze swego rodzaju MG.

Z wprowadzoną propozycją
Ta sama kelpia mieszka w tym samym jeziorze. Pewnego dnia zauważa ją gracz i chce do niej podejść i ją drażni. Ta, robi ss'y z poddrażniania jej i robi swoje. Kelpia zachowuje się tak jak powinna, czyli, rozdrażniona atakuje gracza. Realizm zostaje zachowany. 
Po co ssy? Jeżeli gracz będzie się domagał się cofnięcia akcji, ssy posłużą za materiał dowodowy.


Jest to w teorii mało wnosząca propozycja, ale dodaje realizmu rozgrywce, dodatkowo jeżeli odgrywanie stworzeń będzie na dobrzym poziomie, więcej osob  bedzie chciało je odgrywać, a to juz kolejny plus.
Silexan
Mugol


 
#2
Więcej ck! Więcej! Bo mało!
modno
Nauczyciel Eliksirów




Posty: 513
Tematy: 71
Gru 2014
704
Ravenclaw
#3
No to może tak

Po pierwsze sama propozycja przeczy samej sobie gdyż w pierwszej części zapisane jest iż, takie stworzenie miałoby zniesione zgody na ck, natomiast pod koniec mamy napisane ze to administracja bądź moderacja miała by oceniać czy sytuacja nadaje się na takową
Z regulaminu wynika że moderacja zgód na ck nie wydaje więc sama propozycja jest tu sprzeczna z regulaminem i wspominam to zanim w ogóle zacznę rozważać czy ona ma sens

A więc sensu ona nie ma
Ponieważ sama to propozycja swoim nacechowaniem powoduje jakbyś chciała sprowadzać granie stworzeniem do zabijania graczy, no halo tak to nie działa, w dalszej części nawet uważasz że możliwość zabijania innych od tak (mówię od tak gdyż odwołuje się do początku propozycji) miałaby zachęcić innych graczy do odgrywania stworzenia, no nie tak to nie działa

Odgrywanie stworzenia powinno być powierzane osobie która ma świadomość że to może czasami być nudne i która ma na to pomysł, a to że się nam nudzi na stworzeniu to nie jest powód byśmy zabijali graczy od tak by tak zastąpić sobie nudę

Odwołujesz się jeszcze do postaci pierwszaka co jest kolejnym błędem całkowitym, gdyż pierwszacy to najczęściej nowi gracze, którzy pod żadnym pozorem nie powinni być narażani na takie rzeczy gdyż to tylko ich zniechęca do gry

W ostatnim czasie mamy do czynienia ze zwiększoną ilością CK na serwerze, i powinniśmy szukać rozwiązania które to ukróci i to robimy, natomiast ta propozycja robi coś zupełnie odwrotnego

Właśnie dlatego uważam że nie ma ona sensu, i takie coś nigdy nie powinno przejść
You have nothing to fear,if you have nothing to hide
Lambdahh
Czarodziej




Posty: 135
Tematy: 24
Kwi 2016
612
Ravenclaw
#4
.........
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#5
@Reffff
Zmiana paru aspektów, zapraszam do wypowiedzi.
Beta
Kroczcie za mną.




Posty: 196
Tematy: 21
Gru 2014
Slytherin

#6
Kiedyś była ranga Mistrza Gry, czy tam Narratora, który mógł wcielić sie w dowolną postać kiedy chciał, a potem zdawać z tego relacje innym osobą. Z utęsknieniem czekam na powrót tego, by nikt nie musiał pisać ciągle na /do akcji zwierzaka którego sam posiada :<
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#7
Beta napisał(a): (31.08.2017 23:15)Kiedyś była ranga Mistrza Gry, czy tam Narratora, który mógł wcielić sie w dowolną postać kiedy chciał, a potem zdawać z te go relacje innym osobą. Z utęsknieniem czekam na powrót tego, by nikt nie musiał pisać ciągle na /do akcji zwierzaka którego sam posiada :<

Od dawna mam plan złożyć takową propozycję. Z pewnością w krótce się pojawi ;3
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#8
Popieram!

Jednak co do rangi Mistrza Gry nie jestem przekonany.
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲
EvEnT
Czarodziej




Posty: 151
Tematy: 22
Gru 2014
50
#9
Jako stary wyjadacz już, tak to siebie mogę określić na haplu, myślę że trochę ten pomysł niepotrzebny na dobrą sprawę i bezsensowny. Dużo z tego co wyżej napisał Modno to w sumie sama racja i takie rozwiązanie jakie chcesz wprowadzić pewnie doprowadzi tylko do niepotrzebnego chaosu na serwerze (nie można zapomnieć o graczach trochę mniej że tak ujmę doświadczonych w grach RP, którzy pewnie po tym wprowadzeniu zmian non stop by dostawali baty i zniechęcili się do gry, lub też ciąglę uśmiercali/okaleczali postacie). Przez tyle lat było jak jest dotychczas na serwerze i nie było kłopotów, więc lepiej żeby trwało to tak już ciągle.

Stąd moja ocena - raczej na nie.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.