Witaj!

Odrzucone Podanie na dorosłego - Dedalus Meadowes
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#1
======================================

Dane dotyczące postaci:
======================================


Imię i nazwisko:
Dedalus Meadowes

Wiek:
34

Data urodzenia:
5 luty

Miejsce urodzenia:
Skövde

Obecne miejsce zamieszkania:
Hogsmeade

Czystość krwi:
75%

Historia postaci:

Dedalus Meadowes urodził się 5 lutego w Skövde w Szkocji i ma obecnie 34 lata. Jego ojciec, Jack był czarodziejem i pochodził z lekko patologicznej rodziny. Ma on ciemne włosy, piwne oczy oraz szerokie usta. W miarę przystojny człowiek – tak uważał.. Niestety tak nie było. Nie każda kobieta go chciała, prawie żadna. Był już wkurzony tą całą sytuacją lecz znalazła się ta jedyna, która coś w nim widziała. Nazywała się Katie i pochodziła z mugolskiej rodziny lecz ona miała krztę magii w sobie, była mugolaczką. Miała blond włosy, niebieskie oczy oraz lekko opaloną karnację. Jej głos był po prostu anielski. Wyglądała również podobnie oczami Jack’a. Niestety charakter miała odwrotny. Obaj kochankowie jednak się jakoś dogadali. Urodzili syna imieniem Dedalus. Chłopak jest podobny do ojca. I tak o to jakoś trójka ludzi żyła ze sobą. Kiedy chłopaczek dorastał odkrywał, że jest w nim coś takiego.. innego. Potrafił niszczyć wazony bądź inne przedmioty nie trzymając różdżki. Dorósł do 11 roku życia. Wtedy mógł już uczyć się magii w szkole. Rodzice wysłali go do najbliższej szkoły, do instytutu magii Durmstrang. No i na jakiś czas odszedł od Jack’a oraz Katie. W Durmstrangu nauczyciele go chwalili za to, że tak dobrze mu idzie nauka. Może nie był najlepszy lecz znakomity na pewno. Poznał wielu przyjaciół, których owinął sobie wokół palca, dzięki swoim zdolnościom. Dedalus głównie uczył się obrony przed czarną magią, czarnej magii oraz zaklęć pojedynkowych. Generalnie tego głównie uczono w tej szkole. Widać było po nim, że chcę coś osiągnąć, chcę być kimś. Niestety kilka osób zauważyło iż jest z nim coś nie tak, zauważyli to coś co skrywał chłopak. Dedalus w wolnej chwili uczył się wcześniej wymienionych kategorii zaklęć. Młodzieniec skończył pierwszy rok w szkolę, wrócił do domu żegnając się ze swoimi kumplami i przyjaciółkami. Chętnie by tam został na zawsze lecz na to szkoła nie pozwalała. Dlaczego nie chciał wracać? Ponieważ rodzice w domu się rozwiedli co przyczyniło się na zniszczeniu psychiki Dedalusa. Jack i Katie zamieszkali osobno. Młody czarodziej postanowił zamieszkać wraz z ojcem. Ten uczył go również w wolnych chwilach zaklęć, które zna. Pewnego dnia kiedy chłopak był na podwórku przyszli do niego inni chłopcy, których w ogóle nie znał. Byli od niego o 3 lata starsi i po prostu chcieli go pobić. Ten jednak się nie dał i swoim talentem przestraszył 15-latków. Na szczęście to nie byli mugole ponieważ inaczej Dedalus mógłby być w strasznych tarapatach. Bez żadnego sumienia wrócił do domu nie mówiąc o niczym Jack’owi. Minęło kilka miesięcy. Chłopaczyna wrócił do szkoły i znów się tam uczył i uczył.. Już się nie cackał z ludźmi i ujawniał dzieciom, że powinni się go bać jeśli nie chcą do niego dołączyć. Takim sposobem chłopak zdobył niezłą liczbę uczniów. Można by powiedzieć iż był „panem” tejże szkoły. Nauczyciele od tamtego czasu obserwowali go, śledzili. Nie złapali go na gorącym uczynku. Dzięki tym osobom poznał wiele nowych zaklęć, wiele nowych pomysłów, które mógłby wcielić w swe życie. Ukończył szkołę. Tylko garść osób z nim pozostała. Byli to jego najwierniejsi przyjaciele. Swoje cele, pomysły zaczął wcielać w życie. Szedł w stronę potęgi i władzy nad wszystkim co żyje wcześniej tylko czyli w obecnej chwili żyć jako swego rodzaju bandyta.

Wygląd postaci:

Mężczyzna z wiekiem 34 lat. Jego włosy są nieco długie oraz są koloru czarnego tak samo jak i zarost, który posiada. Oczy są koloru brązowego a nos jest w miarę długi. Nie uśmiecha się zbyt często, prawie nigdy. Uszy są lekko spiczaste. Mierzy sobie 183 cm. Mężczyzna waży około 77 kg. Stara się nie przytyć aby nie stracić swojej postury, która jest lekko umięśniona. Taka jak przystało na przeciętnego człowieka. Nie jest typem człowieka, który ubiera się w luźne rzeczy (czyt. Dres). Preferuję eleganckie stroje m.in. płaszcze, garnitury, koszule. Po prostu na nim świetnie leżą i podobają mu się. Również od czasu do czasu nosi czarne szaty, peleryny.

Cechy charakteru:

Dedalus to człowiek tajemniczy. Myśli, że jest lepszy od innych i inni powinni mu służyć. Ma wielkie plany lecz samemu ich nie spełni. Potrafi być poważny, musi taki być. Lubi denerwować przyjaciół, po prostu już się z tym urodził. Nie jest to osoba, którą można uznać za wzór. Trzyma ludzi na dystans i sam wybiera sobie kumpli. Mężczyzna stara się być szczerzy jednakże często również kłamie. Stara się kontrolować ludzi aby mu służyli nie używając żadnych czarów. Gardzi mugolami, chętnie by ich wszystkich zniszczył ponieważ sądzi, że są oni tak głupi i nie mogą przez to żyć.

Usposobienie/Sposób bycia:

Jest to osoba, która nie miesza się w czyjeś sprawy lecz mu się to zdarza. Jest agresywny kiedy ktoś obcy do niego przychodzi i mówi mu co ma robić. To on szuka przyjaciół, nie na odwrót jednak mogą się znaleźć wyjątki. Lubi również denerwować ludzi na różny sposób. Robić im psikusy. Jednak jest również poważny i potrafi być nawet miły dla innych, ma swoje maniery. Zawsze sądził i sądzi, że jest lepszy od innych. Musi trzymać jednak dystans od ludzi ponieważ ma wiele tajemnic.

Umiejętności:

- Zaklęcia z lekcji w instytucie Durmstrang,
- wiedza nabyta z książek o czarnej magii oraz zaklęć pojedynkowych,

Wykształcenie:

- Instytut Magii Durmstrang,
- Dodatkowy kurs od prywatnej osoby na temat czarnej magii oraz zaklęć pojedynkowych

Wyniki z OWUTEM-ów:

Do dyspozycji masz 30 punktów.
PO - 5p
Z - 4p
N - 3p
O - 2p
T - 1p

ONMS - Z
Transmutacja - Z
OPCM - PO
Zielarstwo - O
Smokologia - Z
Starożytne Runy - O
Eliksiry - N
Astronomia – Nie przystąpił
Numerologia – Nie przystąpił
Wróżbiarstwo – Nie przystąpił
Językoznawstwo - T
Zaklęcia i Uroki -  PO
Historia Magii – Nie przystąpił


Rodzina postaci:

- Jack Meadowes (Ojciec)
- Katie Meadowes (Matka)
- Kenneth Meadowes (brat)
- Geoffery Meadowes (brat)

======================================
Dane dotyczące gracza:
======================================


Nick w grze:
Zrobię sobie taki nick jak imię czyli Dedalus.

Twój wiek OOC:
14

Czy jest to multikonto?:
Kiedyś, kilka lat wcześniej miałem konto ale prawdopodobnie zostało usunięte.
Dlaczego chcesz, aby Twoja postać była dorosła?: Po prostu mam taką ochotę a jako uczeń raczej nie miałbym zbytnio czasu aby chodzić na lekcje po za tym mam pewne plany co do tej postaci.

Jak oceniasz swój poziom RP?:
7/10

Czy masz doświadczenie w grze na serwerach RP?:
Ta.

Skąd dowiedziałeś się o serwerze?:
Kiedyś na nim grałem i z MPCforum

Rozegraj scenkę, w której Twoja postać stara się przerwać bójkę dwóch młodych chłopców oraz nakłonić ich do rozwiązania konfliktu drogą pokojową:

**Wieczór, około godziny 21:30. Dwóch przyjaciół imieniem Matthew i Kevin się kłócą. Są to przyjaciele Dedalusa. Dochodzi do rękoczynów. Nagle Dedalus wchodzi do pokoju i zauważywszy to mówi:**

[D] Co wy wyprawiacie? Chcecie się pozabijać czy co?! **Krzyknął następnie podszedł do nich lecz jeszcze nic nie robi**

**Oni nadal się biją nie zwracając uwagi na mężczyznę, który obok nich stoi**

[D] Przestańcie!!

**Oni nie reagują, Dedalus wyciąga różdżkę następnie przykłada sobie ją do gardła wymawia pewne zaklęcie, dzięki któremu go głośniej słychać. Zaczyna coś gadać aby się uspokoili. Ci wreszcie go usłyszeli i przestali się tłuc. Nie przestają jednak cały czas się wyzywać. Obaj się obrażają na różne sposoby.**

[D] Ej ty! **Odepchnął ich obaj od siebie i podszedł do Matthew i pyta:** O co się kłócicie, rozum wam odjęło?

[M] To on zaczął… **Wziął wdech** Powiedział, że moja kobieta się z nim przespała.

[D] Zachowujesz się jak dziecko, wiesz? Przecież to było dla żartów. Wiesz, że on tak samo jak ja lubimy wkurzać ludzi. Wiesz co, proponuję Ci iść do jakiegoś pub’u i się porządnie napić.

[M] Tak zrobię.. Dzięki stary! **Klepnął go po ramieniu**


Czy przeczytałeś regulamin?
Pewnie
Avian
Azkaban




Posty: 182
Tematy: 35
Gru 2014

#2
Nazwisko jest kanoniczne, a pozwolenia na czarną magię nie masz. Zmień to, dalej zweryfikuje Tomek.
tomek011
Czarodziej




Posty: 345
Tematy: 17
Gru 2014
416
Gryffindor
#3
Historia krótka, na dodatek jej większość mówi o klasycznej mrocznej ścieżce, a niestety jak wspomniał wyżej Avian na CM trzeba mieć zgodę. Charakter już nudny, kolejna mroczna bez powodu postać. Akcja RP bardzo krótka i źle napisana, przy czynnościach nawet nie jest tyle gwiazdek ile trzeba. Powinieneś startować na ucznia.
Odrzucone; możesz spróbować ponownie za 7 dni.
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#4
Co do historii. Powinno być minimum 12 zdań więc jest. Jeśli ma być więcej to napiszcie przy wzorze wtedy 30 zdań. Co do gwiazdek.. Zawsze widziałem i tak się nauczyłem, że trzeba robić dwie gwiazdki. Zresztą to powinno być według gustu. Akcja RP - Myślę, że nie jest potrzebna aby była dłuższa. Inne akcje byłyby o wiele dłuższe lecz nie coś w tym stylu, że mam kogoś uspokoić. Co do CM to przypadkiem nie powinienem pisać podania na to kiedy będę miał dorosłą postać?
tomek011
Czarodziej




Posty: 345
Tematy: 17
Gru 2014
416
Gryffindor
#5
To, że napisałeś minimum nie znaczy, że mnie to zadowoli, a że historia to zapychacz i ani trochę nie kształtuje postaci to druga sprawa. Spójrz na akcje RP innych, w podaniach zaakceptowanycyh, tobie do nich dużo brakuje. A jak możesz pisać o CM dopiero jak ci zaakceptuję podanie skoro wydarzenia z historii już rzekomo się wydarzyły. Jeśli nie uzyskałbyś zgody to tej historii w ogóle by nie było więc radzę ci się nad sobą zastanowić.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.