Witaj!

Zaakceptowane Podanie na Ucznia
Jellsey
Początkujący Czarodziej



Donator

Posty: 47
Tematy: 7
Sie 2015
42
Hufflepuff
#1
Rainbow 
Imię i nazwisko postaci:Alex Derner II
Data i miejsce urodzenia:2032-05-23 Szpital Św. Munga, Londyn
Miejsce Zamieszkania: Dolina Godryka
Status krwi: 75%

Historia postaci:
 
Wszystko zaczyna się w owym sławnym Szpitalu Św. Munga, który znajdował się w domu handlowym Purge & Dowse Ltd.

Właśnie w tym budynku, dnia 23 maja, o godzinie 13, narodziło się dziecko Katherine i Rodricka, Alex. 
 Bohater naszej historii mieszkał w Dolinie Godryka, w pięknym, marmurowym domku na wzgórzu, które było pokryte przepiękną, nienaturalnie zieloną trawą.
Dom wyglądał zwyczajnie, gdyby nie fakt, że został zamieszkany przez rodzinę czarodziei. 
Dernerowie słynęli z bardzo dobrze wyszkolonych czarodziei, pogromców smoków i aurorów. 
 Ich rodzina składała się z 5 członków, mamy - Katherine, taty - Rodricka, starszej siostry - Lauren 
i ze starszego brata - Tobiasa. 
Alex już od małego wydawał się niezwykły : w wieku 5 miesięcy zaczął chodzić, a już pół roku później wypowiedział pierwsze słowo.

 W wieku pięciu lat nasz chłopiec, pod opieką starszego brata (pogromcy smoków) rzucił swoje pierwsze zaklęcie.
Wtedy jego ojciec, pracownik Ministerstwa Magii, postanowił, że zacznie już szkolić Alexa do szkoły, Hogwartu.
Lekcje odbywały się na strychu, gdzie było dużo starych, magicznych rzeczy. Tam dostał swoją pierwszą różdżkę, która mierzyła 9 cali, została wykonana z wierzby, a w środku znajdował się włos Jednorożca.
Czarów uczył się zaskakująco szybko... Mówiono, że będzie potężnym czarodziejem. 

 Nadeszły jedenaste urodziny Alexa, najważniejszy dzień, w którym dowie się, czy został przyjęty do Hogwartu, Szkoły Magii i Czarodziejstwa.
Od całej rodziny dostał wyposażenie do szkoły : piękną szatę, kociołek, różdżkę z cisu z piórem feniksa oraz inne, potrzebne przyrządy.
Wszyscy się świetnie bawili na imprezie, a nasz jedenastoletni chłopiec razem z Lauren testował swoją nową różdżkę w ogródku.
 Pod wieczór, przy pysznej kolacji, przyszedł list z Hogwartu, w którym piszą, że Alexander się dostał do ich szkoły.
I tak oto zaczęła się jego przygoda z magią...

Wygląd postaci: 
Chłopiec o pięknych, brązowych i krótkich włosach, zawsze dobrze przystrzyżonych.

Jego oczy są zielone jak liście drzew, lśniące blaskiem diamentów.
Był dość wysoki, jak na swój wiek, bo miał aż 165 cm wzrostu.
Posturę miał drobną i delikatną, a twarz jeszcze z zarysami dzieciństwa.
Ubranie zawsze miał piękne, reprezentujące jego dom jak najlepiej ze wszystkich, a było wykonane z jedwabiu i innych, delikatnych materiałów, zawsze dopasowane.
Jego skóra była bardzo jasna, porównywalna z białą ścianą jego pokoju.
Cechy charakteru: 
Alex był chłopcem nie tylko mądrym, lecz też i sprytnym.

Umiał znaleźć wyjście z każdej sytuacji, doglądał się wszystkich szczegółów.
Lubiał przebywać w towarzystwie i był bardzo rozgadany.
Miał też wielkie zamiłowanie do wszelkiego rodzaju książek, a wiedział bardzo dużo jak na swój wiek, więcej niż reszta jego równieśników.
Można było mu zaufać, umiał dotrzymać każdej powierzonej mu tajemnicy.
Można było na niego liczyć, bowiem był to bardzo pracowity i pomocny chłopiec, pomagał wszystkim w potrzebie, w najróżniejszych problemach.

Skąd dowiedziałeś się o serwerze?

Ze strony http://www.talismanhot.pun.pl/

Co to jest IC i jak je zapisujemy?

IC("In Character" tłumaczenie "W charakterze/postaci") - Czat przeznaczony do wypowiadania się postaci, którą odgrywasz. Co na nim napiszesz, odpowiada za to Twoja postać(ta wirtualna, w monitorze). Przykładowo: Jeżeli obrazisz policjanta, może on Cię aresztować, postrzelić itp. Wtedy cała odpowiedzialność leży na Twojej postaci. Pamiętaj, że na tym czacie piszesz najlepiej to, co by Twoja postać powiedziała(w zależności od charakteru). Jeżeli odgrywasz postać bojącą się, to będziesz czuć respekt do drugiej postaci(czyli innego gracza), będziesz bał się napisać coś odważnego, ze względu na stan psychiczny Twojej postaci - to wszystko zależy już od Ciebie(aktora) jaką grasz postać.


Co jest zabronione na czacie IC:
  • Pisanie tekstów z YouTube(np. "Ale urwał!")

  • Nadmierny SPAM jedną wiadmością;

  • Nadmierne krzyki(np. wykrzykiwanie ofert sprzedaży/kupna)
Akcje zapisujemy w następujący sposób:
./me Złamał różdżkę w pół po czym rzucił o ścianę
/do Czarne chmury zakryły nocne gwiazdy


Co to jest OOC i jak je zapisujemy?

OOC("Out Of Character" tłumaczenie "Poza Twoim charakterem/postacią") - Czat przeznaczony do konsultacji z drugim graczem, który nie jest związany z Twoją postacią(którą odgrywasz). Co na nim napiszesz, odpowiada Twoja osoba(czyli z tym siedzący przed komputerem) w postaci kary na Twoje konto(Admin Jail, blokada czatu OOC, blokada konta bądź ban). Przykładowo kogoś obrazisz, jest to wtedy karalne, ze względu, iż obraziłeś autora postaci(osobę siedzącą przed komputerem). Taki tekst automatycznie umieszcza się w nawiasach (( )), by odróżnić go od czatu IC.

Co jest zabronione na czacie OOC:
  • Obrażanie innych graczy, nękanie itp.;

  • Oferowaniu sprzedaży np. samochodu, domku w grze;

  • Porozumiewaniu się podczas jakieś akcji np. informacje, gdzie znajduje się inny gracz itp.;

  • Straszeniem przed napisaniem skargi/reportu;

  • Porozumiewaniu się jako formą IC(In Character), jako ozmowa postaci;
Zapisujemy to w następujący sposób:
./b Hej, już jestem [Obrazek: smile.png].
alternatywą chatu ooc jest pisanie w ten sposób:
(Hej, już jestem [Obrazek: smile.png].)
-----------------------------------
./b - komenda chatu globalnego, ooc.


Napisz akcję, w której twoja postać kupuje dowolny słodycz w Miodowym Królestwie, w Hogsmead.
Był piękny słoneczny dzień Alex przechodząc obok Miodowego Królestwa, chciał do pociągu kupić sobie fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta więc wszedł do Miodowego Królestwa...
Ja- *otworzył drzwi* Dzień Dobry!
Sprzedawca- Dzień dobry. Tak, w czym mogę pomóc?
Ja-Chce kupić Fasolki wszystkich smaków 2 paczki
Sprzedawca- Już daje!*podaje 2 paczki fasolek*
Ja-Ile płacę?
Sprzedawca-4 galeony
Ja-Proszę bardzo*płaci*
Sprzedawca-Życzę szczęścia z kartami!Dowidzenia!
Ja-Dziękuje!Dowidzenia!


Czy przeczytałeś regulamin? 
Tak
CenTuria
Czarodziej




Posty: 170
Tematy: 19
Gru 2014
359
Ravenclaw
#2
Do poprawy.
Historia troche zawiła, musisz w niej nieco poprawić niektóre rzeczy. Usuń wzmianki, że w wieku 8 i 11 lat uczył się panowania nad magią. Młodzi czarodzieje nie umieją jeszcze władać nad magią, a wyjątku w Twoim przypadku nie przewiduję. Zmień także ujawnienie się mocy magicznej na jakąś "normalniejszą", bo 8 czy tam 10 letni chłopiec nie umiałby czegoś takiego dokonać.
Szczerze wątpie, że 11 latek jest "niezwykle przystojny". Zmień to.
Dokładnie wiem, na jakim podaniu wzorowałeś charakter, bo sama je akceptowałam. Wiem, że pozmieniałeś w nim nieco, jednak chcę, byś napisał 1-2 zdania od siebie.
IC i OOC tak samo skopiowane od owego gracza, tyle że tym razem perfidnie. Nie zdziw się, jak wejdziesz na serwer, i nie będziesz wiedział o co chodzi, bo skopiowałeś definicje.
Akcja IC na bardzo niskim poziomie. Pierwsze zdanie powinno oznajmiać opis otoczenia, np **Jest upalny sierpniowy dzień, Alex wszedł do Miodowego Królestwa z zamiarem kupna słodyczy.**
Spróbuj odrobine rozpisać akcje i wypowiedzi, jeśli masz z tym problem, możesz zwrócić się do mnie na PW o pomoc.

Podanie WSTRZYMANE! Masz 3 dnia na poprawę, i 3 szanse.

Podanie popraw poprzez edytowanie tego wątku. Nie twórz nowych wątków w celu poprawy podania. Poinformuj mnie o tym, że podanie poprawiłeś poprzez napisanie tutaj postu typu "Poprawione", "Gotowe".
Jellsey
Początkujący Czarodziej



Donator

Posty: 47
Tematy: 7
Sie 2015
42
Hufflepuff
#3
Spróbuje jeszcze raz
Jellsey
Początkujący Czarodziej



Donator

Posty: 47
Tematy: 7
Sie 2015
42
Hufflepuff
#4
Gotowe
Buragg
Azkaban




Posty: 1
Tematy: 0
Sie 2015

#5
moim zdaniem fajne podanie  Heart

//CenTuria: +20% warna za wypowiadanie się w podaniach innych
Jellsey
Początkujący Czarodziej



Donator

Posty: 47
Tematy: 7
Sie 2015
42
Hufflepuff
#6
Dziękuje Bardzo Smile

Podanie Poprawione!
Jellsey
Początkujący Czarodziej



Donator

Posty: 47
Tematy: 7
Sie 2015
42
Hufflepuff
#7
Przepraszam co z moim podaniem?
CenTuria
Czarodziej




Posty: 170
Tematy: 19
Gru 2014
359
Ravenclaw
#8
Dam Ci szansę.

Podanie ZAAKCEPTOWANE!

[Obrazek: 3dqndfR.png]



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.