Witaj!

Reforma regulaminu
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#1
Witam, chciałbym poruszyć kwestię regulaminu role play - W pewnym fragmencie zauważyłem dziwny wpis, mianowicie:

"6. Aurorzy
a) (...)
b) Aurorzy jako stróże prawa zabijać mają w ostateczności, kiedy nie istnieje chociażby cień szansy na uratowanie życia. Nieważne czy walczą z Śmierciożercą, Wampirem czy Wilkołakiem.
c) Aurorzy mają prawo aresztować jeżeli postawią jasne zarzuty. W zależności od zarzutów aresztować mogą od godziny do tygodnia. Po tygodniu następuje obowiązek zwołania Wizengamotu w celu osądzenia. Jeżeli wizengamot nie zostanie zwołany osoba zostaje zwolniona z aresztu.
d) Szef Biura Aurorów ma prawo zwołać Wizengamot za zgodą Ministra Magii.
e) Mają prawo zzrzec się posady."

Czy takie wpisy w ogóle mają prawo istnieć w regulaminie role play? To powinno być regulowane przez ministerstwo, nie adminów. Jeśli powyższy tekst jest stworzony przez ministerstwo, to skąd się wziął w regulaminie role play? Hogwart rozumiem, nowi gracze, ogarnięte podania, ale czyżby ministerstwo też było w rzeczywistości uzależnione od administracji? Minister magii i cały wizegamont to tylko IC'owi reprezentanci administracji, która pociąga za sznurki? Proponuje dokładne przejrzenie wszystkich regulaminów i ogarnięcie takowych wpisów.
Deleted
Mugol


 
#2
czarekPL napisał(a): (26.12.2014 14:07)Witam, chciałbym poruszyć kwestię regulaminu role play - W pewnym fragmencie zauważyłem dziwny wpis, mianowicie:

"6. Aurorzy
a) (...)
b) Aurorzy jako stróże prawa zabijać mają w ostateczności, kiedy nie istnieje chociażby cień szansy na uratowanie życia. Nieważne czy walczą z Śmierciożercą, Wampirem czy Wilkołakiem.
c) Aurorzy mają prawo aresztować  jeżeli postawią jasne zarzuty.  W zależności od zarzutów aresztować mogą od godziny do tygodnia. Po tygodniu następuje obowiązek zwołania Wizengamotu w celu osądzenia. Jeżeli wizengamot nie zostanie zwołany osoba zostaje zwolniona z aresztu.
d) Szef Biura Aurorów ma prawo zwołać Wizengamot za zgodą Ministra Magii.
e) Mają prawo zzrzec się posady."

Czy takie wpisy w ogóle mają prawo istnieć w regulaminie role play? To powinno być regulowane przez ministerstwo, nie adminów. Jeśli powyższy tekst jest stworzony przez ministerstwo, to skąd się wziął w regulaminie role play? Hogwart rozumiem, nowi gracze, ogarnięte podania, ale czyżby ministerstwo też było w rzeczywistości uzależnione od administracji? Minister magii i cały wizegamont to tylko IC'owi reprezentanci administracji, która pociąga za sznurki? Proponuje dokładne przejrzenie wszystkich regulaminów i ogarnięcie takowych wpisów.

Tak, to jest regulowane przez Magiczną Regułę Praw tyle, że nie opublikowałem jeszcze tej cześci bo obecnie sam ją piszę a zostało mi 40 rozdziałów. A co do regulaminy to któryś z administratorów RP powinien się wypowiedzieć.
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#3
Jako organizacja kanoniczna ktorej istnienie jest trwale administracja dyktuje kilka dodatkowych zasad aurorom zapobiegajac przypadkom potkana ktory rzucal Avadami na lewo i prawo i tak dalej.
Michael
Azkaban




Posty: 219
Tematy: 36
Gru 2014

#4
Ahh ten regulamin.

Pamiętam jak kiedyś w regulaminie było, że uczeń obecny na serwerze musi być na lekcji. Takie wymusy Tongue
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#5
Merlin ale zauważ że z tego co pamiętam to w HP4 taki B. Crouch Senior pozwolił aurorom używać Avady a był jedynie nędznym szefem departamentu.

Poza tym nawet jeśli mimo wszystko admini wszystkim rządzą, to i tak regulamin RP to dla mnie nieodpowiednia strona dla takich wpisów.
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#6
On byl wtedy Szefem DPPC i Sekretarzem Ministra
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#7
No to wszystko jedno, liczy się że gdyby akcja HP działa się na serwerze to postać B.C. seniora kazałaby swoim aurorom łamać regulamin? (zakładając że nie był by on adminem)
Deleted
Mugol


 
#8
Jako, że Administracja RP kontroluje i narzuca niektóre aspekty Aurorom to nie oznacza, że osoby uprawnione do zarządzania nimi nie mogą wysłać prośby do Admina RP w której poproszą o uchylenie punkty w stosunku do osoby. Nie rozumiem też twojego, poniekąd, oburzenia istnieniem owego faktu, nie otrzymałem żadnej skargi od Asacrona ani Aurorów, że przeszkadzają im dyspozycje w tym fragmencie zawarte.

Wątek uznając za rozwiązany poddaję archiwizacji.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.