Witaj!

Czemu serwer świeci pustkami? Problem
CiastekPL
Czarodziej




Posty: 153
Tematy: 10
Lut 2015
44
Ravenclaw
#21
Głównym powodem moim spadkiem aktywności w tym tygodniu jest przede wszystkim poprawianie ocen. Prawie codziennie coś pisze. Innym powodem spadku aktywności moim zdaniem (mnie jeszcze nie dotyczy) jest monotonność u wielu osób. Ja staram się ją zwalczać, jak mam czas to i nawet po 2h piszę rożne akcje, jak siedzę w pz i ćwiczę zaklęcia, szukam składników do eliksirów lub po prostu z kimś rozmawiam. Brakuje tutaj jakiejś akcji globalnej, takiej która będzie dotyczyć wszystkich (Wiem, że takie akcje ciężko wymyśleć i brakuje niekiedy do tego ludzi, ale razem, wspólnymi siłami dam radę.). Nie rozumiem tych ludzi, którzy odgrywają postacie uczniów i mówią, że nuda. Ostatnio jak były organizowane podchody w Hogwarcie to zgłosiła się aż 1 osoba! W grze tej można było przestać afczyć, poszukać skrzynek, zdobyć punkty i przede wszystkim sprawdzić IC swoją widzę, podsumować wszystko z wszystkiego. To jest moje zdanie w tej sprawie.
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#22
Administracja póki co nie ma zamiaru organizować żadnych "większych planowanych globalnych akcji", gdyż niszczenie "Harmonii Hogwartu" jest krytykowane. Administracja przecież chce tylko niszczyć ludziom grę, odgrywając im w czasie lekcji atak jakiegoś stworzenia czy podrzucając komuś eliksir miłosny.

W skrócie zamieszczam w spoilerze:
Chyba że coś się zmieni.
MineQuattro
Czarodziej




Posty: 48
Tematy: 5
Gru 2014
107
Slytherin
#23
To teraz pora na wypowiedź starego gracza.
Pierwszy problem, zamodowany na amen launcher. Dobra fajnie launcher był od zawsze mody też jakieś były ale teraz głównie ten launcher odrzuca od hapla czemu? Wielu starych graczy w tym ja jak i osób chcących zagrać odrzucają wymagania. Proszę was, 4gb ramu na MC gdzie modów jest od groma a nic zbytnio nie wnosi połowa z nich. Bo ktoś chciał sobie postawić lalkę w domku to musi mieć moda by była, kiedyś wszędzie były tabliczki i było dobrze.

Druga sprawa, zero jakichkolwiek akcji, sam chciałem nie raz napędzić akcję np aurorom, rozwalić jakiś budynek czy coś nawet w niewielkim stopniu kogoś lekko poturbować by coś się działo nic, zero. Pozwolę sobie przytoczyć cytat pewnego mojego dobrego znajomego, którego już parę lat znam.
"Gdyby gracz wyszedł z taką propozycją, administracja by go wyśmiała, znalazła i zabiła"
Ludzie trochę ograniczcie się z tym regulaminem przecież to jest Hapel, tutaj rozniesiesz budynek w pył komuś to se taki przyjdzie "Oj nie mam domu, cóż Reparo" poczaruje 5 minut "Admin oddaj mi domek" tyle dziękuje dobranoc i ma taki ciul domek z *****.

Trzeci i nie ostatni powód takiej aktywności, serwer podupada, reklama u DrollerCastera była kołem ratunkowym, które przyniosło plagę na serwer przez co ludzie, którzy grali dosyć długo przestali grać. Egipcjanie mieli swoje plagi my mamy dzieci leniwca. Ułatwienie podań to jest śmiech na sali w 2011 roku kiedy byłem w pieprzonej pierwszej gimnazjum pisałem lepsze podania niż obecnie piszą niby nastolatkowie, ludzie proszę was.

A teraz zbliżamy się do finału, kolejny i jednocześnie ostatni powód. Administracja vs gracze. Administrator w czasie swojej kadencji zbuduje se dom, dowali wszystko co się da i tyle, gracz by zbudować dom z gm'a musi prosić tydzień a potem dopieprzają takiemu tysiące galeonów bo co? Bo materiały a szkoda, że administracja se buduje olbrzymie wille i nikt o tym nic nie mówi, bo ich wyśmieją i zbanują. Przypomina mi się Yakushi, taki dobry administrator a se biegał z pistoletami a jak zrobił mk to se biegał z kataną, biegał po ścianach i zabijał kogo chciał.

Podsumowując, ogarnijcie ilość i wymagania modów, trochę więcej luzu, własne reklamy a nie reklama za usługi, mniej swobody administracji.
BellaLavrence
Czarodziej




Posty: 304
Tematy: 13
Gru 2014
121
Slytherin
#24
Wakacje-> TVN co roku robi jakies wakacje z Harrym Potterem. Kilka miesiecy sa gracze z wakacji, a potem od nowa. Zataczamy kolo>>>
MineQuattro
Czarodziej




Posty: 48
Tematy: 5
Gru 2014
107
Slytherin
#25
O jeszcze jeden ambitny powód przyszedł mi do głowy. Toksyczność dzieci, które tu grają rok i myślą, że są boskie. Idzie taki nowy na serwer co gra dwa dni a potem co? Podchodzi takie coś grające tu rok pobije go, okaleczy, urwie nogę, rękę, spali oczy i ugotuje sobie zupę na jego paznokciach i taki świeżak nie wiem o co kaman. Do osób, które myślą, że są tu dobzi bo grają rok ogarnijcie się bo jednak wasze cebulstwo już dawno przestało być modne a grając tu już prawie 5 lat widziałem więcej takich niż prawilnych mordek
Deleted
Mugol


 
#26
Będę pisał dobitnie, zwięźle i rzeczowo, bo podobno rozległych monologów nikt nie czytuje.

Liczba graczy zmniejszyła się z 30 do 5, z dnia na dzień. Tak jakby wziąć topór i oderżnąć łeb od tułowia świni. Jedni mówią, że to wina tego, że koniec roku, że poprawki. Lato się zaczyna, wyjazdy, przyjazdy, emigracje, uchodźmy. Trele morele, pierdu pierdu duperele.

Ja powiem to samo to co God, że argumentowanie tego wakacjami jest komiczne. Pamiętam czasy (2 lata temu) gdzie w wakacje potrafiło grać po 80 osób i urozmaicać rozgrywkę. Tak więc, tym którzy zwalają winę na temperaturę powiem tyle - coś Wam nie pykło.

Co antagonizuje graczy i powoduje, że odchodzą? Spiny, bóldupienie i gównoburze, awantury i pierdoły przy każdej nawet najdrobniejszej akcji i niestosowanie się do regulaminów. Nie będę wymieniał nickami kto, co, dlaczego i poco, bo to nie o to tu chodzi (a kto ma wiedzieć ten i tak wie).

Rozgrywka toczy się w świecie czarodziejów, a nagle ktoś wrzuca jakieś klony, mechatrnony, cyborgi, transformersy i wojownicze żólwie ninja. Nic dziwnego, że każdy ma w poważaniu coś, skoro ktoś ewidentnie mija się z celem.

Znowu mamy Zeusy, OPCM, Eliksiry, Zielarstwo, 198 lat i kondycja lepsza niż Bruce Lee. Kumoterstwo, MG, pseudo ustawianki akcji na skypie i tworzenie in character według tego co mamy w ooc. Tego lubię, to mu pomogę, tego nie lubię to upierdolę mu głowę i wrzucę do Wielkiej Sali. Totalny bezład.

Doszukiwanie się kruczków i pierdolenie o Szopenie, że ktoś sądzi tak, ktoś nie. Gracze którzy bawią się w moderatorów i mówią, co komu powinno się zdarzyć. Wyjaśnianie akcji na ./do, a nie na OOC, co jest fundamentalnym naruszeniem zasad gry.

Wpieprzanie jakiś zlepek z mang i innych uniwersów jakiś wózków szitu, który niszczy klimat i rozgrywkę, a potem jakieś rytułały z dziewicami i kłuciem szpikami śpiących ludzi....

Równi i równiejsi. Ten sobie sprzeda coś NPCtowi i dostanie realny (itemkowy) galeon. Drugi tego nie może. Tworzenie idiotycznych, inwalidzkich pomysłów i firm z światem wyimginowanym, jakby nie można było grać z graczami...

Każda akcja, typu. Śmierciożercy generacja 5766 robiona przez administrację, kończy się tym samym. Czym? Upadkiem. Gracze, mówią, że nie pozwalamy im grać i się buntują pod wodzą podjudzaczy, który mają miano wyjadaczy. Są organy IC, np. DMGiS, różne kółka, stowarzyszenia i inne i to oni powinni Wam robić czynną rozrywkę.

Krępowanie graczy i milion zbędnych zgód dla ułomów. Najchętniej *****bym (z Deneris i Emilem) je wszystkie przez okno, bo w niczym nie są potrzebne. Problem leży w tym, że nie mamy jeszcze gotowego systemu punktów (który były 'neutralnym' i 'nie stronniczym' 'adminem'), który zastępowałby zgody.

No i wreszcie - spam. My z Deneris dostajemy masę różnych PW ze sprawami, które moderator może rozpatrzyć. Daj mi cuba, daj mi item, daj mi ub i inny szajs. A my, zamiast robić to co musimy, to odpisujemy na to i tracimy czas i energię (m.in. po ciężkiej pracy). Gdy kończymy robić to co powinniście kierować do innych, jest późny wieczór, a przypominam, że my z Deneris też mamy swoje życie, pracę, szkołę, hobby i inne zajęcia.

Nikt nam za byciem adminem nie płaci, a My robimy to charytatywnie z własnej i nieprzymuszonej woli. Lubimy to, ale robotami, ale zrobić wszystko w ciagu 1 sekundy to nie jesteśmy. Musimy mieć czas i pomysł, aby robić coś co bedzie miało ręce i nogi i nie bedzie kupą.

Pewien człowiek powiedział kiedyś "Dajcie mi pięć lat, a nie poznacie Niemiec.", My (administracja rp) mówimy - Dajcie nam miesiąc, a nie poznacie Hapla. Musimy tylko mieć robić to dla kogoś, bo dla 5 graczy, nie widzi nam się zarywać własnych obowiazków i tworzyć czegokolwiek. Grajcie, przez miesiąc i potem zobaczcie tego efekty.

Co do większości "ułożonych, porządnych debat o tym jak to hapel upadł i złote pomysł na odbudowę (oczywiście większe krępowanie graczy)", mam jedno zdanie - nie uda się. Graczom trzeba dać najwięcej wolności to wtedy się to sprawdzi.

A co do poziomu takich "debat" - stan techniczny (dźwięk i jakość) tego filmiku (na dole) jest o niebo lepsza, od merytoryki (poza wypowiedziami niektórych, którzy grają tu sporo czasu i widzieli te kilka lat hapla, jego wzloty i upadki.

[Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=a7RDcj67uqs]


Dziękuję, ze chciało Ci się przeczytać to coś.
Viserys
Czarodziej




Posty: 100
Tematy: 18
Maj 2016
22
Ravenclaw
#27
Dobra sranie w banie. Wiadomo że jest koniec roku i każdy chce mieć dobre oceny. Ja żeby na nie zapracować rzadko wbijam już chyba przez miesiąc. Mogę się założyć, że w przyszłym tygodniu, po wystawieniu ocen liczba graczy znowu wzrośnie.
P.S. Może za miesiąc bo Euro jest.
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#28
Szczerze mówiąc po zrobieniu sobie postaci ucznia widzę po raz kolejny tę gigantyczną przepaść pomiędzy światem dorosłych, który jest pusty, a Hogwartem gdzie zajęcia same cię znajdują.
Sęk w tym, że nie mamy obecnie tylu graczy aby oba te światy prosperowały dobrze.
I nie oszukując się na dorosłym zawsze byla wlasnie taka nuda. Tylko kiedyś dawno nie, ale to dlatego że wtedy wszyscy dor byli nauczycielami.
Uważam, że Hogwart działa świetnie i nie ma nudy, a zająć się powinno bardziej właśnie tymi zastałym obszarem w którym poruszają się postaci troszkę starsze.
@edit: ewentualnie skupić się tylko i wyłącznie na tym Hogwarcie, w którym jeszcze paru graczy zostało w przeciwieństwie do świata doroslych
Avian
Azkaban




Posty: 182
Tematy: 35
Gru 2014

#29
Wątek wreszcie osiągnął jakiś poziom i coraz więcej osób chyba widzi jasno, ze to nie przez koniec roku szkolnego, bo tak jak napisał God - pod koniec roku zawsze na haplu była masa ludzi, właśnie - była. Czemu teraz nie ma tej masy? Bo nie mają po co grać, po pierwsze i najważniejsze jest masa terminatorów - nie da się normalnie odegrać, bo zaraz ktoś próbuje się wybronić. Prowadząc postać przestępcy i ukrywając poprzez zmianę wyglądu, nie można tego zrobić, bo każdy wiąże konto z jedną postacią i robi MG, próbuje na siłe dowiedzieć się wszystkie na jej temat, posiadając dogłębną wiedzę OOC, wykorzystują ją IC - czasem nawet się nie wysilają, po prostu jakieś plotki do nich dochodzą, całkowicie z *****.
Zresztą, mamy 2050 rok - prognozy podają, że to lata wielkiej komputeryzacji, ogromnego ocieplenia i zwiększonej ilości ludności, a na haplu w sumie nic się w ten sposób nie odgrywa, nie jest dostosowany - zatrzymał się na 2015 roku, gracze piszą na czacie IC "ojaniepawulonie", "popek krul", "gowno kucyku" i inne tego typu teksty. 
Jeśli jesteś nowym graczem to rzadko kiedy uda Ci się wybić, bo starsi i generalnie bardziej idiotyczni gracze zjadą Cię od noobów, bo nie znasz zasad RP, tak jak oni kiedyś. Dlatego jestem zwolennikiem...
CZYSTKI KONT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po konsultacji z Jasonem jestem jeszcze większym zwolennikiem czystki, bo po wprowadzeniu punktów statystyk każdy gracz będzie mógł zacząć od tej samej płaszczyzny, nie ważne czy admin czy moderator, każdy.
Silexan
Mugol


 
#30
Czystka kont to juz totalny debilizm. Już kiedyś ktos to chciał zrobić (nawet chyba ty) i nie przeszło.  Teraz też nie przejdzie, mam nadzieje (chyba ze administracja straciła mózgi).

Co jakiś czas hapel ma mniej graczy a potem więcej. Po prostu ruszyć z dobrą reklamą i tyle. Chociaż w zeszłym roku kryzys tez zaczął sie na początku wakacji. I uważam dalej że to ze względu na pogode. Ale sa inne czynniki jak np. spadajaca popularność minecrafta, harrego pottera itp.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.